Labiominoroplastyka - plastyka warg sromowych | Medifem

Labiominoroplastyka

- Plastyka warg sromowych mniejszych


Plastyka warg sromowych mniejszych (labiominoroplastyka) - Medifem

Nadmiernie powiększone i zniekształcone wargi sromowe u kobiet są źródłem problemów natury psychicznej oraz przyczyną dużego dyskomfortu fizycznego. Nieprawidłowa budowa warg sromowych może powodować bolesne otarcia, utrudniać wykonywanie ćwiczeń, jazdę na rowerze, a także przeszkadzać w satysfakcjonującym współżyciu seksualnym. Nieprawidłowo zbudowane wargi sromowe są widoczne podczas intymnego kontaktu, a także w czasie noszenia obcisłej bielizny czy strojów kąpielowych typu brazylijskie bikini. Postęp w medycynie sprawił, iż rozwiązaniem tego typu problemów jest labioplastyka. Warszawa w kierunku na Piaseczno, tutaj znajdziesz Medifem.

Czym jest zabieg Labiominoroplastyka?

Plastyka warg sromowych - Medifem Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru tkanki wargowej z warg sromowych i przywróceniu im odpowiedniego, estetycznego wyglądu. Labioplastyka to zabieg dedykowany każdej kobiece, która boryka się z problemem przerostu warg sromowych lub defektów w ich budowie.

Labiominoroplastyka Warszawa i w całej Polsce

Labioplastyka Warszawa oferuje fachową konsultację lekarską oraz możliwość uzyskania zadawalających efektów po zabiegu operacyjnym.

Podobne tematy: labioplastyka Warszawa cena, labioplastyka gdzie najlepiej, Labiominoroplastyka cena Warszawa, plastyka warg sromowych Warszawa, korekcja warg sromowych cena, redukcja warg sromowych cena, korekta warg sromowych cena, zmniejszenie warg sromowych Warszawa

Zabiegi ginekologiczne z zakresu ginekologii plastycznej to: zmniejszanie warg sromowych, długie wargi sromowe mniejsze, redukcja warg sromowych, plastyka warg sromowych mniejszych, operacje plastyczne warg sromowych, wycięcie warg sromowych, operacja warg sromowych mniejszych, laserowa labioplastyka, plastyka warg sromowych mniejszych, srom, przerost warg sromowych, plastyka warg sromowych, korekta warg sromowych, korekta warg sromowych mniejszych, redukcja warg sromowych, rekonstrukcja warg sromowych, zabieg labiomajoroplastyki.

Jaka jest cena zabiegu plastyki warg sromowych?

Wyślij wiadomość, aby poznać więcej informacji na temat wykonania zabiegu, dolegliwości, zobaczyć efekty i znacznie więcej. Kliknij poniższy przycisk w celu poznania ceny zabiegu:

Zobacz Cennik

Labiominoroplastyka polega na plastyce (zmianie kształtu) warg sromowych mniejszych. Zabieg ten wskazany jest u kobiet, które posiadają za duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe.

Przerost lub asymetria warg sromowych nie tylko wpływa na gorsze samopoczucie pacjentki, lecz także skutkuje bolesnymi podrażnieniami np. podczas uprawiania sportów (jazda konna, jazda na rowerze). Bywa, że problemy związane z budową warg sromowych negatywnie wpływają na doznania seksualne pacjentki, a same wargi zawijają się podczas penetracji sprawiając ból.

Zabieg ma charakter chirurgiczny i likwiduje przerost i asymetrię warg sromowych mniejszych. Celem procedury chirurgicznej jest znaczna redukcja lub zmiana kształtu fałd śluzówki otaczających wejście do pochwy (warg sromowych). Lekarz wykonuje zabieg w znieczuleniu miejscowym, sedacji lub znieczuleniu ogólnym. Czas zabiegu waha się między 20 a 45 minut. Podczas operacji używane są szwy wchłanialne.

 

 

Istnieje ponad 10 technik wykonania labiominoroplastyki, a decyzja o wyborze konkretnej z nich uzależniona jest od rodzaju przerostu, wieku i oczekiwań pacjentki.

Labiominoroplastyką można wykonać przy użyciu lasera, skalpela lub radiofrekwencji. Rodzaj narzędzia tnącego dobierany jest pod względem techniki prowadzenia cięcia i predyspozycji operatora w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu estetycznego i funkcjonalnego. Podczas jednego zabiegu można wykonać labioplastykę połączoną z waginoplastyką (plastyką pochwy) lub hoodoplastyką (plastyką napletka łechtaczki).

Do wszystkich wyżej wymienionych zabiegów stosowane są szwy rozpuszczalne. Zabieg labiominoroplastyki wykonywany jest w ramach chirurgii jednego dnia. Pacjentka opuszcza klinikę tego samego dnia.

 

 • Przerost, asymetria warg sromowych mniejszych
 • Zawijanie się warg sromowych podczas penetracji
 • Częste podrażnienia i stany zapalne warg sromowych mniejszych
 • Defekty poporodowe
 • Inne anomalie w tym obszarze
 • Brak satysfakcji pacjentki z aspektów estetycznych warg sromowych
 • Okres ciąży i karmienia
 • Niepełnoletność – zabieg może być wykonany tylko w obecności matki niepełnoletniej córki, za zgodą ich obu
 • Złe wyniki badań laboratoryjnych krwi
 • Aktywna infekcja intymna

Operację poprzedza wizyta konsultacyjna. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania (badania można wykonać u nas w Klinice)

 • grupa krwi
 • morfologia
 • badanie ogólne moczu
 • koagulogram – APTT, INR, PT
 • EKG po 40 roku życia
 • antygen HBS
 • elektrolity
 • poziom cukru

Na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować następujących leków: aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), Wit.E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Środki te niekorzystnie wpływają na przedłużenie krwawienia w trakcie operacji.

