Labiomajoroplastyka - operacja warg sromowych | Medifem

Labiomajoroplastyka

- Plastyka warg sromowych większych


Labiomajoroplastyka - operacja warg sromowych większych

Kim jest lekarz od kobiecych spraw? Jest to oczywiście znany lekarz ginekolog Warszawa, Łódź, którego głównym zadaniem jest zatroszczenie się o to, aby ewentualne schorzenia u kobiety zostały wcześnie wykryte. Dzięki temu, że kobieta będzie badała się regularnie i będzie chodziła do ginekologa przynajmniej raz na pół roku, będzie w stanie zatroszczyć się o zdrowie swoich okolic intymnych.

Labiomajoroplastyka - Ginekologia Plastyczna - Wybrane usługi - Piaseczno

Z pewnością znany lekarz ginekolog wykryje ewentualne schorzenia oraz wszelkie dolegliwości, jakie znajdują się w tych miejscach. Można będzie cieszyć się z uzyskania bardzo dobrych rezultatów.
W końcu nikt nie lubi chorować. A dzięki temu, że będzie się regularnie chodziło do ginekologa, kobieta będzie mogła uniknąć wielu schorzeń. Z pewnością każdemu taka sytuacja przypadnie do gustu i odpowiednio się spodoba. Warto więc stawiać na taką współprace, dzięki której lekarz będzie mógł troszczyć się o pacjentkę, a ona będzie wykonywała jego zalecenia. Wtedy na pewno jej zdrowie będzie znajdowało się w odpowiedniej formie pod każdym względem. Nie ma takiej opcji, aby mogło być inaczej. Warto też zapoznać się z zabiegiem labioplastyka.

Jaka jest cena zabiegu labiomajoroplastyka?

Zobacz Cennik

Labiomajoroplastyka to zabieg polegający głównie na zmianie kształtu warg sromowych większych. Kobiety, dla których wygląd ich warg sromowych większych jest niesatysfakcjonujący ze względu na ich asymetrię czy też na skutek procesu starzenia, zmian hormonalnych, zwiotczenia lub zaniku (atrofia) mogą skorzystać z procedur z zakresu labiomajoroplastyki.

Atrofia, asymetria mają często negatywny wpływ na doznania seksualne. Augmentacja czyli powiększenie i/lub wypełnienie warg sromowych to rozwiązanie dla kobiet, które odczuwają problemy związane z tymi schorzeniami, procedura przeprowadzona jest w znieczuleniu przewodowym lub ogólnym i trwa między 15 a 20 minut.

 

Wargi sromowe większe możemy uwydatnić przy użyciu własnego tłuszczu lub wypełniaczy takich jak kwas hialuronowy. Podczas jednego zabiegu można wykonać labiomajoroplastykę połączoną z waginoplastyką lub labiominoroplastyką i hoodoplastyką (plastyką napletka łechtaczki).

 

 • Przerost warg sromowych większych
 • Zanik warg sromowych większych
 • Wiotkość warg sromowych większych
 • Brak satysfakcji z warunków estetycznych tych stref
 • Ciąża i okres karmienia
 • Aktywna infekcja intymna
 • Obecność zmian onkologicznych
 • Niepełnoletność – zabiegi u nieletnich wykonujemy, tylko w obecności mamy, za zgodą ich obu.

Operację poprzedza wizyta konsultacyjna. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania (badania można wykonać u nas w Klinice)

 • grupa krwi
 • morfologia
 • badanie ogólne moczu
 • koagulogram – APTT, INR, PT
 • EKG po 40 roku życia
 • antygen HBS
 • elektrolity
 • poziom cukru

Na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować następujących leków: aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), Wit.E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Środki te niekorzystnie wpływają na przedłużenie krwawienia w trakcie operacji.

Należy ograniczyć palenie do 3-4 papierosów dziennie na 3 dni przed operacją.

Należy poinformować operatora o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym oraz zadbać o depilacje stref intymnych.

W przypadku wolumetryzacji warg sromowych większych ginekolog plastyk rozpuszcza i pobiera drogą liposukcji tkankę tłuszczową z okolic pępka, lub innego wskazanego przez pacjentkę. Następnie pozyskaną tkankę tłuszczową podaje iniekcyjnie w wargi sromowe, wypełniając je i modelując jednoczasowo. W przypadku użycia wypełniaczy takich jak kwas hialuronowy, procedura wygląda analogicznie z pominięciem etapu pozyskania materiału do wypełnienia.

Przy chirurgicznej korekcie warg sromowych większych przeprowadzane jest cięcie eliptyczne pionowe, poziome lub pionowe księżycowe dobierane indywidualnie w celu uzyskania jak najmniej widocznych blizn. Na ranę zakładane są najczęściej szwy wchłanialne.

Po labiomajoroplastyce przerośniętych warg sromowych pacjentka najczęściej zostaje na noc w Klinice celem kontroli lekarsko-pielęgniarskiej. Po jednodniowej hospitalizacji zostaje wypisana do domu. Czasami pacjentka może opuścić Klinikę już po kilku godzinach. Zabiegi powiększenia warg sromowych większych nie wymagają pozostania na noc, jednak na życzenie pacjentki jest to możliwe. Wizyta kontrolna w Klinice powinna mieć miejsce po ok. 7 dniach. Do całkowitej aktywności ruchowej pacjentka powraca po kilku dniach, okres gojenia się rany i zejście obrzęku wynosi ok. 7 dni. Do całkowitej aktywności seksualnej pacjentka po powiększaniu warg sromowych większych dochodzi już po 3-4 tygodniach.

Pacjentka może odczuwać utrzymujący się ból po zabiegu, który ulega złagodzeniu zarówno po lekach przeciwbólowych, dostępnych bez recepty, jak i słabych opioidach – dostępnych na receptę. Podwyższona temperatura u pacjentki do 37,5 stopni nie jest niczym niepokojącym.

Higiena miejsca intymnego powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu bieżącą wodą, płynem do higieny intymnej lub preparatem Tantum Rosa ( do kupienia w aptece ) i osuszaniu szwów papierowym ręcznikiem poprzez dotyk, a nie pocieranie. Lepiej nie stosować mydła w kostce, gąbek i myjek, bo mogą rozwijać się w nich bakterie. Można smarować gojącą się ranę maścią przepisaną przez lekarza prowadzącego, służącą do szybszego wygojenia i łagodniejszego zabliźnienia miejsc operowanych.

Skrupulatne stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe w szybkiej rekonwalescencji i znacząco wpływa na efekt końcowy operacji.

Czy kobiety przychodzą do kliniki ze zdjęciami tak jak np. przy operacji nosa?
Czasem przynoszą zdjęcia wycięte z czasopism i proszą o konkretny kształt. Ale tak naprawdę to wystarczy obejrzeć atlas anatomiczny z rysunkami przedstawiającymi prawidłowy wygląd narządów płciowych u kobiet, by wyrobić sobie zdanie.

Czy każdy defekt można zoperować?
Tak. Praktycznie u każdej pacjentki można uzyskać zadowalający efekt. Oczywiście wszystko zależy od oczekiwań a czynnik anatomiczny ma tu ogromne znaczenie – czasem dopiero po okresie rekonwalescencji okazuje się że konieczna będzie mała korekta w znieczuleniu miejscowym.

Dlaczego taką operację powinien wykonać ginekolog plastyk a nie chirurg plastyk ?
Bo on ma najlepszą wiedzę i przygotowanie do tego typu zabiegu. Oczywiście chirurg też może dokształcić się z zakresu ginekologii, ale raczej tak się nie dzieje. Skutki ich niewiedzy odczuwają później pacjentki. Okaleczone, ze zbyt mocno wyciętymi wargami przychodzą do Naszej kliniki prosząc o pomoc.

Kiedy będę mogła wrócić do pracy?
Zazwyczaj po blisko 5 – 7 dniach pacjentka czuje się na tyle dobrze, że może wrócić do pełnej aktywności zawodowej ( z wyłączeniem zawodów ekstremalnych i tych wymagających większych niż zwykle wysiłku fizycznego.

Czy mogę poddać się zabiegowi, jeśli jeszcze nie rodziłam?
Jak najbardziej. Poród nie ma wpływu na wielkość warg sromowych. Nie polecamy natomiast plastyki pochwy, bo jej wygląd i stan z całą pewnością ulegnie zmianie po porodzie drogami natury.

Czy lepiej poddać się zabiegowi w młodym wieku, czy lepiej poczekać?
Labioplastyka może być wykonana już u kobiet, które ukończyły 18 lat. I nie ma powodu, aby zwlekać z operacją, która znacząco wpłynie na jakość życia. Efekty operacji są trwałe i raz zoperowane wargi nie ulegną już deformacji

Czy mój partner odczuje efekt zabiegu?
Doznania partnera w dużej mierze są uzależnione od tego, jak duży miałaś problem. Innymi słowy, jeśli wargi były na tyle duże, że przeszkadzały w stosunku ( zasłaniały wejście do pochwy), partner to zauważy.

Czy efekt ujędrnienia jest trwały?
Efekt ujędrnienia warg sromowych większych własną tkanką tłuszczową utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż kwasem hialuronowym, jednak tkanka w tym jak i innym obszarze ulega procesom starzenia i redukcji. Przy zastosowaniu wypełniaczy z kwasem hialuronowym, efekt utrzymuje się do około 1,5 roku – max. 2 lat.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...
Piotr Kolczewski

Piotr Kolczewski

więcej...

Pozostali lekarze