O-shot to zabieg poprawiający jakość i komfort życia intymnego intensyfikując doznania. Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego (PRP) lub fibryny bogatopłytkowej okolice łechtaczki stają się wrażliwsze i podatniejsze na stymulację.

Na czym polega O-shot?

O-shot, określany również jako zastrzyk orgazmu, to zabieg, który polega na podaniu osocza lub fibryny poprzez odpowiednie odwirowanie pobranej krwi żylnej, przy użyciu właściwych do tego zestawów, w okolice łechtaczki oraz do przedniej ściany pochwy. Zasadne jest również podanie osocza w okolice suchych, pękających i zanikowych tkanek. Zabieg ma na celu przebudowę naczyń krwionośnych oraz połączeń nerwowych, dzięki czemu wzrasta intensywność doznań czuciowych oraz możliwość przeżywania silniejszych orgazmów. Osocze bogatopłytkowe pobudza również tkanki do odnowy i regeneracji, a także wzmacnia krążenie krwi w okolicach intymnych, minimalizuje stany zapalne oraz uelastycznia, nawilża i odżywia komórki.

O-shot to zabieg, który może być wykonywany jednoczasowo z innymi zabiegami z zakresu ginekologii plastycznej lub estetycznej.

Indywidualne czynniki i anatomiczne uwarunkowania mogą powodować problemy z prowadzeniem satysfakcjonującego życia seksualnego oraz doprowadzić do trudności związanych ze współżyciem i osiąganiem orgazmów. Czerpanie pełnej satysfakcji z seksu utrudniają zmiany poporodowe, menopauza, nieprawidłowości anatomiczne narządu rodnego oraz brak kurczliwości mięśni dna miednicy czy urazy pochwy. Czynniki te nie tylko utrudniają, ale nierzadko nawet uniemożliwiają osiąganie orgazmu i przyczyniają się do spadku libido. Kobietom zmagającym się z tego typu problemami, zalecany jest zabieg z zakresu nieinwazyjnej ginekologii plastycznej – Orgasm-shot.

Wskazania

Zabieg zaleca się kobietom, które mają problem z:

 • zaburzeniami libido
 • bólem w trakcie seksu
 • brakiem orgazmu
 • nawracającymi stanami zapalnymi sromu
 • suchością pochwy związaną z menopauzą
 • atrofią warg sromowych
 • wiotką i suchą skórą okolic intymnych

Orgasm-shot wskazany jest również kobietom, które chcą wzmocnić efekt terapii laserowej czy HIFU.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • choroba nowotworowa sromu i okolicy łechtaczkowej
 • zaburzenia krzepliwości krwi i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • infekcja okolic intymnych

Zalecenia przedoperacyne

Jak przygotować się do zabiegu Orgasm-shot? Zalecane jest, aby pacjentka na godzinę przed zabiegiem wypiła ok 1,5-2 l wody.

Do zabiegu nie jest wymagana wcześniejsza konsultacja ginekologiczna, choć w naszej Klinice Medifem przed każdym zabiegiem ginekologii estetycznej wykonywane jest badanie ginekologiczne oraz przeprowadzony dokładny wywiad medyczny.

Jak wygląda zabieg O-shot? Zabieg Orgasm-shot przebiega w trzech etapach, na które składa się:

 • pobranie krwi żylnej,
 • odwirowanie krwi,
 • ostrzyknięcie okolicy łechtaczki oraz przedniej ściany pochwy a niekiedy przedsionka pochwy.

Do zabiegu konieczne jest pobranie ok. 8 ml krwi, z której przygotowywane jest osocze poprzez odwirowanie. Okolica zabiegowa jest znieczulana specjalną maścią, następnie dochodzi do ostrzyknięcia okolic intymnych.

Ile trwa zabieg O-shot? Cała procedura – pobieranie, odwirowywanie i ostrzyknięcie okolicy łechtaczki – trwa około 40 minut.

Okres pooperacyjny/pozabiegowy

Po zabiegu pacjentka od razu może wrócić do domu i codziennych czynności.

Efekty zabiegu nie są wyczuwalne od razu, należy na nie poczekać około 2-4 tygodni w zależności od osobniczych predyspozycji. W tym czasie czynniki wzrostu zawarte w osoczu oraz komórki macierzyste znajdujące się w fibrynie mają za zadanie poprawić ukrwienie i unerwienie miejsc wrażliwych erogennie oraz pobudzić fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest cena zabiegu Orgasm-shot?

Zabieg O-shot może być wykonany z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub fibryny bogatopłytkowej. W przypadku uwrażliwienia łechtaczki osoczem bogatopłytkowym koszt zabiegu wynosi 1500 zł, natomiast za pomocą fibryny kosztuje 2000 zł.

Czy zabieg O-shot jest bezpieczny?

Orgasm-shot to bezpieczny zabieg. Przyczynia się do tego jego immunologiczna neutralność (procedura ostrzyknięcia osoczem bogatopłytkowym, który jest własnym materiałem). Nie ma zatem obaw o wystąpienie reakcji alergicznej i niepożądanych skutków ubocznych.

Czy efekt zabiegu O-shot jest trwały?

Efekty ostrzyknięcia łechtaczki osoczem bogatopłytkowym utrzymują się indywidualnie do około roku. Z tego względu procedurę warto powtórzyć dla wzmocnienia i podtrzymania efektu.

Gdzie najlepiej wykonać Orgasm-shot w Warszawie?

Warto wybierać renomowane kliniki, w których zabiegi wykonują najlepsi lekarze z dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu tego typu procedur. Oddanie się w ręce wykwalifikowanych lekarzy ginekologów gwarantuje bowiem osiągnięcie satysfakcjonujących efektów zabiegu O-shot.

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk Ginekolog plastyczny, specjalista położnictwa i ginekologii, szkoleniowiec i wykładowca

Poznaj cennik naszych zabiegów

Sprawdź cennik
Zadzwoń teraz