Ginekologia Plastyczna – kwintesencja współczesnej kobiecości

Businesswoman and life

Businesswoman and life – marzec 2015

Czasy, w których żyjemy to era demokracji, rozwoju technologii, medycyny. To czasy, w których kobieta ma wiele, a nierzadko, więcej do powiedzenia w życiu prywatnym i zawodowym. Jest równorzędnym partnerem mężczyzny i na równych prawach walczy o swoje przywileje
i przyjemności. Kobiecość stała się atutem i zbiera zasłużone laury. W obliczu wymagań nowoczesnego świata wykorzystuje wachlarz możliwości, by zatrzymać czas i trwać w triumfie. My kobiety osiągamy sukcesy zawodowe na różnych polach, realizujemy swoje pasje, nie zapominając jednocześnie o roli matki, żony i kochanki.

Wraz z rozwojem nauki zmieniają się obyczaje i standardy. Dzisiaj kobieta w wieku balzakowskim nie jest przezroczysta – jest atrakcyjna, dbająca o siebie i pewna swoich atutów. Naszymi sprzymierzeńcami są kreatorzy mody, kosmetologia, farmaceutyka i medycyna. Dzisiaj, żeby zatrzymać czas, sięgamy nie tylko po kosmetyki, ale coraz częściej i pewniej po usługi medycyny estetycznej. Zabiegi mające na celu poprawę urody są na porządku dziennym. Korzystamy z nich nie tylko po to, aby walczyć z upływem czasu, ale także rozprawiamy się z naszymi kompleksami. Korekta nosa, uszu, podbródka, powiększanie lub pomniejszanie piersi nie stanowią już tematu tabu. Jesteśmy dumne mogąc spełniać swoje najskrytsze marzenia i iść z uśmiechem na wprost oczekiwaniom pędzącego świata.

Nasza intymna kobiecość stała się tematem coraz śmielszym i równie ważnym jak męskość naszych partnerów. Dyskretnie zaczynamy szukać informacji i dbać o siebie, by zakopać kompleksy i mimo upływu czasu, porodów czuć się pięknymi, atrakcyjnymi, spełnionymi życiowo i seksualnie.

Natura z wieloma z nas obeszła się brutalnie, ale zwłaszcza dlatego zasługujemy na szczere uczucie, miłość i bliskość. Dziś medycyna i ginekologia plastyczna są naszymi sprzymierzeńcami. Mamy szeroki dostęp do usług, które jeszcze kilkanaście lat temu były poza granicami naszej wyobraźni. W jakim stopniu z tego korzystamy? Jak kobiecość ewoluowała na przestrzeni ostatnich lat? O to zapytałam eksperta od kobiecości – ginekologa plastyka dr n. med. Andrzeja Barwijuka z warszawskiej Kliniki Kobiet Medifem: „Współczesna kobiecość nie zmieniła się na przestrzeni lat, zmienił się natomiast sposób jej postrzegania. Obecnie kobiety są dużo bardziej świadome swojego ciała i potrzeb. Chcą wyglądać pięknie i wykorzystują do tego najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej w tym ginekologii plastycznej. Przełom w świadomości kobiecości, a szczególnie tej intymnej nastąpił wkrótce po uznaniu depilacji jako niezbędnej. Kobiety zaczęły zwracać uwagę na szczegóły i mankamenty urody, a kwestie współżycia przestały być tematem tabu. Moje pacjentki to kobiety świadome, potrzebujące pomocy w zakresie rekonstrukcji stref intymnych umożliwiających satysfakcję z życia codziennego i seksualnego.”

Słowa dr. Barwijuka to dowód, że kobieta jest w walce o swoje potrzeby coraz dojrzalsza i świadoma tego, co chce i może osiągnąć. A osiągnąć może wiele – w miłej, intymnej atmosferze, w gronie specjalistów, którzy dbają o naszą wygodę, dyskrecję i poczucie bezpieczeństwa.

Bezwzględnie nastały czasy, w których kobiecość to atut, a nie kompleks.

Kobieta Medifem

 

Nasz personel medyczny

Lek. med. Michał Barwijuk, specjalista ginekologii i położnictwa, Klinika Kobiet Medifem

Michał Barwijuk

więcej...
Ginekolog plastyczny Andrzej Barwijuk Klinika Kobiet Medifem

Andrzej Barwijuk

więcej...
Marta Andziak gienkolog, Klinika Kobiet Medifem

Marta Andziak

więcej...

Pozostali lekarze