Ginekologia plastyczna – chirurgia intymna – poziom podstawowy

Ginekologia plastyczna to nowa dziedzina medycyny zabiegowej, której zadaniem jest przekształcenie wyglądu oraz poprawa funkcji narządów intymnych kobiety. Nietypowy wygląd zewnętrznych narządów płciowych kobiety wywołuje w nich przekonanie, iż są od reszty znacząco różne. Zmiany zachodzące na skutek przebytych porodów oraz proces starzenia się, mają negatywny wpływ na jakość życia w ogóle, a na relacje intymne w szczególności. Wśród zabiegów z zakresu ginekologii plastycznej najczęściej wykonywane są: plastyka pochwy oraz plastyka warg sromowych mniejszych.

Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi i najczęściej wykonywanymi zabiegami z zakresu ginekologii plastycznej:

  • labiominoroplastyka, czyli korekcja wyglądu warg sromowych mniejszych (10 technik operacyjnych)
  • waginoperineointroitoplastyka, czyli plastyka pochwy, przedsionka pochwy i krocza wykonywana celem przywrócenia warunków anatomicznych sprzed pierwszego porodu (2 techniki operacyjne)
  • hoodoplastyka
  • frenuloplastyka

Podczas warsztatów uczestnicy zostaną zaznajomieni z małoinwazyjnymi technikami zabiegowymi takimi jak:

  • wolumetryczne wypełnienie warg sromowych większych (2 techniki zabiegowe i dwa rodzaje wypełniaczy)
  • hoodoplastyka, czyli plastyka napletka łechtaczki

Wygłoszone zostaną wykłady o następującej tematyce:

  • ginekologia plastyczna w świetle Evidence Based Medicine
  • szczegółowa anatomia miednicy mniejszej, pochwy i sromu z nastawieniem na obszary dotyczące w/w zabiegów
  • powikłania po zabiegach ginekologii plastycznej, m.in. po labioplastykach

Zaprezentowane zostaną filmy z operacji labioplastyki i hoodoplastyki oraz zarys pozostałych technik z ginekologii plastycznej.
Odbędzie się do 3 zabiegów w warunkach sali operacyjnej i zabiegowej.

Szkolenie kończy się certyfikatem, akredytowanym przez PTGPiR (Polskie Towarzystwo Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej) i jest prowadzone przez ginekologa plastycznego, wykładowcę PTGPiR – dr. Michała Barwijuka

Terminy ustalane indywidualnie

Cena szkolenia: 5000 zł brutto

Sprawdź najbliższe terminy szkoleń

Czas trwania szkoleń:
Początek szkolenia o 10:00

Godzina ukończenia szkolenia zależna jest od ilości kursantów oraz wykonywanych procedur (zwykle między godziną 13:00 a 15:00)

Zabiegi wykonywane w ramach ginekologii plastycznej

Stosunkową nową dziedziną w obrębie chirurgii plastycznej jest ginekologia plastyczna. Jej podstawowym zadaniem jest zmiana wyglądu, jak i przekształcanie organów intymnych występujących u kobiety, zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. U niektórych kobiet nietypowy wygląd narządów intymnych jest powodem kompleksów, jak i problemów zdrowotnych, a chirurg ginekolog jest w stanie temu zaradzić.

Ginekolog Warszawa cennik, klinika i profesjonalizm

Każda klinika ginekologii świadczy obecnie usługi, dzięki którym można poprawić wygląd narządów intymnych i przywrócić ich właściwe funkcjonowania. Każdy ginekolog Warszawa cennik ma nieco inny. Wystarczy zorientować się, a będzie można wybrać miejsce zarówno korzystne pod względem ceny, jak i profesjonalizmu, jaki zapewnia dobry ginekolog Warszawa.

Ginekologia estetyczna Wrocław, Kraków, czy Warszawa

Najczęściej wykonywanymi zabiegami, jakie proponuje ginekologia estetyczna Wrocław jest przede wszystkim plastyka pochwy, a także plastyka warg sromowych mniejszych.

Jest to bardzo popularny obecnie zabieg, na który decydują się kobiety, u których wystąpił przerost warg sromowych ze względów dziedzicznych, jak i w wyniku różnego rodzaju działań, takich jak choroba, czy naturalny poród. Na pewno ginekologia estetyczna Kraków jest w stanie temu zaradzić i w skuteczny sposób zwalczy kompleks, jak i problemy zdrowotne, z którymi boryka się kobieta. Wielu pacjentów wybiera jednak miasto, jakim jest Warszawa.

Labioplastyka warg sromowych  – Laserowe modelowanie warg‎

Chirurgia intymna jest bardzo delikatną specjalizacją, którą poleca się wykonywać ludziom z pasją oraz osobom, które faktycznie chcą pomagać innym. Ginekologia estetyczna Bydgoszcz jest, więc dla nich pewnego rodzaju powołaniem. Dzięki temu przychodnia ginekologiczna Warszawa będzie mogła liczyć na samych zadowolonych pacjentów, którzy będą chętnie korzystali z jej usług. Na pewno, jeżeli zgłosimy się do specjalisty z prawdziwego zdarzenia, jakim bez wątpienia jest Eugeniusz Wysocki ginekolog, nie będziemy żałowali zdecydowania się na zabieg. Taki ginekolog lux med Warszawa wykona zabieg poprawnie, a komfort odczuwany po zabiegu będzie satysfakcjonujący. Na pewno warto na takie rozwiązania się decydować.

Zobacz też: labioplastyka

Cena szkolenia: 5000 zł brutto

Sprawdź najbliższe terminy szkoleń

Czas trwania szkolenia: od 10:00

Wykładowcy

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

Ginekolog plastyczny

Michał Barwijuk ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny. Jest ginekologiem plastycznym oraz specjalistą położnictwa i ginekologii. Członek zarządu i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej (PTGPiR). Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej (PTGEiR). Współorganizator szkoleń i wykładowca dla lekarzy z zakresu ginekologii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej. Organizator szkoleń i wykładowca z technik …

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

Ginekolog plastyczny

Doktor nauk medycznych Andrzej Barwijuk to wybitny specjalista z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1990 roku, specjalista z ginekologii i położnictwa od 1990 roku. Od 1993 do 2006 zastępca ordynatora, a później ordynator Oddziału Ginekologii Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. Świętej Rodziny przy ulicy Madalińskiego w Warszawie. …

więcej...

Darmowy zabieg dla kobiet, które czują dyskomfort z powodu suchości pochwy.

 

Zasługujesz na szczęście i komfort
Zapisy pod : 22 356 18 31 (od pon. do czw. od 9 do 18)
lub mailowo : klinika@medifem.pl

Zostały ostatnie wolne miejsca

Dodatkowe informacje na temat zabiegu:
Procedurę poprzedza wizyta u naszego lekarza specjalisty, który zbiera wywiad, bada i kwalifikuje do dalszego (bezpłatnego) leczenia. Zabieg wykonywany jest metodą RF (radiofrekwencja), która znana jest w medycynie od kilkunastu lat.

 
W porównaniu do lasera CO2 zabieg RF jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia miejscowego jak również nie wymaga pozabiegowej rekonwalescencji. Mechanizm działania polega na podniesieniu temperatury w zamierzonym obszarze tkanki w przedziale 42-47 stopni Celsjusza. Więcej szczegółowych informacji na temat całej procedury udziela nasz lekarz podczas wizyty.