Plastyczna | Medifem

Labioplastyka


Labiominoroplastyka, czyli zabieg znacznie poprawiający komfort życia kobiet

 

Wiele kobiet boryka się z problemem nieprawidłowej budowy warg sromowych, jak również nie wie; czym jest labioplastyka Warszawa.

Występujące w tym zakresie anomalie skutecznie obniżają ich codzienny komfort życia, a także wpływają na jakość doznań w sferze życia seksualnego. Rozwiązaniem tychże problemów może być interwencja chirurgiczna.

Labioplastyka, czy plastyka warg sromowych – jak mogą pomóc ?

Labioplastyka Warszawa, Medifem, LabiominoroplastykaPlastyka warg sromowych, to inaczej redukcja warg sromowych. Jest to zabieg z dziedziny chirurgii plastycznej, służący do zmiany w wyglądzie warg sromowych wewnętrznych i zewnętrznych. Podobnie, jak labioplastyka to zabieg dedykowany kobietom.

Labioplastyka Warszawa i okolice, czy dla wszystkich ?

Operacja warg sromowych jest dedykowana głównie dwóm kategoriom kobiet.

Po pierwsze tym, które poszukują pomocy w zmianie wyglądu swych narządów płciowych. Tak, jak labioplastyka Warszawa oferowana szczególnie po licznych porodach lub w wyniku wypadku. Po drugie zabieg przy wargach sromowych rekomenduje się osobom z wrodzonymi defektami, czy ubytkami okolic sromu i narządów płciowych. Zabieg chirurgiczny eliminuje fizyczny dyskomfort, a także podnosi ogólną samoocenę u pacjentki.

Operacja warg sromowych jest także dedykowana tym kobietom, które pragną poprawić ogólną estetykę w wyglądzie swoich narządów płciowych.

Plastyka warg sromowych pozwala na przywrócenie prawidłowego wyglądu narządów płciowych.

mniej szczegółów

Kategorie:

Labioplastyka

Labioplastyka to zabieg korekty warg sromowych, zarówno mniejszych (labiominoroplastyka), jak i większych (labiomajoroplastyka). Zabieg obejmuje plastykę warg sromowych z modyfikacją kształtu oraz korektą tkanki.

 

Celem zabiegu jest zapewnienie symetryzacji obu warg sromowych, przy zachowaniu warunków funkcjonalnych umożliwiających aktywność seksualną i komfort życia codziennego. Labioplastykę wykonujemy różnymi technikami, prowadząc linie cięcia w taki sposób, by możliwie jak najlepiej ukryć blizny, a efekt przed i po spełniał oczekiwania pacjentki. Zabieg labioplastyki przeprowadzamy z wykorzystaniem skalpela, wiązki lasera lub radiofrekwencji, w zależności od rodzaju zabiegu i indywidualnych wskazań.

Labioplastyka to głównie korekta warg sromowych usuwająca przerost warg sromowych mniejszych, ale czasem i większych. To również zabiegi ujędrniające wargi sromowe większe poprzez redukcję nadmiaru wiotkiej tkanki i wypełnienie własną tkanką tłuszczową lub wypełniaczem.

 

 

Labioplastyka (labiaplasty) obejmuje chirurgiczną zmianę wielkości warg sromowych, zwykle redukcję. Zabieg ten obejmuje głównie redukcję warg sromowych mniejszych lub, rzadziej – większych, czasem także rekonstrukcję po urazie w czasie porodu albo, niekiedy, powiększenie warg sromowych większych poprzez wstrzyknięcie podskórnie wypełniacza (najczęściej kwasu hialuronowego bądź autologicznej tkanki tłuszczowej).

Zabieg ma na celu poprawienie wyglądu warg sromowych. Labioplastyka jest zabiegiem który można wykonać na różne sposoby i różnymi metodami. Lekarz ginekolog plastyk ma do wyboru skalpel, nożyczki, laser czy elektrodę z igłą elektrochirurgiczną o częstotliwości radiowej (RF).

Labiomajoroplastyka

Labiomajoroplastyka to zabieg polegający głównie na zmianie kształtu warg sromowych większych. Kobiety, dla których wygląd ich warg sromowych większych jest niesatysfakcjonujący ze względu na ich asymetrię czy też na skutek procesu starzenia, zmian hormonalnych, zwiotczenia lub zaniku (atrofia) mogą skorzystać z procedur z zakresu labiomajoroplastyki.

Atrofia, asymetria mają często negatywny wpływ na doznania seksualne. Augmentacja czyli powiększenie i/lub wypełnienie warg sromowych to rozwiązanie dla kobiet, które odczuwają problemy związane z tymi schorzeniami, procedura przeprowadzona jest w znieczuleniu przewodowym lub ogólnym i trwa między 15 a 20 minut.

 

(więcej…)

Labiominoroplastyka

Labiominoroplastyka polega na plastyce (zmianie kształtu) warg sromowych mniejszych. Zabieg ten wskazany jest u kobiet, które posiadają za duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe.

Przerost lub asymetria warg sromowych nie tylko wpływa na gorsze samopoczucie pacjentki, lecz także skutkuje bolesnymi podrażnieniami np. podczas uprawiania sportów (jazda konna, jazda na rowerze). Bywa, że problemy związane z budową warg sromowych negatywnie wpływają na doznania seksualne pacjentki, a same wargi zawijają się podczas penetracji sprawiając ból.

Zabieg ma charakter chirurgiczny i likwiduje przerost i asymetrię warg sromowych mniejszych. Celem procedury chirurgicznej jest znaczna redukcja lub zmiana kształtu fałd śluzówki otaczających wejście do pochwy (warg sromowych). Lekarz wykonuje zabieg w znieczuleniu miejscowym, sedacji lub znieczuleniu ogólnym. Czas zabiegu waha się między 20 a 45 minut. Podczas operacji używane są szwy wchłanialne.

 

 

Istnieje ponad 10 technik wykonania labiominoroplastyki, a decyzja o wyborze konkretnej z nich uzależniona jest od rodzaju przerostu, wieku i oczekiwań pacjentki.

Labiominoroplastyką można wykonać przy użyciu lasera, skalpela lub radiofrekwencji. Rodzaj narzędzia tnącego dobierany jest pod względem techniki prowadzenia cięcia i predyspozycji operatora w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu estetycznego i funkcjonalnego. Podczas jednego zabiegu można wykonać labioplastykę połączoną z waginoplastyką (plastyką pochwy) lub hoodoplastyką (plastyką napletka łechtaczki).

Do wszystkich wyżej wymienionych zabiegów stosowane są szwy rozpuszczalne. Zabieg labiominoroplastyki wykonywany jest w ramach chirurgii jednego dnia. Pacjentka opuszcza klinikę tego samego dnia.

 

Waginoplastyka

Waginoplastyka lub rozszerzony zabieg o plastykę krocza zwany waginoperineoplastyką jest popularną i często wykonywaną procedurą w ginekologii plastycznej.

 

Operacja jest wykonywana najczęściej u pacjentek po wielu porodach, które podczas nich doznały pęknięcia lub rozciągnięcia narządów rodnych. Zabieg wykonywany jest również u kobiet, które w wyniku napaści i gwałtu doznały uszkodzenia stref intymnych.

Aktualnie ok. 90% kobiet uskarża się na dyskomfort poporodowy a plastyka pochwy polegająca na wycięciu zwiotczałych lub uszkodzonych tkanek zapewnia znaczącą poprawę funkcjonalności narządów rodnych.

 

(więcej…)

Liporedukcja okolic intymnych

Liporedukcja wzgórka łonowego jest bezpiecznym zabiegiem odsysania tłuszczu, który poprawia funkcjonowanie narządu rodnego oraz jakość życia seksualnego.

