Maciej Łapoć anestezjolog

Maciej Łapoć

Maciej Łapoć

Lek. med.
specjalista anestezjolog

 

umów wizytę

Doświadczenie

Studia lekarskie ukończyłem w Akademii Medycznej w Warszawie w roku 1996. W latach 1996-2003 pracowałem w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ulicy Lindley’a w Warszawie, w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii pod kierownictwem Profesor Ewy Mayzner-Zawadzkiej. Tu także pracowałem jako nauczyciel akademicki, prowadząc wykłady i zajęcia z anestezjologii dla studentów medycyny. Tytuł specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii uzyskałem w roku 2003. Od roku 2006 pracuję w Oddziale Klinicznym Ginekologii i Położnictwa Szpitala Bielańskiego Profesora Romualda Dębskiego na stanowisku konsultanta-specjalisty anestezjologa. Z Doktorem Andrzejem Barwijukiem w Klinice Medifem rozpocząłem współpracę w roku 2007 i szczęśliwie kontynujemy ją dalej z doskonałymi rezultatami. Moim szczególnym zainteresowaniem zawodowym jest anestezjologia ginekologiczna i położnicza oraz anestezjologia regionalna. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz European Society of Anaesthesiology. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci, a pozamedyczne zainteresowania to piłka nożna i lotnictwo.

Jaki powinien być dobry anestezjolog?

Zgłaszając się do lekarza mamy nadzieje, że będzie on dobry, profesjonalny i doświadczony. Takie właśnie cechy powinien posiadać dobry anestezjolog. Dzięki temu zostaniemy we właściwy sposób przygotowani do operacji i będziemy mieli nadzieję, że jej przebieg będzie właściwy, i to pod każdym względem.

Przygotowując pacjenta do zabiegu, anestezjolog Warszawa poinformuje go o wszelkich skutkach ubocznych, przebiegu operacji, a także o wszystkich kwestiach związanych z zabiegiem. Dlatego pacjent będzie miał świadomość tego, co go czeka. Ważne jest więc, aby zgłosić się do odpowiedniego specjalisty, dzięki temu wszystko będzie mogło mieć dobry i bezproblemowy przebieg. Na pewno uzyskać będzie można wtedy efekty, o jakie nam chodzi, bez dwóch zdań. To wszystko zagwarantuje znany lekarz anestezjolog. Jemu można oddać się całkowicie, ponieważ będzie się miało pewność, że taki anestezjolog poda odpowiednie leki, będzie czuwał nad bezpieczeństwem podczas operacji, a także będzie w stanie przeprowadzić nas przez cały jej przebieg.