Perineoplastyka

Perineoplastyka to zabieg rewitalizacji laserowego odmładzanie krocza.

Rewitalizacja krocza to zabieg rekomendowany kobietom w okresie okołomenopauzalnym oraz pacjentkom po porodach naturalnych, u których krocze zostało właściwie zszyte, ale tkanka podskórna i skóra nie wygoiły się właściwie bądź utraciły swoją elastyczność.
Perineoplastyka to zabieg z wykorzystaniem wiązki lasera CO2, którego efektem jest odbudowa, odmłodzenie i odnowienie struktury krocza, obszaru zlokalizowanego pomiędzy sromem, a odbytem.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Perineoplastyka to zabieg rekomendowany kobietom po porodach naturalnych, których krocze zagoiło się pozostawiając grube blizny lub zatraciło swoją elastyczność w wyniku postępującego starzenia się tej okolicy. Zabieg ma na celu odmłodzenie jego struktury, jednak bez ingerencji w jego kształt.

Laser wraz ze specjalną głowicą umieszcza się w odpowiedniej bliskości względem krocza, poddając je promieniowaniu. Poprzez laseroterapię okolicy zabiegowej dochodzi do pobudzania wytwarzania nowego kolagenu i elastyny uzyskując ujędrnienie i napięcie struktury skóry oraz zmniejszenie rozstępów okolicy sromu i krocza.

Pacjentka do dwóch godzin po zabiegu może odczuwać narastające pieczenie w okolicy zabiegowej. Na ten czas zaleca się przykładanie zimnych okładów oraz pozostanie w klinice na sali pozabiegowej. Do czasu wygojenia należy zachować wstrzemięźliwość seksualną.

Najlepsi specjaliści

Andrzej Barwijuk

więcej...

Michał Barwijuk

więcej...
Piotr Kolczewski Medifem

Piotr Kolczewski

więcej...

Pozostali lekarze