Labioplastyka i karboksyterapia – Klinika Kobiet Medifem – Nowa jakość kobiecości

Opublikowano: 03 kwietnia 2015, 17:07

Newsweek – 30 marca 2015 r. – dodatek Medycyna Estetyczna

Coraz częściej mówi się otwarcie o intymności kobiecego ciała oraz o potrzebach kobiet. Przyzwyczailiśmy się do kultu męskości oraz wrażliwości jaka dotyczy tematu męskich okolic intymnych. Kobiecość zaś przez wiele lat była pomijana i odgrywała w związku zwykle rolę drugoplanową. Kobietom po porodach naturalnych wmawiano, że zmieniony wygląd warg sromowych to naturalna konsekwencja macierzyństwa, pamiątka porodu naturalnego.

Czasy ignorowania potrzeb kobiet, zarówno fizycznych jak i estetycznych, już minęły. Defekty wywołujące wewnętrzne skrępowanie nie muszą już powodować wycofania z życia seksualnego i przesłaniać radości z życia intymnego. W dobie pełnej akceptacji społecznej dla zabiegów medycyny estetycznej plastyka dróg rodnych przestaje być tematem tabu. Zdrowie intymne jest niezbędne do osiągnięcia satysfakcji z życia codziennego i seksualnego.

Labioplastyka to ratunek dla kobiecych stref intymnych zniekształconych na skutek powikłań okołoporodowych lub wrodzonych wad anatomicznych. Na zabieg plastyki warg sromowych decydują się kobiety pragnące przywrócić  funkcjonalność i naturalne warunki anatomiczne dróg rodnych.

Dodatkowym atutem zabiegu są osiągane wyniki estetyczne. Labioplastyka jest chirurgiczną korektą warg sromowych, rozwiązaniem dla Pań zarówno z przerostem, jak i ubytkiem tkanek, będącym konsekwencją kulturowego obrzezania. W obu przypadkach podatność na infekcje intymne jest większa, a satysfakcja podczas stosunku trudna do osiągnięcia.

W Klinice Kobiet Medifem dr Andrzeja Barwijuka dzięki kombinacji zabiegów ginekologii plastycznej i estetycznej, za pomocą kwasu hialuronowego, autologicznej tkanki tłuszczowej lub najnowszej technice karboksyterapii, ujędrniane są okolice intymne, m.in. wiotkie, atroficzne wargi sromowych większe. Karboksyteriapia to seria krótkich zabiegów polegających na podskórnym podaniu dwutlenku węgla przywracającego mikrokrążenie, pobudzającego proces regeneracji tkanek, i zapewniającego naturalny efekt odmłodzonych stref intymnych.

Labioplastyka jest wykonywana w ramach chirurgii jednego dnia. O tym czy jest zabiegiem koniecznym może zdecydować tylko sama kobieta.

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji