Tadeusz Issat, specjalista ginekologii i położnictwa

Tadeusz Issat

Tadeusz Issat

Dr hab. n. med.

Specjalista położnictwa i ginekologii 

 

Zastępca Kierownika Kliniki Położnictwa Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej CSK MSWiA w Warszawie

  • prowadzący oddział ginekologii CSK MSWiA w Warszawie
  • prowadzący zajęcia i organizujący pracę Szkoły Rodzenia przy Klinice Położnictwa Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej CSK MSWiA
    w Warszawie
  • Certyfikat: Certyfikat FMF Londyńskiej Fundacji Medycyny Płodowej (Fetal Medicine Foundation)

Godziny przyjęć:
poniedziałek | 15.30-18.30
inne godziny przyjęć ustalane są indywidualnie

umów wizytę

Doświadczenie

Tadeusz Issat jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii ginekologicznej z medycyną rozrodu, w 2017 roku otrzymał, przyznany przez Radę Naukową Instytutu Matki i Dziecka tytułu doktora habilitowanego nauk medycznych za osiągnięcie naukowe „Ambulatoryjna histeroskopia jako skuteczne narzędzie diagnostyczne i lecznicze w patologii jamy macicy.”

Na co dzień pracuje w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie w Klinice Położnictwa Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej oraz w Zakładzie Zdrowia Prokreacyjnego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Autor i współautor nowatorskich terapii z zakresu ginekologii i położnictwa, prelegent i uczestnik wielu międzynarodowych konferencji i sympozjów.

Doświadczenia naukowe:

Eksperymentalna terapia nowotworów z użyciem cytokin prozapalnych i chemioterapeutyków in vitro i in vivo w mysich modelach czerniaków (B16F10 i
B78), gruczolakoraka okrężnicy (C-26), raka oskrzela (LLC), raka trzustki (Panc 02) i białaczki (L1210)
Izolacja i hodowla ludzkich i mysich komórek nowotworowych
Terapia fotodynamiczna nowotworów in vitro i in vivo i potęgowanie jej działania przeciwnowotworowego
Analizy białek – Western Blot, Elisa, PCR
Analizy populacji komórek – cytometria przepływowa
Badanie przeciwnowotworowych właściwości związków wpływających na szlak syntezy cholesterolu
Rekrutacja i prowadzenie badań klinicznych jako sub-investigator

Badania kliniczne:

1. Mięśniaki macicy Badanie Preglem III 2010-2012
2. OAB badanie Symphony- 2011-2012
3. Antykoncepcja badanie Scope 2012 – obecnie
4. Endometrioza badanie Theorem 2012 – obecnie

Wybrane wykłady, prezentacje na kongresach naukowych i inne osiągnięcia:

04.04.2019 Histeroskopia u pacjentek z PCOS. Wykład w trakcie konferencji „Kobieta z PCOS optymalne spojrzenie” Warszawa

01.12.2017 Kraków – I Krakowska Konferencja Ginekologii Małoinwazyjnej. Prezentacja plakatowa. Krzywa uczenia w histeroskopii ambulatoryjnej.

19 Grudzień 2017: Przyznanie przez Radę Naukową Instytutu Matki i Dziecka tytułu doktora habilitowanego nauk medycznych za osiągnięcie naukowe „Ambulatoryjna histeroskopia jako skuteczne narzędzie diagnostyczne i lecznicze patologii jamy macicy.”
Decyzja Komisji Stopni i Tytułów Naukowych z dnia 05.12.2017

17-21.11.2014 Vancouver, British Columbia, Kanada, 43 Światowy Kongres AAGL, Minimalnie Inwazyjna Ginekologia. Ustna prezentacja wyników w sesji plenarnej badania randomizowanego pt.: A randomized, single blind, placebo controlled trial for the pain reduction during outpatient hysteroscopy after Ketoprofen or intravaginal Misoprostol”

31.05.2014 Warszawa – Konferencja Talk Show Praktyków – Ginekologia i Położnictwo” wygłoszenie wykładu‘Zespół hiperstymulacji jajników nowe trendy w postępowaniu i leczeniu”

25.04.2014 Serock – Konferencja „Zaburzenia prokreacji – problemy położniczo ginekologiczne” wygłoszenie wykładu” Antykoncepcja klasyczna co dla kogo”

07.12.2013 Katowice – Uniwersytet Zdrowia Kobiety, wygłoszenie wykładów pod tytułem ‘Nowości w diagnostyce i terapii PCOS’ oraz ‘Kortykosteroidy w zagrażającym porodzie przedwczesnym’

19-22.09.2012 XXXI kongres Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w Katowicach: Sesja plakatowa P3.5: Histeroskopia "office" jaki skuteczne i niezawodne narzędzie diagnostyczne w ocenie patologii jamy macicy. Streszczenia, (S064), str. 32. P13.4 Samoistny poród przedwczesny przed 34 tyg. ciąży. Analiza czynników matczynych oraz historii położniczej. Streszczenia, (S013), str. 7