Antonina Lisowska

Dyrektor medyczny Medifemu Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej

Godziny przyjęć

poniedziałek 9 – 15
wtorek 15 – 17.30
czwartek 15 – 17.30

inne godziny przyjęć ustalane są indywidualnie
badania ultrasonograficzne: USG piersi oraz biopsje piersi pod kontrolą USG, USG tarczycy, USG brzucha, USG tkanek miękkich

Umów wizytę

Doświadczenie

Antonina Lisowska ukończyła I Wydział Lekarski oraz studia doktoranckie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w II Zakładzie Radiologii Klinicznej Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym z pracą dyplomową – „Obrazowanie guzków płuc w Rezonansie Magnetycznym w porównaniu do Tomografii Komputerowej”.

W 2010 r. rozpoczęła rezydenturę z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w II Zakładzie Radiologii Klinicznej SP CSK w Warszawie przy ul. Banacha 1 A.

Staż w zakresie diagnostyki chorób sutka odbyła w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli pod bezpośrednim i osobistym nadzorem kierownika Zakładu Radiologii lek. med. Iwonny Żelazowskiej-Cieślińskiej, który rozpoczął zawodową drogę w diagnostyce chorób sutka. Pani Doktor o sobie: „ od lat swoją drogę zawodową widzę jako misje / powołanie do ratowania życia kobiet w odniesieniu do raka piersi , który w ostatnich latach jest czołówce zachorowań i zgonów na świecie – kobiet :matek , sióstr, córek, żon i przyjaciółek. Każda pacjentka, która wchodzi do mojego gabinetu to przede wszystkim jedna z nich, dlatego staram się otoczyć je wsparciem, rozmową i zrozumieniem obaw przed badaniem i jego wynikiem. Nie pozostawiam kobiet z samym wynikiem , wizyta trwa tak długo aż obie uznamy, że wszystko zostało wystarczająco wyjaśnione, wytłumaczone. Pacjentka powinna wyjść z gabinetu z poczuciem, że wie co dalej, co oznacza opis wykonanego badania”.

Od 2010 r. wykonuje badania USG w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie przy ul. Banacha 1 A oraz w prywatnych placówkach medycznych m.in. w Centrum Medycznym ENEL-MED. S A. przy Szpitalu Bielańskim im. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, w Szpitalu Lux-Med , w KaarMed oraz w Centrum Medycznym Puławska (CMP).

W swoim dorobku ma udział w wielu międzynarodowych szkoleniach i kongresach.

  • 2011 – 2012 prestiżowe szkolenia w zakresie mammografii prowadzone osobiście przez prof. Laszlo Tabar oraz prof. Roland Holland
  • 2009-2019 European Congress of Radiology (ECR) w Wiedniu
  • 2014 ECR – wygłoszenie autorskiego przemówienia mającego bezpośredni związek z tematem pracy doktorskiej
  • 04.2017 Adexilis Academy -Complementary Breast Diagnosis Course, Kraków
  • 11.2017 Kompleksowa Diagnostyka Piersi -mammografia, Tomosynteza, CT, MRI -kurs i warsztaty, Łodź
  • 10.2019 Biopsja Piersi pod kontrolą USG, Cholerzyn

 

Była wykładowcą dla studentów I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM), jak również studentów ratownictwa (WUM) i wydziału pielęgniarstwa. Brała udział w szkoleniu podyplomowym pielęgniarek jak również studentów wydziału pielęgniarstwa z Warszawskiej Uczelni im. Marii Skłodowskiej-Currie
Specjalizację ukończyła zdając Europejski Egzamin Specjalizacyjny ( European Diploma in Radiology).
Obecnie współtworzy „breast unit” pod kierownictwem konsultanta krajowego ds. Radiologii i Diagnostyki Obrazowej oraz Kierownika Zakładu Radiologii Profesora Jerzego Waleckiego w CSK MSWiA w Warszawie.
W Klinice Medifem będąc liderem zespołu diagnostycznego wykonuje badania ultrasonograficzne, biopsje sutków oraz bierze udział w interdyscyplinarnym kwalifikowaniu pacjentów do zabiegów i operacji. Pełni również funkcję Dyrektora Medycznego .

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji