Labioplastyka - zmniejszenie warg sromowych | Warszawa | Medifem

Labioplastyka

- Plastyka warg sromowych


Labioplastyka - zobacz film i przeczytaj cenne informacje na temat plastyki i zmniejszenia warg sromowych w Warszawie.

Jaka jest cena zabiegu redukcji i zmniejszenie warg sromowych?

Zobacz Cennik

Plastyka warg sromowych, czyli co to jest Labioplastyka?

Znajdź informacje ma temat: labioplastyka cena, labioplastyka NFZ, labioplastyka przed i po, labioplastyka warg sromowych przed i po, labioplastyka Warszawa, labioplastyka na NFZ, labioplastyka warg sromowych, labioplastyka video, labioplastyka koszt, przerost warg sromowych mniejszych zdjęcia, operacja plastyczna warg sromowych, plastyka warg sromowych NFZ, plastyka warg sromowych zdjęcia, operacja warg sromowych NFZ, operacje plastyczne warg sromowych zdjęcia, zmniejszenie warg sromowych film, przerost warg sromowych większych zdjęcia, operacje warg sromowych zdjecia, chirurgia plastyczna warg sromowych, operacje warg sromowych film, plastyka warg sromowych zdjecia, operacja plastyczna warg sromowych film, chirurgia warg sromowych, zmniejszanie warg sromowych zdjęcia zabieg warg sromowych.

Interesuje Cię także plastyka pochwy? Sprawdź Medifem!

Labioplastyka to zabieg korekty warg sromowych, zarówno mniejszych (labiominoroplastyka), jak i większych (labiomajoroplastyka). Zabieg obejmuje plastykę warg sromowych z modyfikacją kształtu oraz korektą tkanki.

 

Celem zabiegu jest zapewnienie symetryzacji obu warg sromowych, przy zachowaniu warunków funkcjonalnych umożliwiających aktywność seksualną i komfort życia codziennego. Labioplastykę wykonujemy różnymi technikami, prowadząc linie cięcia w taki sposób, by możliwie jak najlepiej ukryć blizny, a efekt przed i po spełniał oczekiwania pacjentki. Zabieg labioplastyki przeprowadzamy z wykorzystaniem skalpela, wiązki lasera lub radiofrekwencji, w zależności od rodzaju zabiegu i indywidualnych wskazań.

Labioplastyka to głównie korekta warg sromowych usuwająca przerost warg sromowych mniejszych, ale czasem i większych. To również zabiegi ujędrniające wargi sromowe większe poprzez redukcję nadmiaru wiotkiej tkanki i wypełnienie własną tkanką tłuszczową lub wypełniaczem.

 

 

Labioplastyka (labiaplasty) obejmuje chirurgiczną zmianę wielkości warg sromowych, zwykle redukcję. Zabieg ten obejmuje głównie redukcję warg sromowych mniejszych lub, rzadziej – większych, czasem także rekonstrukcję po urazie w czasie porodu albo, niekiedy, powiększenie warg sromowych większych poprzez wstrzyknięcie podskórnie wypełniacza (najczęściej kwasu hialuronowego bądź autologicznej tkanki tłuszczowej).

Zabieg ma na celu poprawienie wyglądu warg sromowych. Labioplastyka jest zabiegiem który można wykonać na różne sposoby i różnymi metodami. Lekarz ginekolog plastyk ma do wyboru skalpel, nożyczki, laser czy elektrodę z igłą elektrochirurgiczną o częstotliwości radiowej (RF).

 • Przerost warg sromowych
 • Asymetria warg sromowych
 • Zawijanie się warg sromowych podczas penetracji
 • Częste podrażnienia i stany zapalne warg sromowych
 • Defekty poporodowe
 • Inne anomalie w tym obszarze
 • Brak satysfakcji pacjentki z aspektów estetycznych warg sromowych
 • Okres ciąży i karmienia
 • Niepełnoletność – zabieg może być wykonany tylko w obecności matki niepełnoletniej córki, za zgodą ich obu
 • Złe wyniki badań laboratoryjnych krwi
 • Aktywna infekcja intymna

Operację poprzedza wizyta konsultacyjna. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania (badania można wykonać u nas w Klinice)

 • grupa krwi
 • morfologia
 • badanie ogólne moczu
 • koagulogram – APTT, INR, PT
 • EKG po 40 roku życia
 • antygen HBS
 • elektrolity
 • poziom cukru

Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować następujących leków: aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), witaminy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Środki te niekorzystnie wpływają na przedłużenie krwawienia w trakcie operacji.

Należy ograniczyć palenie do 3-4 papierosów dziennie na 3 dni przed operacją.

