Zogniskowane ultradźwięki to nowość na polskim rynku i prawdziwy przełom w rewitalizacji pochwy oraz metoda odnosząca sukces w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

HIFU w ginekologii estetycznej to nowe możliwości w przywracaniu funkcjonalności stref intymnych. Dzięki pobudzeniu naturalnych procesów odbudowy kolagenu i regeneracji tkanek zabieg pozwala na skuteczne ujędrnienie ścian pochwy i zwężenie jej średnicy.

Hifu w ginekologii

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) w medycynie estetycznej stref intymnych ma zastosowanie w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu czy zespole rozluźnienia pochwy. Czynniki te przyczyniają się do obniżenia jakości życia kobiety i są powodem niezadowolenia ze współżycia seksualnego. Dolegliwości są najczęściej wynikiem przebytych ciąż i ciężkich porodów, starzenia się, mogą się także pojawić się w przebiegu niektórych chorób, m.in. astmy.

Efektem zabiegu HIFU zastosowanego w okolice waginy jest zwężenie pochwy, jej rewitalizacja, a także przywrócenie jędrności, elastyczności i sprężystości ścian pochwy. HIFU zastosowany na strefy intymne umożliwia lifting pochwy bez użycia skalpela.

To, co wyróżnia zabieg HIFU od innych z grupy nieinwazyjnych zabiegów ginekologii plastycznej to jego wielokrotnie wyższa skuteczność udowodniona m.in. w radioterapii. Fale ultradźwiękowe oddziałują głęboko, aż na tkankę mięśniową i powięź, wymuszając jej regenerację i nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Zabieg pozwala na skuteczne wyeliminowanie problemu luźnej pochwy, wyraźnie zmniejszając jej średnicę. Jest doskonałą terapią poporodową pozwalającą przywrócić satysfakcję seksualną i komfort życia codziennego. Zabieg trwa 20-30 min i nie wymaga hospitalizacji czy wyłączenia z życia zawodowego.

Zabieg  HIFU na nietrzymanie moczu

HIFU stref intymnych ma również medyczne wskazania. Zastosowanie technologii z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych ma miejsce w sytuacji, kiedy pojawiają się pierwsze objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. We wczesnych etapach zaawansowania dolegliwości, nietrzymanie moczu można z powodzeniem leczyć bez konieczności wdrażania leczenia operacyjnego, który wiąże się z hospitalizacją, znieczuleniem ogólnym, okresem rekonwalescencji i czasowym wyłączeniem z codziennej aktywności z zakazem dźwigania przez 3 miesiące. W przypadku w/w zabiegu taka konieczność nie występuje. Skuteczność zabiegu HIFU jest zauważalna zarówno w terapii prewencyjnej, jak i w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

System HIFU to obecnie niekwestionowany lider w terapii nieinwazyjnej miejsc intymnych.

Przeciwwskazania

  • nieprawidłowy wynik cytologiczny
  • ciąża i karmienie piersią
  • niektóre wady anatomiczne

Zalecenia przedoperacyne

Zabieg HIFU poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której przeprowadzany jest dokładny wywiad lekarski, badanie ginekologiczne oraz omawiane są wyniki badań.

Jak się przygotować do zabiegu HIFU? Zabieg HIFU nie wymaga specjalnego przygotowania. Pozostałe zalecenia, które wynikają z różnych sytuacji klinicznych czy wieku pacjentki, są indywidualnie omawiane na wizycie, stanowiącą rodzaj kwalifikacji do zabiegu.

Przebieg operacji/zabiegu

Okres pooperacyjny/pozabiegowy

Po zabiegu nie ma przeciwwskazania, jak w przypadku lasera CO2 do odbywania stosunków seksualnych. Można współżyć nawet po zabiegu, a dyskomfort podczas seksu wynikać może z pobudzenia mięśni manifestując się „zakwasami”. Pierwotny efekt obkurczenia będzie odczuwalny tuż po zabiegu, a końcowy po 4-6 tyg.

W niektórych przypadkach zachodzi potrzeba powtórzenia zabiegu HIFU, jednak nie wcześniej niż po upływie 4-6 tygodni.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje zabieg metodą HIFU w Polsce?

Leczenie metodą HIFU w Klinice Medifem kosztuje 2500 zł. Warto jednak wskazać, że cena ta dotyczy pierwszego zabiegu, w przypadku drugiego i każdego kolejnego zabiegu koszt wynosi 1500 zł. HIFU można również łączyć z laseroterapią, cena takiego leczenia wynosi 3500 zł.

Czy zabieg HIFU jest bezpieczny?

Zabieg rewitalizacji pochwy jest bezpieczną formą terapii, gdyż nie oddziałuje na otaczające tkanki, nie uszkadza śluzówki pochwy, a także nie powoduje krwawienia.

Dla kogo jest HIFU? Kto może wykonywać ten zabieg?

Wszystkie kobiety, aktywne seksualnie, które chcą odmłodzić wnętrze pochwy – przywrócić sprężystość, jędrność i jej odpowiednie nawilżenie. Zabieg szczególnie polecany jest Paniom z objawami wysiłkowego nietrzymania moczu.

W jakim wieku można wykonać zabieg laserem HIFU?

Na zabieg laserem HIFU zdecydować się mogą aktywne seksualnie kobiety po 18. roku życia, które chcą poprawić napięcie i elastyczność pochwy, a tym samym jakość stosunków seksualnych.

Ile razy i jak często wykonywać zabieg HIFU?

W większości przypadków wystarczy jeden zabieg z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych, by w zauważalny sposób przywrócić witalność i rewitalizację miejsc intymnych. W odosobnionych przypadkach konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Czy HIFU boli?

W trakcie terapii w rejonie objętym działaniem fal (waginalne HIFU) może pojawić się niewielki dyskomfort, tkliwość i ciepło, dolegliwości te jednak mijają po 1-2 dniach od zabiegu. U większości pacjentek jednak zabieg przebiega bezboleśnie, dlatego przeprowadzany jest bez znieczulenia.

Gdzie najlepiej poddać się zabiegowi HIFU w Warszawie?

Warto wybrać renomowaną klinikę z najlepszymi sprzętem medycznym emitującymi fale ultradźwiękowe – HIFU a takim z pewnością jest Ultravera marki Hironic czyli mercedes wśród technologii intymnych ultradźwięków który znajduje się w naszej klinice. Zabiegi wykonuje specjalista z dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu tego typu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Oddanie się w ręce wykwalifikowanych ginekologów dysponujących najlepszymi urządzeniami gwarantuje bowiem osiągnięcie satysfakcjonujących efektów leczenia metodą HIFU.

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk Ginekolog plastyczny, specjalista położnictwa i ginekologii, szkoleniowiec i wykładowca

Poznaj cennik naszych zabiegów

Sprawdź cennik
Zadzwoń teraz