Plastyka intymna

Opublikowany: 30 listopada 2009, 22:05

Kim są polskie pacjentki?
Odpowiada Dr n. med. Andrzej Jan Barwijuk, lekarz ginekolog, właściciel pierwszej w Polsce kliniki kosmetoginekologii Medifem.
„W tak intymnej dziedzinie medycyny, jaką jest kosmetoginekologia, trudno mówić o danych statystycznych. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że Polki nie odbiegają od światowej normy. Borykają się z podobnymi jak gdzie indziej problemami zdrowotnymi, pragną być atrakcyjne, czerpać większą satysfakcję z seksu. Jedno jest pewne: oczekują więcej od życia niż ich mamy. Dlatego łatwiej i coraz częściej decydują się na poprawę komfortu oraz usunięcie przyczyn dolegliwości”.

Jakie zabiegi są dostępne w Polsce?
Labioplastyka (plastyka warg sromowych) – pomniejszanie nienaturalnie przerośniętych warg sromowych mniejszych lub powiększanie nierozwiniętych warg sromowych większych. Zabieg polegający na odpowiednim modelowaniu trwa ok. 2 godzin. Koszt ok. 3 tys.

Liporedukcja(odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego) – zabieg trwa ok. 30 minut, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu pacjentka może zmieniać pozycję, co daje możliwość dokładnego wymodelowania wzgórka łonowego. Koszt ok. 2,8 tys.

Vaginoplastyka (plastyka pochwy) – poszerzanie lub zwężanie wejścia do pochwy. Lekarz wykonuje nacięcia błony śluzowej i warstwy powięziowej, a następnie odpowiednio ją zszywa. Koszt ok. 2–2,5 tys.

Podwieszanie narządu rodnego – istnieją 2 sposoby przeprowadzenia zabiegu: przez pochwę lub brzuch. Polega to na podwieszeniu narządów na naturalnych więzadłach, wzmocnionych poprzez dobrze przyjmowane przez organizm siatki. Koszt ok. 5 tys.

Poprawianie blizny po nacięciu krocza – blizny po nacięciu krocza podczas porodu mogą ciągnąć, powodować dyskomfort, a nawet ból podczas współżycia. Bliznę można naciąć i zszyć lepiej. Staje się wtedy mniej widoczna i nie naciąga skóry. Koszt ok. 3 tys.

Hymenoplastyka (odtwarzanie błony dziewiczej) – ten prosty zabieg polega na zszyciu fragmentów pozostałej błony.
A jeśli ich nie ma, można nawet zszyć ścianki pochwy. Koszt ok. 3,5 tys.

Poprawa jakości współżycia – tzw. odmładzanie i uelastycznienie pochwy. Operacja polega na poprawieniu napięcia mięśni pochwy prowadzących do zwiększenia siły i kontroli ich kurczenia się. Efektem jest poprawa doznań seksualnych. Koszt ok. 4 tys.

Anna Gaik, Aleksandra Jaworska/ „Vita”

Materiał pochodzi z portalu polki.pl
Link: http://polki.pl/seks_erotyka_artykul,10006456,1.html?cmc_id=

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji