Perineoplastyka

- Plastyka krocza


Przygotowanie do zabiegu, przebieg i przeciwwskazania - zabieg perineoplastyki

Trzeba mieć świadomość, że plastyka krocza jest pełnowymiarowym zabiegiem, dlatego nie każdy będzie mógł go u siebie wykonać. Jest kilka przeciwwskazań, które dyskwalifikują chętne osoby i sprawiają, że plastyka krocza warszawa nie może zostać u nich przeprowadzona. Przede wszystkim zabieg ten nie jest wskazany u pacjentek, które mają problem z krzepliwością krwi. Nie może zostać również przeprowadzony u tych z pań, które planują zajść w ciążę lub już w niej są. Zabieg oczywiście nie może zostać przeprowadzony również u kobiet, u których stwierdzono nowotwór, a także przewlekłe choroby związane z utrudnionym gojeniem się tkanek. Zdecydowanie więc plastyka krocza może zostać przeprowadzona tylko u pacjentek z wyraźnym wskazaniem oraz u takich, które nie mają żadnych problemów zdrowotnych. Dzięki temu plastyka krocza warszawa powiedzie się i nie będzie z nią zwanych żadnych komplikacji. Zdecydowanie warto więc słuchać zaleceń lekarza i nie upierać się przy zabiegu, jeżeli występuje dużo przeciwwskazań.

Plastyka krocza to chirurgiczne wycięcie zmian i zrostów w okolicy krocza, powstałych na skutek porodu naturalnego, pęknięcia lub nacięcia krocza lub złego procesu gojenia. Zmiany w tej okolicy często sprawiają ból i dyskomfort podczas współżycia lub noszenia obcisłej blizny. Niejednokrotnie są też nieakceptowalnym przez młode mamy defektem poporodowym.


Wskazania


 • Bolesność przy dotyku krocza lub noszeniu obcisłej bielizny
 • Patologiczne zmiany w obrębie blizny

Przeciwwskazania


 • Ciąża
 • Menstruacja
 • Aktywna infekcja intymna

Zalecenia przedoperacyne


Operację poprzedza wizyta konsultacyjna. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania (badania można wykonać u nas w Klinice)

 • grupa krwi
 • morfologia
 • badanie ogólne moczu
 • koagulogram – APTT, INR, PT
 • EKG po 40 roku życia
 • antygen HBS
 • elektrolity
 • poziom cukru

Na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować następujących leków: aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), Wit.E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Środki te niekorzystnie wpływają na przedłużenie krwawienia w trakcie operacji.

Należy ograniczyć palenie do 3-4 papierosów dziennie na 3 dni przed operacją.

Należy poinformować operatora o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym oraz zadbać o depilacje stref intymnych.


Przebieg operacji/zabiegu


Zabieg polega na chirurgicznym usunięciu zmienionych tkanek, przywracając warunki anatomiczne sprzed pierwszego porodu (lub poprawiając pierwotne defekty anatomiczne) oraz założeniu szwów, najczęściej wchłanialnych.


Okres pooperacyjny/pozabiegowy


Zabieg perineoplastyki jest wykonywany w ramach chirurgii jednego dnia, pacjentka po kilkugodzinnej obserwacji opuszcza Klinikę.
Kluczowe jest stosowanie się do zaleceń, by zmniejszyć ryzyko zainfekowania lub podrażnienia rany.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...

Pozostali lekarze