 

Komórki tłuszczowe, nagromadzone w okolicach łonowych, stanowią problem szczególny, gdyż rzadko kiedy można je zniwelować za pomocą ćwiczeń fizycznych czy diety.

Przebyte ciąże, otyłość czy również efekty starzenia się skóry mogą prowadzić do nienaturalnego i nieestetycznego wyglądu wzgórka co jest przyczyną kompleksów u wielu kobiet, może też zaburzać funkcje seksualne. Liposukcji najczęściej poddają się kobiety z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, która mogła nagromadzić się na skutek działań chirurgicznych (na przykład cięć cesarskich) lub w wyniku naturalnych procesów.

Liposukcja wzgórka łonowego jest procedurą chirurgiczną mającą na celu redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej w tej okolicy i uzyskanie łagodnego przejścia z obszaru brzusznego w łonowy. Dzięki wykonaniu tego zabiegu poprawia się funkcjonowanie narządu rodnego oraz jakość życia seksualnego.

Szukaj więcej pod hasłem Bella Mama i liposukcja wzgórka łonowego.

 

Perineoplastyka

Plastyka krocza to chirurgiczne wycięcie zmian i zrostów w okolicy krocza, powstałych na skutek porodu naturalnego, pęknięcia lub nacięcia krocza, złego procesu gojenia. Zmiany w tej okolicy często sprawiają ból i dyskomfort podczas współżycia lub noszenia obcisłej blizny. Niejednokrotnie są też nieakceptowalnym przez młode mamy defektem poporodowym.

Introitoplastyka

Plastyka przedsionka pochwy dotyczy korekty obszaru wejścia do pochwy, często trwale zmienionego, zdeformowanego na skutek porodu, szczególnie dużych dzieci. Bardzo często przy trudnych porodach naturalnych lub po nacięciu krocza blizny w obrębie wejścia do pochwy źle się goją, pozostawiając bolesne zrosty i blizny lub otwarte wejście do pochwy.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na chirurgicznym wycięciu zmienionych tkanek i zrostów, pozostawiając możliwie jak najmniej widoczny ślad.

Często zabieg introitoplastyki wykonuje się w rozszerzeniu o perineoplatykę (plastykę krocza)

Hymenoplastyka

Hymenoplastyka to rekonstrukcja (odtworzenie) błony dziewiczej. Choć jest to zabieg wykonywany głównie ze względów religijnych i społeczno-kulturowych, zdarzają się okoliczności, w których odzyskanie utraconego dziewictwa ma na celu sprawienie radości partnerowi. Medycyna odnotowała również przypadki dziewcząt urodzonych bez błony dziewiczej lub z jej deformacją, a chcących ów atrybut kobiecości posiadać. Jeszcze innymi przyczynami, dla których pacjentki poddają się hymenoplastyce, są czynniki medyczno-psychologiczne. Dotyczy to zwłaszcza nigdy wcześniej nie współżyjących ofiar gwałtów, kobiet pragnących zerwania z dotychczasowym „złym życiem”, wreszcie par małżeńskich z długim stażem, pragnących powtórzyć ceremonię zaślubin włącznie z nocą poślubną (scenariusz dość popularny w USA).

Hymenotomia

Hymenotomia to zabieg polegający na usunięciu błony dziewiczej. Wykonywany jest z przyczyn medycznych – błona dziewicza jest bardzo twarda od urodzenia, utrudniająca inicjację seksualną i niepodatna na przerwanie lub na życzenie pacjentki (z przyczyn osobistych tj. obawa przed bólem i krwawieniem).

Hoodoplastyka

Hoodoplastyka to obnażenie i uwypuklenie ukrytej pod fałdami skóry części łechtaczki. Jej celem jest poprawienie jakości doznań seksualnych pacjentki. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjentka odzyskuje całkowitą sprawność seksualną po ok. 2 tygodniach od zabiegu.

Przed zabiegiem należy zadbać o depilacje stref intymnych.