Waginoplastyka - plastyka pochwy | Warszawa | Medifem

Waginoplastyka

- Plastyka pochwy


Waginoplastyka - Jak często warto chodzić do ginekologa?

Wizyty u ginekologa mogą być stresujące, ale nie warto ich unikać. Jeżeli nie będzie się odwiedzało gabinetu ginekologicznego regularnie, może mieć to fatalne i tragiczne skutki.
Ginekolog Warszawa, czy Łódź powinien być jak najbardziej często odwiedzany przez kobiety, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Wśród tematów, na które warto porozmawiać na pewno są: plastyka poporodowa, nieinwazyjna waginoplastyka, pochwa, ciasnosc pochwy, węższa pochwa, plastyki krocza, rekonstrukcji krocza, czy szczątkowa pochwa.

Waginoplastyka - Zwężenie pochwy Wrocław, czy Warszawa

Jest wiele chorób układu rozrodczego, które nie dają objawów, a jednak występują. Nie leczone mogą doprowadzić do bezpłodności. Dzięki temu, że ginekolog Warszawa, Łódź, czy Wrocław prywatnie odpowiednio wcześnie je wykryje, można będzie podjąć skuteczne leczenie. Waginoplastyka to skorygowanie szerokości pochwy oraz korekcja defektów krocza, które może być właśnie takim zabiegiem. Na pewno przyczyni się to do osiągnięcia bardzo dobrych rezultatów.

Plastyka pochwy - przygotowanie do zabiegu, przebieg. Waginoplastyka Warszawa

Każda kobieta chce mieć dziecko i chce je samodzielnie urodzić. W niektórych przypadkach jednak ginekologia jest bezradna. Szczególnie wtedy, gdy kobieta po prostu nie dba o swoje zdrowie i nie udaje się regularnie na wizyty do ginekologa. Na pewno trzeba mieć świadomość tego, że wizyta u dobrego ginekologa w Warszawie, Wrocławiu, czy Łodzi nie jest niczym strasznym i nie należy się jej obawiać. Dzięki temu, że będzie się miało takie podejście, ze zdrowiem będzie wszystko w porządku.

Powiązane tematy: labioplastyka Warszawa, plastyka krocza, plastyka pochwy zdjęcia przed i po, pochwa szczątkowa, zwężenie pochwy, szczątkowa pochwa co to jest, operacja pochwy, plastyka pochwy zdjęcia, plastyka pochwy nfz, rekonstrukcja pochwy, zmniejszenie pochwy, plastyka pochwy i krocza, operacja plastyczna pochwy, waginoplastyka Warszawa.

Jaka jest cena zabiegu plastyki pochwy?

Zobacz Cennik

Waginoplastyka lub rozszerzony zabieg o plastykę krocza zwany waginoperineoplastyką jest popularną i często wykonywaną procedurą w ginekologii plastycznej.

 

Operacja jest wykonywana najczęściej u pacjentek po wielu porodach, które podczas nich doznały pęknięcia lub rozciągnięcia narządów rodnych. Zabieg wykonywany jest również u kobiet, które w wyniku napaści i gwałtu doznały uszkodzenia stref intymnych.

Aktualnie ok. 90% kobiet uskarża się na dyskomfort poporodowy a plastyka pochwy polegająca na wycięciu zwiotczałych lub uszkodzonych tkanek zapewnia znaczącą poprawę funkcjonalności narządów rodnych.

 

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu ?

Nasi specjaliści, dzięki najnowszym technikom potrafią zrekonstruować lub wytworzyć pochwę zapewniając jej funkcjonalność nawet w przypadku leczenia zespołu Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera dla którego charakterystyczna jest szczątkowa pochwa lub jej całkowity brak.