Należy poinformować operatora o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym oraz zadbać o depilacje stref intymnych.

Zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu zabiegowego lub sali operacyjnej, szczególnie gdy zakres operacyjny jest rozszerzony jeszcze o inne zabiegi. Anestezjolog znieczula pacjentkę do zabiegu. Przy znieczuleniu miejscowym znieczulenie iniekcyjnie podaje ginekolog plastyk w taki sposób by maksymalnie zniwelować odczucia bólowe. W zależności od wybranej techniki zabiegowej lekarz przeprowadza cięcie i zszywa ranę.  Do zabiegu korekty warg sromowych  wykorzystywane są nici rozpuszczalne, a sam szew jest zakładany w taki sposób by ukryć blizny w fałdach skórnych.

Po założeniu opatrunku pacjentka przechodzi na salę pooperacyjną. Pod opieką położnej odpoczywa. Standardowo w godzinach popołudniowych opuszcza klinikę. W zależności od zakresu zabiegu otrzymuje zalecenia do stosowania w domu, w tym receptę na leki przeciwbólowe. Po korekcie warg sromowych zaleca się kilkudniowy odpoczynek, higienę oraz luźną odzież. Do aktywności fizycznej i seksualnej pacjentka może wrócić po 6 tygodniach.

Standardowo po 7 dniach od zabiegu niezbędna jest konsultacja oraz zdjęcie szwów. Mimo iż zakładane są szwy wchłanialne, z uwagi na wrażliwość okolic zabiegowych, część szwów wymaga zdjęcia, z uwagi na uczucie ciągnienia, pieczenia i podrażnienia.

W sytuacjach wystąpienia intensywnego krwawienia lub wzmożonej bolesności należy skontaktować się z kliniką. Podobnie w przypadku rozejścia się lub zainfekowania rany.

Pacjentka może odczuwać utrzymujący się ból po zabiegu, który ulega złagodzeniu zarówno po lekach przeciwbólowych, dostępnych bez recepty, jak i słabych opioidach – dostępnych na receptę. Podwyższona temperatura u pacjentki do 37,5 stopni nie jest niczym niepokojącym.

Higiena miejsca intymnego powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu bieżącą wodą, płynem do higieny intymnej lub preparatem Tantum Rosa ( do kupienia w aptece ) i osuszaniu szwów papierowym ręcznikiem poprzez dotyk, a nie pocieranie. Lepiej nie stosować mydła w kostce, gąbek i myjek, bo mogą rozwijać się w nich bakterie. Można smarować gojącą się ranę maścią przepisaną przez lekarza prowadzącego, służącą do szybszego wygojenia i łagodniejszego zabliźnienia miejsc operowanych. Z uwagi na opuchliznę nie należy w pierwszym okresie porównywać wyglądu sprzed i po zabiegu. Po zabiegu efekt będzie widoczny po około 2 tygodniach, jak zejdzie obrzęk.

Skrupulatne stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe w szybkiej rekonwalescencji i znacząco wpływa na efekt końcowy operacji.

Jaka jest cena labioplastyki?
Koszt procedury jest każdorazowo ustalany z pacjentką podczas konsultacji kwalifikacyjnej i zależy od indywidualnej budowy i zakresu zabiegu. Orientacyjnie koszt procedury to około 6000zł.

Czy wykonujecie laserową labioplastykę?
Nie istnieje coś takiego jak laserowa labioplastyka w rozumieniu nieinwazyjności. Laser w labioplastyce pełni rolę noża tnącego z jednoczesną koagulacją tkanek. Może być równie dobrze wykonana z wykorzystaniem radiofrekwencji lub skalpela, które często są poręczniejsze dla operatora. Wybór techniki nie ma wpływu na cenę. Laserowa labioplastyka kosztuje tyle samo.

Czy są dostępne zdjęcia przed i po labioplastyce?
Zgodnie z polityką kliniki nie zamieszczamy na stronie zdjęć przed i po zabiegu labioplastyki. Podczas konsultacji istnieje możliwość zobaczenia takich zdjęć.

Czy labioplastyka jest dostępna na nfz?
Niektóre ośrodki mają podpisane kontrakty z nfz i wykonują labioplastykę. U nas labioplastyka jest wykonywana tylko komercyjnie.

Czy rany po labioplastyce trudno się goją?
Labioplastyka to zabieg w obszarze mocno ukrwionym i dodatkowo narażonym na podrażnienia. Często rany w tym obszarze goją się dłużej, ale wszystko zależy od właściwej pielęgnacji, zastosowania się do zaleceń pozabiegowych i osobniczych cech gojenia się ran.

 

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...
Piotr Kolczewski

Piotr Kolczewski

więcej...

Pozostali lekarze