Labioplastyka


Kategorie:

Labioplastyka

Labioplastyka to zabieg korekty warg sromowych, zarówno mniejszych labiominoroplastyka, jak i większych labiomajoroplastyka. Zabieg obejmuje w sobie plastykę z modyfikacją kształtu oraz korektą tkanki.

Celem zabiegu jest zapewnienie symetryzacji obu warg przy zachowaniu warunków funkcjonalnych umożliwiających aktywność seksualną i komfort życia codziennego. Labioplastykę wykonujemy różnymi technikami, prowadząc linie cięcia w taki sposób by możliwie jak najlepiej ukryć blizny, a efekt przed i po spełniał oczekiwania Pacjentki. Zabieg labioplastyki przeprowadzamy z wykorzystaniem skalpela, wiązki lasera lub radiofrekwencji, w zależności od rodzaju zabiegu i indywidualnych wskazań. Labioplastyka to głównie korekta warg sromowych usuwająca przerost warg sromowych mniejszych, ale czasem i większych. To również zabiegi ujędrniające wargi sromowe większe poprzez redukcję nadmiaru wiotkiej tkanki i wypełnienie własną tkanką tłuszczową lub wypełniaczem.

(więcej…)

Labiomajoroplastyka

Labiomajoroplastyka to zabieg polegający głównie na zmianie kształtu warg sromowych większych. Kobiety, dla których wygląd ich warg sromowych większych jest niesatysfakcjonujący ze względu na ich asymetrię czy też na skutek procesu starzenia, zmian hormonalnych, zwiotczenie lub zanik (atrofia) mogą skorzystać z procedur z zakresu labiomajoroplastyki.

Atrofia, asymetria mają często negatywny wpływ na doznania seksualne. Augumentacja to rozwiązanie dla kobiet, które odczuwają problemy związane z tymi schorzeniami, procedura przeprowadzona jest w znieczuleniu przewodowym lub ogólnym i trwa między 15 a 20 minut.
(więcej…)

Labiominoroplastyka

Labiominoroplastyka polega na plastyce (zmianie kształtu) warg sromowych mniejszych. Zabieg ten wskazany jest u kobiet, które posiadają za duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe. Przerost lub asymetria warg sromowych nie tylko wpływa na gorsze samopoczucie pacjentki, lecz także skutkuje bolesnymi podrażnieniami np. podczas uprawiania sportów (jazda konna, jazda na rowerze). Bywa, że problemy związane z budową warg sromowych negatywnie wpływają na doznania seksualne pacjentki, a same wargi zawijają się podczas penetracji sprawiając ból.

Zabieg ma charakter chirurgiczny i likwiduje przerost i asymetrię warg sromowych mniejszych. Celem procedury chirurgicznej jest znaczna redukcja lub zmiana kształtu fałd śluzówki otaczających wejście do pochwy (warg sromowych). Lekarz wykonuje zabieg w znieczuleniu miejscowym, sedacji lub znieczuleniu ogólnym. Czas zabiegu waha się między 20 a 45 minut. Podczas operacji używane są szwy wchłanialne.

(więcej…)

Waginoplastyka

Waginoplastyka lub rozszerzony zabieg o plastykę krocza zwany waginoperineoplastyką jest popularną i często wykonywaną procedurą w ginekologii plastycznej. Operacja jest wykonywana najczęściej u pacjentek po wielu porodach, które podczas nich doznały pęknięcia lub rozciągnięcia narządów rodnych. Zabieg wykonywany jest również u kobiet które w wyniku napaści i gwałtu doznały uszkodzenia stref intymnych.

Aktualnie ok. 90% kobiet uskarża się na dyskomfort poporodowy a plastyka pochwy polegająca na wycięciu zwiotczałych lub uszkodzonych tkanek zapewnia znaczącą poprawę funkcjonalności narządów rodnych. (więcej…)

Perineoplastyka

Plastyka krocza to chirurgiczne wycięcie zmian i zrostów w okolicy krocza, powstałych na skutek porodu naturalnego, pęknięcia lub nacięcia krocza, złego procesu gojenia. Zmiany w tej okolicy często sprawiają ból i dyskomfort podczas współżycia lub noszenia obcisłej blizny. Niejednokrotnie są też nieakceptowalnym przez młode mamy defektem poporodowym.

Introitoplastyka

Plastyka przedsionka pochwy dotyczy korekty obszaru wejścia do pochwy, często trwale zmienionego, zdeformowanego na skutek porodu, szczególnie dużych dzieci. Bardzo często przy trudnych porodach naturalnych lub po nacięciu krocza blizny w obrębie wejścia do pochwy źle się goją, pozostawiając bolesne zrosty i blizny lub otwarte wejście do pochwy.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na chirurgicznym wycięciu zmienionych tkanek i zrostów, pozostawiając możliwie jak najmniej widoczny ślad.

Często zabieg introitoplastyki wykonuje się w rozszerzeniu o perineoplatykę (plastykę krocza)

Hymenoplastyka

Hymenoplastyka to rekonstrukcja (odtworzenie) błony dziewiczej. Choć jest to zabieg wykonywany głównie ze względów religijnych i społeczno-kulturowych, zdarzają się okoliczności, w których odzyskanie utraconego dziewictwa ma na celu sprawienie radości partnerowi. Medycyna odnotowała również przypadki dziewcząt urodzonych bez błony dziewiczej lub z jej deformacją, a chcących ów atrybut kobiecości posiadać. Jeszcze innymi przyczynami, dla których pacjentki poddają się hymenoplastyce, są czynniki medyczno-psychologiczne. Dotyczy to zwłaszcza nigdy wcześniej nie współżyjących ofiar gwałtów, kobiet pragnących zerwania z dotychczasowym „złym życiem”, wreszcie par małżeńskich z długim stażem, pragnących powtórzyć ceremonię zaślubin włącznie z nocą poślubną (scenariusz dość popularny w USA).

Hymenotomia

Hymenotomia to zabieg polegający na usunięciu błony dziewiczej. Wykonywany jest z przyczyn medycznych – błona dziewicza jest bardzo twarda od urodzenia, utrudniająca inicjację seksualną i niepodatna na przerwanie lub na życzenie pacjentki (z przyczyn osobistych tj. obawa przed bólem i krwawieniem).

Hoodoplastyka

Hoodoplastyka to obnażenie i uwypuklenie ukrytej pod fałdami skóry części łechtaczki. Jej celem jest poprawienie jakości doznań seksualnych pacjentki. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjentka odzyskuje całkowitą sprawność seksualną po ok. 2 tygodniach od zabiegu.

Przed zabiegiem należy zadbać o depilacje stref intymnych.

Liporedukcja okolic intymnych

Liporedukcja wzgórka łonowego jest zabiegiem odsysania tłuszczu. Komórki tłuszczowe, nagromadzone w okolicach łonowych, stanowią problem szczególny, gdyż nie dają się zlikwidować ćwiczeniami fizycznymi. Szukaj więcej pod hasłem Bella Mama i liposukcja wzgórka łonowego.