Liposukcja

Liposukcja wzgórka łonowego jest bezpiecznym zabiegiem odsysania tłuszczu, który bardzo często po ciążach lub w procesie chudnięcia, pomimo starań zostaje tam i nie chce się wchłonąć.

 

Komórki tłuszczowe, nagromadzone w okolicach łonowych, stanowią problem szczególny, gdyż rzadko kiedy można je zniwelować za pomocą ćwiczeń fizycznych czy diety.

Przebyte ciąże, otyłość ale również efekty starzenia się skóry mogą prowadzić do nienaturalnego i nieestetycznego wyglądu wzgórka co jest przyczyną kompleksów u wielu kobiet, może też zaburzać funkcje seksualne. Liporedukcji najczęściej poddają się kobiety z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, która mogła nagromadzić się na skutek działań chirurgicznych (na przykład cięć cesarskich) lub w wyniku naturalnych procesów.

Liposukcja wzgórka łonowego jest procedurą chirurgiczną mającą na celu redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej w tej okolicy i uzyskanie łagodnego przejścia z obszaru brzusznego w łonowy.

Dzięki wykonaniu tego zabiegu poprawia się estetyka tej okolicy oraz jakość życia seksualnego.

Szukaj więcej pod hasłem Bella Mama i liposukcja wzgórka łonowego.

 


Wskazania


Zabieg liposukcji wzgórka łonowego jest polecany paniom, których wzgórek łonowy z różnych przyczyn tj. ciąża, otyłość czy przebyte operacje jest powiększony. Często pacjentki po przebytej abdominoplastyce lub liposukcji brzucha odkrywają, że ich wzgórek łonowy jest nienaturalnie duży. Nie tylko względy estetyczne są wskazaniami do tej procedury. Pacjentka z przerośniętym wzgórkiem łonowym może mieć problemy z utrzymaniem higieny, może być narażona na podrażnienia okolic intymnych lub drożdżakowe zapalenie skóry.

Przerośnięty wzgórek łonowy może mieć również wpływ na funkcje seksualne.


Przeciwwskazania


Przeciwwskazaniami do procedury liposukcji wzgórka łonowego są m.in.

 • problemy kardiologiczne
 • zaburzenia krzepliwości
 • ciąża
 • infekcje ropne skóry
 • cukrzyca( przeciwskazanie względne)

Lekarz kwalifikujący do zabiegu oceni stan zdrowia pacjentki i podejmuje ostateczną decyzję o podjęciu się zabiegu.


Zalecenia przedoperacyne


Wszystkie badania jakie należy wykonać przed zabiegiem można wykonać w naszej Klinice.

Badania niezbędne do zabiegu to:

 • grupa krwi
 • morfologia
 • badanie ogólne moczu
 • koagulogram – APTT, INR, PT
 • EKG po 40 roku życia
 • antygen HBS
 • elektrolity
 • poziom cukru.

Na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem pacjentka nie może zażywać leków tj. aspiryna lub jej pochodnych, Wit. E oraz wszelkich leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych, gdyż mogą one wpływać na przedłużające się krwawienie podczas operacji. Wskazane jest również znaczne ograniczenie palenia.

Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym.


Przebieg operacji/zabiegu


Zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu przewodowym, czasami w ogólnym a w wyjątkowych przypadkach w miejscowym. Interwencja chirurgiczna polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą sondy, która wprowadzana jest w okolicę łonową poprzez niewielkie nacięcie (2 mm). Poduszki tłuszczowe podlegają rozbiciu, a następnie odessaniu. Czas trwania takiego zabiegu wynosi od 30 do 60 minut.

Czasem przy dużej ilości odessanego tłuszczu (powyżej 500-1000ml) konieczne jest chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry, która pozostała a próba obkurczenia jej w pierwszej kolejności za pomocą HIFU nie dała efektu.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...

Pozostali lekarze