Waginoplastyka nie jest jedyną i konieczną metodą u pacjentek u których rozluźnienie tkanek jest niewielkie. W Klinice wykonuje się serię zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, które pozwolą na poprawienie komfortu i jakości życia kobiety nie ingerując chirurgicznie w jej strefy intymne. Nieinwazyjnej techniki zmniejszają światło pochwy użycie lasera EdgeOne polega na stymulowaniu do odbudowy kolagenu w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej, a ultradźwięki pobudzają tkankę mięśniową do aktywizacji.

Kobiety wybierające zabieg waginoplastyki kieruje chęć poprawy jakości życia i funkcjonalności narządów płciowych co wpływa na ich jakość życia seksualnego.

 

Zabieg zaleca się kobietom, które przeszły conajmniej jeden poród naturalny lub zakończyły już prokreację, odczuwającym spadek satysfakcji seksualnej i „luzy” podczas penetracji. Nasze pacjentki to również Panie, które na skutek terapii onkologicznej i hormonalnej dotknięte zostały zmianami w obrębie pochwy.

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Aktywna choroba nowotworowa
 • Aktywna infekcja intymna
 • Zły wynik cytologiczny
 • Dalsze plany prokreacyjne

Operację poprzedza wizyta konsultacyjna.
Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania: (możliwe jest to również w naszej Klinice)

 • grupa krwi
 • morfologia
 • badanie ogólne moczu
 • koagulogram – APTT, INR, PT
 • EKG po 40 roku życia
 • antygen HBS
 • elektrolity
 • poziom cukru

Na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować następujących leków: aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), Wit.E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Środki te niekorzystnie wpływają na przedłużenie krwawienia w trakcie operacji.

Należy ograniczyć palenie do 3-4 papierosów dziennie na 3 dni przed operacją.

Należy poinformować operatora o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym oraz zadbać o depilacje stref intymnych.

Zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym, a na życzenie pacjentki może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub w połączeniu znieczuleń miejscowego i dożylnego. Czas trwania zabiegu waha się pomiędzy 30 a 90 minutami. W obszarze wejścia do pochwy, na jej tylnej ścianie, lekarz wykonuje nacięcie pozbywając się zbędnej tkanki, a następnie zaszywa ranę w taki sposób, aby wejście do pochwy uzyskało kształt zgodny z oczekiwaniami pacjentki. Operacja dotyczy zarówno śluzówki, jak i mięśniówki pochwy. Po dokonaniu plastyki ściany pochwy lekarz wykonuje kończącą cały zabieg plastykę krocza. W wyniku przeprowadzonej operacji uzyskuje się zwężenie pochwy, co zmniejsza ryzyko infekcji narządu rodnego i znacząco poprawia jakość współżycia.

Przy operacji używane są szwy rozpuszczalne.

Podczas jednej operacji można wykonać waginoplastykę połączoną z labioplastyką (labiominoroplastyka lub labiomajoroplastyką).

Po waginoplastyce pacjentka najczęściej zostaje na noc w Klinice, celem kontroli lekarsko-pielęgniarskiej. Po jednodniowej hospitalizacji zostaje wypisana do domu. Wizyta kontrolna w Klinice powinna mieć miejsce po ok. 7 dniach.

Do całkowitej aktywności ruchowej pacjentka powraca po kilku dniach – okres gojenia się rany i zejście obrzęku w okolicy miejsca operowanego wynosi ok. 7 dni. Do całkowitej aktywności seksualnej pacjentka dochodzi po upływie 4-8 tygodni. Pacjentka może odczuwać utrzymujący się ból po zabiegu, który ulega złagodzeniu zarówno po lekach przeciwbólowych, dostępnych bez recepty, jak i słabych opioidach dostępnych na receptę. Podwyższona temperatura u pacjentki do 37,5 stopni nie jest niczym niepokojącym.

Higiena miejsca intymnego powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu i osuszaniu szwów papierowym ręcznikiem poprzez dotyk, a nie pocieranie.

Skrupulatne stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe w szybkiej rekonwalescencji i znacząco wpływa na efekt końcowy operacji.

