Waginoplastyka | Mamą Być!

Opublikowano: 26 września 2017, 11:36

Na plastykę pochwy po porodzie, czy porodach decyduje się coraz więcej Polek. Chcą one bowiem czerpać przyjemność z seksu, a rozciągnięte narządy kobiece, źle zabliźnione szwy po nacięciu krocza to uniemożliwiają. Z pomocą idzie ginekologia plastyczna.

Waginoplastyka, a właściwie waginoperineointroitoplastyka, jest standardową i jedną z najczęściej wykonywanych operacji w ginekologii plastycznej. Zabieg plastyki pochwy, jej przedsionka i krocza przeprowadzany jest najczęściej u kobiet, które w wyniku ciężkich porodów doznały pęknięcia krocza lub rozciągnięcia mięśni okrężnych pochwy i uszkodzenia mięśni dna miednicy, w wyniku czego doszło do obniżenia jednej lub obu ścian pochwy, obniżenia się krocza, powiększenia się przedsionka pochwy, wejścia do pochwy. Według aktualnych danych na dyskomfort poporodowy uskarża się ponad 90% kobiet rodzących siłami natury.

Rekonstrukcja stref intymnych  

Plastyka pochwy (waginopalstyka) polega na chirurgicznym wycięciu zwiotczałych lub uszkodzonych tkanek i ponownym zszyciu, zapewniając jej zwężenie i przywrócenie funkcjonalności. Przy plastyce przedsionka pochwy (introitoplastyce) kluczowe jest usunięcie zrostów i blizn, sprawiających ból podczas penetracji. Plastyka krocza (perineoplastyka)  jest natomiast złożonym zabiegiem mającym na celu wycięcie starych blizn i pełną rekonstrukcję stref intymnych.  

Pacjentki decydujące się na zabiegi ginekologii plastycznej kierują się przede wszystkim chęcią poprawy funkcjonalności narządu płciowego i potrzebą podniesienia jakości życia seksualnego. Zmiana w świadomości kobiet i podejścia do intymności spowodowała otwarcie na nowe możliwości oraz potrzebę regeneracji po ciąży i porodzie.

Przeciwwskazania: ciąża i okres karmienia piersią, aktywna choroba nowotworowa, aktywna infekcja intymna, zły wynik cytologiczny, dalsze plany prokreacyjne.

___

Źródło: Mamą Być, wrzesień 2017r.
Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji