Labioplastyka – plastyka warg sromowych


Labioplastyka - zobacz film i przeczytaj cenne informacje na temat plastyki i zmniejszenia warg sromowych w Warszawie.

Zabieg, jakim jest labioplastyka warszawa, zalecany jest do wykonania u pacjentek, u których występuje przerost warg sromowych. W związku z tym, że zbyt wystające wargi sromowe są narażone na przetarcia oraz na uszkodzenia mechaniczne, konieczne jest zmniejszenie ich wielkości w operacyjnym trybie, dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentki. Powstające na wargach sromowych rany mogą powodować zakażenia oraz być przyczyną dalszych problemów zdrowotnych, a do tego nie należy dopuścić. Jeżeli kobieta ma zbyt wystające wargi sromowe, może mieć również problem z częstymi infekcjami intymnymi, a labioplastyka będzie w stanie ten problem rozwiązać i przywróci kobiecie odpowiedni komfort życia. Warto także dodać, że wystające wargi sromowe odbierają kobiecie także satysfakcję podczas życia seksualnego, dlatego labioplastyka opinie zbiera same pozytywne, ponieważ jest w stanie w skuteczny sposób poprawić komfort życia każdej kobiety, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Najczęściej labioplastyka gdynia wykonywana jest u kobiet po ciężkich porodach lub u takich, u których doszło do uszkodzenia warg sromowych w wyniku poważnych urazów. Wygląd warg sromowych może zostać także zdeformowany w wyniku przebywania częstych infekcji intymnych. Dzięki temu, że jest dostępna laserowa labioplastyka, szybko z tym problemem można się rozprawić. W końcu labioplastyka kraków skutecznie przywróci naturalny wygląd warg sromowych i sprawi, że pacjenta w swoim ciele poczuje się znów znakomicie. Choć gojenie zabiegu labioplastyki zapowiada się stosunkowo długie, warto zabieg przeprowadzić. Widząc efekty, jakie daje labioplastyka przed i po zabiegu, jest to opłacalne.

Jaka jest cena zabiegu redukcji i zmniejszenie warg sromowych?

Zobacz Cennik

Plastyka warg sromowych, czyli co to jest Labioplastyka?

Znajdź informacje ma temat: labioplastyka cena, labioplastyka NFZ, labioplastyka przed i po, labioplastyka warg sromowych przed i po, labioplastyka Warszawa, labioplastyka na NFZ, labioplastyka warg sromowych, labioplastyka video, labioplastyka koszt, przerost warg sromowych mniejszych zdjęcia, operacja plastyczna warg sromowych, plastyka warg sromowych NFZ, plastyka warg sromowych zdjęcia, operacja warg sromowych NFZ, operacje plastyczne warg sromowych zdjęcia, zmniejszenie warg sromowych film, przerost warg sromowych większych zdjęcia, operacje warg sromowych zdjęcia, chirurgia plastyczna warg sromowych, operacje warg sromowych film, plastyka warg sromowych zdjęcia, operacja plastyczna warg sromowych film, chirurgia warg sromowych, zmniejszanie warg sromowych zdjęcia, informacje o znieczuleniu miejscowym, zabieg warg sromowych.

Oczywiście trzeba mieć świadomość, że labioplastyka video musi zostać dobrana zgodnie ze stanem zdrowia pacjentki. Nie u każdej możliwa będzie laserowa labioplastyka cena, której staje się coraz bardziej atrakcyjna. W końcu czasem tak duży jest przerost warg sromowych mniejszych zdjęcia, że tylko chirurgiczna operacja plastyczna warg sromowych wchodzi w grę, a laserowa plastyka warg sromowych NFZ nie jest możliwa do wykonania. O wszystkim musi zdecydować lekarz. Dzięki temu przerost warg sromowych większych zdjęcia zostanie zoperowany we właściwy sposób, a pacjentka będzie cieszyła się z właściwych rezultatów. Na pewno dobrze wykonana labioplastyka warg sromowych przed i po będzie satysfakcjonująca dla kobiety, która od razu zobaczy rezultaty.