Kto jest najlepszą kandydatką do zabiegu?

Kobiety powyżej 18. roku życia, które w wyniku ciężkich porodów doznały pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy i krocza (dotyczy to ponad 90% kobiet rodzących siłami natury) oraz u pacjentek narażonych na inne czynniki, w wyniku których doznały rozciągnięcia oraz obniżenia pochwy. Waginoplastyka jest skierowana do kobiet po wielu porodach, chociaż zdarza się, że kobiety nawet po jednym porodzie odczuwają dyskomfort i decydują się na zabieg.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu waginoplastyki?

Tak. Przeciwwskazaniem do tego zabiegu jest potwierdzona lub w najbliższym czasie planowana ciąża, nowotwór, zaburzenia krzepnięcia krwi, zły stan zdrowia i świadczące o tym wyniki badań. Operacja natomiast nie jest przeciwwskazaniem do kolejnej ciąży.

Czy mogę poddać się zabiegowi, jeśli jeszcze nie rodziłam?

Nie polecamy plastyki pochwy jeszcze przed porodem, bo jej wygląd i stan z całą pewnością ulegnie zmianie po porodzie drogami natury.

Czym się kierują pacjentki decydujące się na w/w zabieg?

Przede wszystkim chęcią poprawy funkcjonalności narządu płciowego i potrzebą podniesienia jakości życia seksualnego. Plastyka pochwy nazywana jest inaczej jej uelastycznieniem lub odmłodzeniem i polega poprawieniu napięcia mięśni pochwy. Dzięki mocniejszym mięśniom możliwe jest kontrolowanie ich kurczenia, co pozwala kobiecie silniej odczuwać doznania seksualne – a to jest jednym z głównych powodów.

Czy każdy defekt można zoperować?

Tak. Praktycznie u każdej pacjentki można uzyskać zadowalający efekt. Oczywiście wszystko zależy od oczekiwań a czynnik anatomiczny ma tu ogromne znaczenie – czasem dopiero po okresie rekonwalescencji okazuje się że konieczna będzie mała korekta w znieczuleniu miejscowym.

Dlaczego taką operację powinien wykonać ginekolog a nie chirurg plastyk ?

Bo on ma najlepszą wiedzę i przygotowanie do tego typu zabiegu. Oczywiście chirurg też może dokształcić się z zakresu ginekologii, ale raczej tak się nie dzieje. Skutki ich niewiedzy odczuwają później pacjentki.

Kiedy będę mogła wrócić do pracy?

Zazwyczaj po blisko 5–7 dniach pacjentka czuje się na tyle dobrze, że może wrócić do pełnej aktywności zawodowej (z wyłączeniem zawodów ekstremalnych i tych wymagających większego niż zwykle wysiłku fizycznego).

Czy mój partner odczuje efekt zabiegu?

Doznania partnera w dużej mierze są uzależnione od tego, jak duży miałaś problem ale z całą pewnością efekt będzie znaczący.

Kiedy będę mogła podjąć współżycie?

Okres rekonwalescencji po tego typu zabiegach jest osobniczo różny – przyjmujemy że po około 6-8 tygodniach można rozpocząć współżycie.

Po porodzie niektóre kobiety proszą lekarza, by ciasno je zszył. Czy to pomaga?

Jeśli krocze pękło lub było nacinane, to zawsze trzeba trochę głębiej złapać tkanki, by je zszyć. Nikt jednak nie będzie wycinał ich specjalnie, by zwęzić pochwę lub wejście do niej. Zwłaszcza że nawet pozornie ciasno zszyta pochwa może mieć wiotkie ścianki i wtedy też będzie się wydawała luźna. Może też po prostu się rozciągnąć.

Czy do operacji używa się szwów wchłanianych?

Do zabiegu waginoplastyki stosujemy wyłącznie szwy wchłanialne.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...
Piotr Kolczewski

Piotr Kolczewski

więcej...

Pozostali lekarze