G-shot to zabieg poprawiający jakość i komfort życia intymnego, który intensyfikuje doznania i umożliwia osiąganie orgazmów. Dzięki zastosowaniu autologicznej tkanki tłuszczowej lub wypełniacza syntetycznego – pochodnej kwasu hialuronowego, punkt G ulega uwypukleniu i powiększeniu, a także ujędrnieniu.

Augmentacja punktu G

Wiele kobiet doświadcza problemów związanych z niemożnością osiągania orgazmu pochwowego. Przyczyn upatruje się często w czynnikach psychogennych czy niedopasowaniu seksualnym. Brak orgazmu lub trudności w jego osiąganiu mogą być jednak uwarunkowane anatomicznie. W przedniej ścianie pochwy zlokalizowane jest zgrubienie określane jako punkt G. U niektórych kobiet jest ono bardzo wrażliwe i silnie unerwione, co umożliwia odczuwanie intensywnych doznań podczas stosunku. Punkt G może być jednak słabiej unerwiony i mniej uwypuklony, co przyczynia się do odczuwania mniejszej satysfakcji z seksu.

Augmentacja punktu G umożliwia powiększenie, uwydatnienie i ujędrnienie tej strefy erogennej poprzez wstrzyknięcie preparatu kwasu hialuronowego lub tłuszczu pacjentki (poprzez lipotransfer). Środek wypełniający podawany jest przez iniekcję podśluzówkowo, w odległości około 4 cm od ujścia zewnętrznego cewki moczowej w głąb pochwy. Uwypuklony punkt G umożliwia intensywniejsze doświadczanie doznań seksualnych.

Zastrzyk orgazmu

Zastrzyk orgazmu to nieinwazyjny, nowoczesny zabieg, którego celem jest uwrażliwienie i powiększenie jednej z najbardziej wrażliwych stref erogennych ciała kobiety – punktu G. Powiększenie punktu G eksponuje go na znacznie większą stymulację podczas penetracji, dzięki czemu kobiety mogą czerpać zintensyfikowaną przyjemność z seksu, a tym samym osiągać orgazm.

Zabieg augmentacji polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego kwas hialuronowy lub autologicznym przeszczepie tkanki tłuszczowej (lipotransferze) w okolice punktu G.

Efektem poddania się powiększeniu punktu G jest okresowa intensyfikacja doznań seksualnych.

Wskazania

Zabieg polecany się kobietom, które są niezadowolone z pożycia seksualnego i mają trudności w osiąganiu orgazmów pochwowych lub zmagają się z całkowitym ich brakiem. Ostrzykiwanie punktu G zaleca się również Paniom, które pomimo starań utraciły zdolność osiągania orgazmu.

G-shot wskazany jest także kobietom, które są zadowolone ze swojego życia intymnego, ale nie odczuwają wystarczających bodźców podczas seksu i chcą wzmocnić doznania płynące ze współżycia.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres wczesnego połogu (kiedy występują upławy narządu rodnego)
  • opryszczka urogenitalna
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • infekcja stref intymnych

Zalecenia przedoperacyne

Wskazana jest konsultacja ginekologiczna, podczas której przeprowadzane są podstawowe badania i konsultowane oczekiwania pacjentki.

Brak jest szczegółowych zaleceń przed zabiegiem ze względu na znikomą inwazyjność zastrzyku w okolicę punktu G.

Przebieg operacji/zabiegu

Okres pooperacyjny/pozabiegowy

Po zabiegu pacjenta od razu może wrócić do domu i codziennych aktywności. Ważne jest to, by po augmentacji zadbać o właściwą higienę miejsc intymnych i odpowiednie nawodnienie organizmu.  W tym celu zaleca się picie około 2-2,5 litrów wody dziennie.

Należy powstrzymać się od aktywności seksualnej przez co najmniej 4 godziny od wykonania zabiegu powiększenia punktu G.

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest cena zabiegu G-shot?

Zabieg powiększenia punktu G może być wykonany z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub tłuszczu pobranego od pacjentki. W przypadku powiększania punktu G kwasem hialuronowym koszt zabiegu wynosi 1500 zł, natomiast uwypuklenie powierzchni okolicy punktu G tłuszczem kosztuje 2500 zł.

Kto jest najlepszą kandydatką do zabiegu?

Kobiety powyżej 18. roku życia – aktywne seksualnie, u których nie występują wyraźne przeciwwskazania.

Czy zabieg G-shot jest bezpieczny?

G-shot należy do nieinwazyjnej grupy zabiegów ginekologii plastycznej, przyczynia się do tego immunologiczna neutralność, uwypuklenie obszaru punktu G bowiem dokonywane jest za pomocą autologicznej tkanki tłuszczowej lub kwasu hialuronowego.

Czy augmentacja punktu G jest bolesna?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego procedura jak praktycznie bezbolesna. Po zabiegu pojawić się może niewielki ból, ale samoistnie zanika kolejnego dnia.

Czy efekt zabiegu G-shot jest trwały?

Powiększanie punktu G daje natychmiastowy, ale tymczasowy rezultat. Efekty zabiegu utrzymują się indywidualnie od roku do nawet 2 lat w zależności od osobniczych uwarunkowań i predyspozycji.

Gdzie najlepiej wykonać G-shot w Warszawie?

Warto wybierać renomowane kliniki, w których zabiegi wykonują najlepsi lekarze z dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu tego typu procedur. Oddanie się w ręce wykwalifikowanych lekarzy ginekologów gwarantuje bowiem osiągnięcie satysfakcjonujących efektów zabiegu G-shot.

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk Ginekolog plastyczny, specjalista położnictwa i ginekologii, szkoleniowiec i wykładowca

Poznaj cennik naszych zabiegów

Sprawdź cennik
Zadzwoń teraz