Plastyka warg sromowych mniejszych


Plastyka warg sromowych mniejszych (labiominoroplastyka) - Medifem

Nadmiernie powiększone i zniekształcone wargi sromowe u kobiet są źródłem problemów natury psychicznej oraz przyczyną dużego dyskomfortu fizycznego. Nieprawidłowa budowa warg sromowych może powodować bolesne otarcia, utrudniać wykonywanie ćwiczeń, jazdę na rowerze, a także przeszkadzać w satysfakcjonującym współżyciu seksualnym. Nieprawidłowo zbudowane wargi sromowe są widoczne podczas intymnego kontaktu, a także w czasie noszenia obcisłej bielizny czy strojów kąpielowych typu brazylijskie bikini. Postęp w medycynie sprawił, iż rozwiązaniem tego typu problemów jest labioplastyka. Warszawa w kierunku na Piaseczno, tutaj znajdziesz Medifem.

Czym jest zabieg Labiominoroplastyka?

Plastyka warg sromowych - Medifem Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru tkanki wargowej z warg sromowych i przywróceniu im odpowiedniego, estetycznego wyglądu. Labioplastyka to zabieg dedykowany każdej kobiece, która boryka się z problemem przerostu warg sromowych lub defektów w ich budowie.

Labiominoroplastyka Warszawa i w całej Polsce

Labioplastyka Warszawa oferuje fachową konsultację lekarską oraz możliwość uzyskania zadawalających efektów po zabiegu operacyjnym.

Podobne tematy: labioplastyka Warszawa cena, labioplastyka gdzie najlepiej, Labiominoroplastyka cena Warszawa, plastyka warg sromowych Warszawa, korekcja warg sromowych cena, redukcja warg sromowych cena, korekta warg sromowych cena, zmniejszenie warg sromowych Warszawa

Zabiegi ginekologiczne z zakresu ginekologii plastycznej to: zmniejszanie warg sromowych, długie wargi sromowe mniejsze, redukcja warg sromowych, plastyka warg sromowych mniejszych, operacje plastyczne warg sromowych, wycięcie warg sromowych, operacja warg sromowych mniejszych, laserowa labioplastyka, plastyka warg sromowych mniejszych, srom, przerost warg sromowych, plastyka warg sromowych, korekta warg sromowych, korekta warg sromowych mniejszych, redukcja warg sromowych, rekonstrukcja warg sromowych, zabieg labiomajoroplastyki.

Jaka jest cena zabiegu plastyki warg sromowych?

Wyślij wiadomość, aby poznać więcej informacji na temat wykonania zabiegu, dolegliwości, zobaczyć efekty i znacznie więcej. Kliknij poniższy przycisk w celu poznania ceny zabiegu:

Zobacz Cennik

Labiominoroplastyka polega na plastyce (zmianie kształtu) warg sromowych mniejszych. Zabieg ten wskazany jest u kobiet, które posiadają zbyt duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe.

 

Przerost lub asymetria warg sromowych nie tylko wpływa na gorsze samopoczucie pacjentki, lecz także skutkuje bolesnymi podrażnieniami np. podczas uprawiania sportów (jazda konna, jazda na rowerze). Bywa, że problemy związane z budową warg sromowych negatywnie wpływają na doznania seksualne pacjentki, a same wargi zawijają się podczas penetracji sprawiając ból.

Zabieg ma charakter chirurgiczny i likwiduje przerost i asymetrię warg sromowych mniejszych. Celem procedury chirurgicznej jest redukcja lub zmiana kształtu. Zabieg w naszej klinice wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu przewodowym („od pasa w dół”) czasem w znieczuleniu miejscowym natomiast w przypadku przeciwskazań do wymienionych rodzajów znieczuleń istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu w sedacji lub znieczuleniu ogólnym. Czas zabiegu waha się między 30 a 60 minut. Podczas operacji używane są szwy wchłanialne.

Istnieje ponad 10 technik wykonania plastyki warg sromowych mniejszych a decyzja o wyborze konkretnej z nich uzależniona jest od rodzaju przerostu, wieku i oczekiwań pacjentki.

Labiominoroplastykę można wykonać przy użyciu lasera, skalpela lub radiofrekwencji. Rodzaj narzędzia tnącego dobierany jest pod względem techniki prowadzenia cięcia i predyspozycji operatora w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu estetycznego i funkcjonalnego. Podczas jednego zabiegu można wykonać labioplastykę połączoną z waginoplastyką (plastyką pochwy) lub hoodoplastyką (plastyką napletka łechtaczki).

Do wszystkich wyżej wymienionych zabiegów stosowane są szwy rozpuszczalne. Zabieg labiominoroplastyki wykonywany jest w ramach chirurgii jednego dnia. Pacjentka opuszcza klinikę zwykle wieczorem w dniu zabiegu czasami następnego dnia rano.


Wskazania


 • Przerost, asymetria warg sromowych mniejszych
 • Hiperpigmentacja wargowa ( ciemniejszy brzeg wargi sromowej mniejszej)
 • Zawijanie się warg sromowych podczas penetracji
 • Częste podrażnienia i stany zapalne warg sromowych mniejszych
 • Defekty poporodowe
 • Inne anomalie w tym obszarze
 • Brak satysfakcji z wyglądu tej okolicy intymnej

Przeciwwskazania


 • Okres ciąży i karmienia
 • Niepełnoletność – konsultacja może być wykonana tylko w obecności matki/ ojca lub opiekuna prawnego niepełnoletniej córki a zabieg może być wykonany tylko za zgodą ich obu, (czasem dodatkowo wymagana jest zgoda psychologa)
 • Złe wyniki badań laboratoryjnych krwi – dotyczy znieczulenia przewodowego lub ogólnego
 • Aktywna infekcja okolic intymnych
 • Krwawienie miesiączkowe okołozabiegowe (do 7 dni po zabiegu) jest przeciwskazaniem względnym gdyż może wydłużyć proces gojenia

Zalecenia przedoperacyne


Operację poprzedza wizyta konsultacyjna. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania (badania można wykonać u nas w Klinice)

 • grupa krwi
 • morfologia
 • badanie ogólne moczu
 • koagulogram – APTT, INR, PT
 • EKG po 40 roku życia
 • antygen HBS
 • elektrolity
 • poziom cukru

Na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować następujących leków: aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), Wit.E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Środki te niekorzystnie wpływają na przedłużenie krwawienia w trakcie operacji.

Należy ograniczyć palenie do 3-4 papierosów dziennie na 3 dni przed operacją.

Należy poinformować operatora o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym oraz zadbać o depilacje stref intymnych.


Przebieg operacji/zabiegu


Zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu zabiegowego lub sali operacyjnej w zależności od rodzaju znieczulenia miejscowe, przewodowe lub ogólne. Do zabiegu plastyki warg sromowych mniejszych wykorzystywane są nici rozpuszczalne, a sam szew jest zakładany w taki sposób by ukryć blizny w fałdach skórnych.


Okres pooperacyjny/pozabiegowy


Po założeniu opatrunku pacjentka przechodzi na salę pooperacyjną gdzie odpoczywa pod stałym nadzorem naszych położonych. Po plastyce warg sromowych mniejszych zaleca się kilkudniowy odpoczynek ( tzw. hotelowy tryb życia”), higienę okolic intymnych oraz luźną/ przewiewną odzież. Standardowo po 7 dniach od zabiegu niezbędna jest pierwsza konsultacja.

Do aktywności fizycznej oraz seksualnej pacjentka może powrócić po 4-6 tygodniach, ale o tym ostatecznie decyduje lekarz na drugiej wizycie kontrolnej, która powinna się odbyć najwcześniej po 4 tygodniach.

Mimo, iż zakładane są szwy wchłanialne, z uwagi na wrażliwość okolic poddanych zabiegowi, część szwów wymaga zdjęcia, z uwagi na uczucie ciągnięcia, pieczenia czy podrażnienia.
W sytuacjach gdy wystąpi intensywne krwawienie, wzmożona bolesność, rozejście się lub zainfekowanie rany należy niezwłocznie skontaktować się z pracownikami Kliniki (w ciągu pierwszych dni po operacji zapewniamy stały kontakt telefoniczny dla operowanych przez naszych lekarzy pacjentek). Pacjentka może odczuwać utrzymujący się ból po zabiegu, który zwykle ulega złagodzeniu po lekach przeciwbólowych dostępnych bez recepty rzadko wymaga słabych leków opioidowych – dostępnych na receptę. Podwyższona temperatura (bez współistniejących innych dolegliwości) u pacjentki do 37,5 stopni zwykle nie jest niczym niepokojącym choć należy o tym poinformować personel medyczny.

Higiena miejsca intymnego powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu bieżącą wodą, płynem do higieny intymnej lub takimi preparatami jak Azucalen lub Tantum Rosa (do kupienia w aptece) i osuszaniu szwów papierowym ręcznikiem poprzez dotyk, a nie pocieranie. Lepiej nie stosować mydła w kostce, gąbek i myjek ponieważ w nich i na nich mogą się rozwijać bakterie a dodatkowo mogą przypadkiem pociągnąć i zerwać szew. Można smarować gojącą się ranę maścią przepisaną przez lekarza prowadzącego, służącą do szybszego wygojenia i łagodniejszego zabliźnienia miejsc operowanych.

Skrupulatne stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe w szybkiej rekonwalescencji i znacząco wpływa na efekt końcowy operacji.


Najczęście zadawane pytania


Kto jest najlepszą kandydatką do zabiegu?
Kobiety powyżej 18 roku życia, które odczuwają dyskomfort psychiczny/ wstyd spowodowany przerostem warg sromowych mniejszych, ból w trakcie aktywności fizycznych, niekomfortowe współżycie to najczęstsze motywy, które słyszymy od naszych pacjentek. Pacjentki, którym nie podoba się kształt, wielkość, kolor warg lub chcą poprawić jakość życia seksualnego.

Czy zoperowane wargi mogą się potem zniekształcić?
Najczęściej nie. Choć kolejna ciąża i poród mogą mieć wpływ i modyfikować wygląd ostateczny. Ponadto wargi sromowe mniejsze są narządem erekcyjnym a częste podniecenie może mieć wpływ na powiększenie się warg, choć tak naprawdę jedynie nieznacznie.

Czy kobiety przychodzą do kliniki ze zdjęciami tak jak np. przy operacji nosa?
Czasem przynoszą zdjęcia wycięte z czasopism i proszą o konkretny kształt ale tak naprawdę wystarczy obejrzeć atlas anatomiczny z rysunkami przedstawiającymi najczęstszy wygląd narządów płciowych u kobiet, by wyrobić sobie zdanie.

Natomiast jeżeli jest widoczny przerost i/lub asymetria warg sromowych a kobiecie nie przeszkadza ich wygląd ani nie utrudnia to normalnego funkcjonowania to odradzamy operowania tej okolicy ciała. Wskazaniem przy każdej operacji powinien być problem funkcjonalny, estetyczny lub psychiczny. Zawsze podkreślmy, że operacja nie powinna być wykonywana dla kogoś czy po namowach osób trzecich jedyna dopuszczalna sytuacja to tylko dla siebie.

Czy każdy defekt można zoperować?
Tak. Praktycznie u każdej pacjentki można uzyskać zadowalający efekt. Oczywiście wiele zależy od oczekiwań a czynnik anatomiczny oraz osobnicze predyspozycje gojenia się ran mają tu ogromne znaczenie – czasem dopiero po okresie rekonwalescencji okazuje się, że konieczna będzie mała korekta w znieczuleniu miejscowym.

Kiedy będę mogła wrócić do pracy?
Zazwyczaj po około 5 – 7 dniach pacjentka czuje się na tyle dobrze, że może wrócić do pełnej aktywności zawodowej (z wyłączeniem zawodów wymagających większego niż zwykle wysiłku fizycznego)

Czy blizny będą widoczne i wyczuwalne?
Technika wykonywania zabiegu nazywana jest bez-bliznową nie dlatego, że blizn nie ma, ale dlatego, że są praktycznie niewidoczne i niewyczuwalne.

Czy zabieg obejmuje również skórę wokół łechtaczki?
Zdarza się czasem, że fałdy okołosromowe lub okołołechtaczkowe zasłaniają łechtaczkę lub dają wrażenie podwójnych warg sromowych. W/w stany ograniczają doznania seksualne lub mają wpływ na estetykę po zabiegu. W tych przypadkach taka korekta jest wskazana.

Czy do operacji używa się szwów wchłanialnych?
Do zabiegu stosujemy wyłącznie szwy wchłanialne.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...

Pozostali lekarze