Należy ograniczyć palenie do 3-4 papierosów dziennie na 3 dni przed operacją.

Należy poinformować operatora o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym oraz zadbać o depilacje stref intymnych.

Zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu zabiegowego lub sali operacyjnej, szczególnie gdy plan operacyjny jest rozszerzony jeszcze o inne zabiegi. Anestezjolog znieczula pacjentkę do zabiegu. Przy znieczuleniu miejscowym znieczulenie iniekcyjnie podaje ginekolog plastyk w taki sposób by maksymalnie zniwelować odczucia bólowe. W zależności od wybranej techniki zabiegowej lekarz przeprowadza cięcie i zszywa ranę.  Do zabiegu plastyki warg sromowych mniejszych wykorzystywane są nici rozpuszczalne, a sam szew jest zakładany w taki sposób by ukryć blizny w faldach skórnych.

Po założeniu opatrunku pacjentka przechodzi na salę pooperacyjną. Pod opieką położnej odpoczywa. Standardowo w godzinach popołudniowych opuszcza klinikę. W zależności od zakresu zabiegu otrzymuje zalecenia do stosowania w domu, w tym receptę na leki przeciwbólowe. Po plastyce warg sromowych mniejszych zaleca się kilkudniowy odpoczynek, higienę oraz luźną odzież. Do aktywności fizycznej i seksualnej pacjentka może wrócić po 6 tygodniach.

Standardowo po 7 dniach od zabiegu niezbędna jest konsultacja oraz zdjęcie szwów. Mimo iż zakładane są szwy wchłanialne, z uwagi na wrażliwość okolic zabiegowych, część szwów wymaga zdjęcia, z uwagi na uczucie ciągnienia, pieczenia i podrażnienia.

W sytuacjach wystąpienia intensywnego krwawienia lub wzmożonej bolesności należy skontaktować się z kliniką. Podobnie w przypadku rozejścia się lub zainfekowania rany.

Pacjentka może odczuwać utrzymujący się ból po zabiegu, który ulega złagodzeniu zarówno po lekach przeciwbólowych, dostępnych bez recepty, jak i słabych opioidach – dostępnych na receptę. Podwyższona temperatura u pacjentki do 37,5 stopni nie jest niczym niepokojącym.

Higiena miejsca intymnego powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu bieżącą wodą, płynem do higieny intymnej lub preparatem Tantum Rosa ( do kupienia w aptece ) i osuszaniu szwów papierowym ręcznikiem poprzez dotyk, a nie pocieranie. Lepiej nie stosować mydła w kostce, gąbek i myjek, bo mogą rozwijać się w nich bakterie. Można smarować gojącą się ranę maścią przepisaną przez lekarza prowadzącego, służącą do szybszego wygojenia i łagodniejszego zabliźnienia miejsc operowanych.

Skrupulatne stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe w szybkiej rekonwalescencji i znacząco wpływa na efekt końcowy operacji.

Kto jest najlepszą kandydatką do zabiegu?
Kobiety powyżej 18. roku życia, które odczuwają dyskomfort spowodowany przerostem warg sromowych mniejszych. Ból, niekomfortowe współżycie, wstyd to najczęstsze motywy. Albo fakt, że nie podoba ci się kształt bądź wielkość warg lub chcesz poprawić jakość życia seksualnego.

Czy zoperowane wargi mogą się potem zniekształcić?
Nie. Raz skorygowany defekt już nie wróci.

Czy każdy defekt można zoperować?
Tak. Praktycznie u każdej pacjentki można uzyskać zadowalający efekt. Oczywiście wszystko zależy od oczekiwań a czynnik anatomiczny ma tu ogromne znaczenie – czasem dopiero po okresie rekonwalescencji okazuje się że konieczna będzie mała korekta w znieczuleniu miejscowym.

Dlaczego taką operację powinien wykonać ginekolog plastyczny, a nie chirurg plastyk ?
Bo on ma najlepszą wiedzę i przygotowanie do tego typu zabiegu. Oczywiście chirurg też może dokształcić się z zakresu ginekologii, ale raczej tak się nie dzieje. Skutki ich niewiedzy odczuwają później pacjentki. Okaleczone, ze zbyt mocno wyciętymi wargami przychodzą do Naszej kliniki prosząc o pomoc.

Kiedy będę mogła wrócić do pracy?
Zazwyczaj po blisko 5 – 7 dniach pacjentka czuje się na tyle dobrze, że może wrócić do pełnej aktywności zawodowej ( z wyłączeniem zawodów ekstremalnych i tych wymagających większych niż zwykle wysiłku fizycznego.

Czy blizny będą widoczne i wyczuwalne?
Technika wykonywania zabiegu nazywana jest bezbliznową, nie dlatego że blizn nie ma, ale dlatego, że są całkowicie niewidoczne i niewyczuwalne.

Czy zabieg obejmuje również skórę wokół łechtaczki?
Zdarza się czasem, że wargi zasłaniają łechtaczkę, ograniczając doznania seksualne i wówczas taka korekta jest wskazana.

Czy do operacji używa się szwów wchłanianych?
Do zabiegu waginoplastyki stosujemy wyłącznie szwy wchłanialne, natomiast do zabiegu labioplastyki – przeważnie szwy wchłanialne, jednak i od tego bywają wyjątki.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...
Piotr Kolczewski

Piotr Kolczewski

więcej...

Pozostali lekarze