Interesuje Cię także plastyka pochwy? Sprawdź Medifem!

Labioplastyka to zabieg korekty warg sromowych, zarówno mniejszych (labiominoroplastyka), jak i większych (labiomajoroplastyka). Zabieg obejmuje plastykę warg sromowych z modyfikacją kształtu oraz korektą tkanki.

 

Celem zabiegu jest zapewnienie symetryzacji obu warg sromowych, przy zachowaniu warunków funkcjonalnych umożliwiających aktywność seksualną i komfort życia codziennego. Labioplastykę wykonujemy różnymi technikami, prowadząc linie cięcia w taki sposób, by możliwie jak najlepiej ukryć blizny, a efekt przed i po spełniał oczekiwania pacjentki. Zabieg labioplastyki przeprowadzamy z wykorzystaniem skalpela, wiązki lasera lub radiofrekwencji, w zależności od rodzaju zabiegu i indywidualnych wskazań.

Labioplastyka to głównie korekta warg sromowych usuwająca przerost warg sromowych mniejszych, ale czasem i większych. To również zabiegi ujędrniające wargi sromowe większe poprzez redukcję nadmiaru wiotkiej tkanki i wypełnienie własną tkanką tłuszczową lub wypełniaczem.

Labioplastyka (labiaplasty) obejmuje chirurgiczną zmianę wielkości warg sromowych, zwykle redukcję. Zabieg ten obejmuje głównie redukcję warg sromowych mniejszych lub, rzadziej – większych, czasem także rekonstrukcję po urazie w czasie porodu albo, niekiedy, powiększenie warg sromowych większych poprzez wstrzyknięcie podskórnie wypełniacza (najczęściej kwasu hialuronowego bądź autologicznej tkanki tłuszczowej).

Zabieg ma na celu poprawienie wyglądu warg sromowych. Labioplastyka jest zabiegiem który można wykonać na różne sposoby i różnymi metodami. Lekarz ginekolog plastyk ma do wyboru skalpel, nożyczki, laser czy elektrodę z igłą elektrochirurgiczną o częstotliwości radiowej (RF).


Wskazania


 • Przerost warg sromowych
 • Asymetria warg sromowych
 • Zawijanie się warg sromowych podczas penetracji
 • Częste podrażnienia i stany zapalne warg sromowych
 • Defekty poporodowe
 • Inne anomalie w tym obszarze
 • Brak satysfakcji pacjentki z aspektów estetycznych warg sromowych

Przeciwwskazania


 • Okres ciąży i karmienia
 • Niepełnoletność – zabieg może być wykonany tylko w obecności matki niepełnoletniej córki, za zgodą ich obu
 • Złe wyniki badań laboratoryjnych krwi
 • Aktywna infekcja intymna

Zalecenia przedoperacyneOperację poprzedza wizyta konsultacyjna. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania (badania można wykonać u nas w Klinice)

 • grupa krwi
 • morfologia
 • badanie ogólne moczu
 • koagulogram – APTT, INR, PT
 • EKG po 40 roku życia
 • antygen HBS
 • elektrolity
 • poziom cukru

Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować następujących leków: aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), witaminy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Środki te niekorzystnie wpływają na przedłużenie krwawienia w trakcie operacji.

Należy ograniczyć palenie do 3-4 papierosów dziennie na 3 dni przed operacją.

Należy poinformować operatora o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym oraz zadbać o depilacje stref intymnych.


Przebieg operacji/zabiegu


Zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu zabiegowego lub sali operacyjnej, szczególnie gdy zakres operacyjny jest rozszerzony jeszcze o inne zabiegi. Anestezjolog znieczula pacjentkę do zabiegu. Przy znieczuleniu miejscowym znieczulenie iniekcyjnie podaje ginekolog plastyk w taki sposób by maksymalnie zniwelować odczucia bólowe. W zależności od wybranej techniki zabiegowej lekarz przeprowadza cięcie i zszywa ranę.  Do zabiegu korekty warg sromowych  wykorzystywane są nici rozpuszczalne, a sam szew jest zakładany w taki sposób by ukryć blizny w fałdach skórnych.


Okres pooperacyjny/pozabiegowy


Po założeniu opatrunku pacjentka przechodzi na salę pooperacyjną. Pod opieką położnej odpoczywa. Standardowo w godzinach popołudniowych opuszcza klinikę. W zależności od zakresu zabiegu otrzymuje zalecenia do stosowania w domu, w tym receptę na leki przeciwbólowe. Po korekcie warg sromowych zaleca się kilkudniowy odpoczynek, higienę oraz luźną odzież. Do aktywności fizycznej i seksualnej pacjentka może wrócić po 6 tygodniach.

Standardowo po 7 dniach od zabiegu niezbędna jest konsultacja oraz zdjęcie szwów. Mimo iż zakładane są szwy wchłanialne, z uwagi na wrażliwość okolic zabiegowych, część szwów wymaga zdjęcia, z uwagi na uczucie ciągnienia, pieczenia i podrażnienia.

W sytuacjach wystąpienia intensywnego krwawienia lub wzmożonej bolesności należy skontaktować się z kliniką. Podobnie w przypadku rozejścia się lub zainfekowania rany.

Pacjentka może odczuwać utrzymujący się ból po zabiegu, który ulega złagodzeniu zarówno po lekach przeciwbólowych, dostępnych bez recepty, jak i słabych opioidach – dostępnych na receptę. Podwyższona temperatura u pacjentki do 37,5 stopni nie jest niczym niepokojącym.

Higiena miejsca intymnego powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu bieżącą wodą, płynem do higieny intymnej lub preparatem Tantum Rosa ( do kupienia w aptece ) i osuszaniu szwów papierowym ręcznikiem poprzez dotyk, a nie pocieranie. Lepiej nie stosować mydła w kostce, gąbek i myjek, bo mogą rozwijać się w nich bakterie. Można smarować gojącą się ranę maścią przepisaną przez lekarza prowadzącego, służącą do szybszego wygojenia i łagodniejszego zabliźnienia miejsc operowanych. Z uwagi na opuchliznę nie należy w pierwszym okresie porównywać wyglądu sprzed i po zabiegu. Po zabiegu efekt będzie widoczny po około 2 tygodniach, jak zejdzie obrzęk.

Skrupulatne stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe w szybkiej rekonwalescencji i znacząco wpływa na efekt końcowy operacji.


Najczęście zadawane pytania


Jaka jest cena labioplastyki?
Koszt procedury jest każdorazowo ustalany z pacjentką podczas konsultacji kwalifikacyjnej i zależy od indywidualnej budowy i zakresu zabiegu. Orientacyjnie koszt procedury to około 6000zł.

Czy wykonujecie laserową labioplastykę?
Nie istnieje coś takiego jak laserowa labioplastyka w rozumieniu nieinwazyjności. Laser w labioplastyce pełni rolę noża tnącego z jednoczesną koagulacją tkanek. Może być równie dobrze wykonana z wykorzystaniem radiofrekwencji lub skalpela, które często są poręczniejsze dla operatora. Wybór techniki nie ma wpływu na cenę. Laserowa labioplastyka kosztuje tyle samo.

Czy są dostępne zdjęcia przed i po labioplastyce?
Zgodnie z polityką kliniki nie zamieszczamy na stronie zdjęć przed i po zabiegu labioplastyki. Podczas konsultacji istnieje możliwość zobaczenia takich zdjęć.

Czy labioplastyka jest dostępna na nfz?
Niektóre ośrodki mają podpisane kontrakty z nfz i wykonują labioplastykę. U nas labioplastyka jest wykonywana tylko komercyjnie.

Czy rany po labioplastyce trudno się goją?
Labioplastyka to zabieg w obszarze mocno ukrwionym i dodatkowo narażonym na podrażnienia. Często rany w tym obszarze goją się dłużej, ale wszystko zależy od właściwej pielęgnacji, zastosowania się do zaleceń pozabiegowych i osobniczych cech gojenia się ran.

 

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...

Pozostali lekarze