Lepsza od czerwonych szpilek. Jak działa rewitalizacja okolic intymnych?

Opublikowano: 28 sierpnia 2017, 10:58

– Wszystkie zabiegi, które wykonuję na twarz, można zrobić też tam, na dole. Jak chcemy odmłodzić sobie skórę twarzy, to robimy mezatorapię z osocza bogatopłytkowego albo witaminową, złożoną z pięćdziesięciu rodzajów witamin, lub laser frakcyjny. Tymi samymi metodami odmładzamy okolicę intymną – twierdzi chirurg plastyk Krzysztof Gojdź, znany jako „lekarz gwiazd”. Tymczasem dyskomfort związany ze zmianami okolic intymnych dotyczy większej grupy kobiet, niż chcielibyśmy przyznać. Ginekolog, doktor Michał Barwijuk mówi: „Zabieg obkurczania pochwy przydałby się wszystkim kobietom, które miały więcej niż jeden poród naturalny, albo tym, które przeszły poród powikłany (z użyciem kleszczy lub wakum). Czyli tak naprawdę co trzeciej kobiecie w naszym kraju”.

Na kobiecych forach internetowych powraca problem seksualnego dyskomfortu, którym przypłacono oczekiwane macierzyństwo. Dotyczy to najczęściej kobiet trzydziestoletnich, które nie wyobrażają sobie, aby mogły zrezygnować z satysfakcji seksualnej. Prawdopodobnie jednak ich starsze koleżanki po prostu mniej o tym piszą, bo zdaniem lekarzy to kobiety po menopauzie najczęściej decydują się na zabiegi ginekologiczne mające na celu polepszenie komfortu życia.

___

Źródło:  Onet.pl 28.08.2017

[button link=”https://kobieta.onet.pl/zdrowie/seks/lepsza-od-czerwonych-szpilek-jak-dziala-rewitalizacja-okolic-intymnych/mg7nwlh”] Zobacz cały materiał [/button]

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji