Złoty standard ginekologii plastycznej – Hifu + laseroterpia stref intymnych

-

Hifu, czyli inaczej terapia ultradźwiękami to zupełna nowość na rynku zarówno polskim, jak i zagranicznym. Połączenie tej siły oddziaływania z laseroterapią zapewnia pełną rewitalizację pochwy, redukuje problem luźnej pochwy, niweluje problem wysiłkowego nietrzymania moczu oraz poprawia jakość życia intymnego. W Klinice Kobiet Medifem jest to Złoty Standard Małoinwazyjnej Ginekologii Plastycznej.

HIFU jest to terapia oparta na skoncentrowanych falach ultradźwiękowych, podobnych do tych emitowanych podczas badania usg. Jej skuteczność została już udowodniona zarówno w medycynie estetycznej, jak również w onkologii.

Na czym polega skuteczność terapii HIFU w nieinwazyjnej ginekologii plastycznej?

Ultradźwięki dzięki właściwemu zogniskowaniu docierają nie do śluzówki pochwy, ale do tkanki mięśniowej, min. mięśni dna miednicy, powodując mikro uszkodzenia, wymuszając regenerację i fizjologiczne napięcie. W efekcie zmniejsza się szerokość pochwy, a problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu ustępują. Co ważniejsze przy HIFU już jeden zabieg przynosi efekt!

Czemu wobec tego laseroterapia?

Laseroterapia to wciąż lider na rynku terapii pochwy. Promienie lasera CO2 emitowane spiralnym ruchem na całej długości pochwy i jej przedsionka powodują mikrouszkodzenia w samej śluzówce pochwy, pobudzając produkcję kolagenu, przywracając naturalne ph oraz poziom nawilżenia. Pacjentki po zabiegu laseroterapii pochwy  zauważają lekkie zwężenie pochwy, ale przede wszystkim odczuwają większą satysfakcje seksualną, widzą poprawę w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu oraz problemów z suchością pochwy, typową dla okresu karmienia piersią, menopauzy itp.

Połączenie terapii falami ultradźwiękowymi oraz laseroterapii jest kompleksowym, małoinwazyjnym podejściem do rewitalizacji pochwy.

Dodatkowe informacje:

Najlepsi specjaliści

Andrzej Barwijuk

więcej...

Michał Barwijuk

więcej...
Piotr Kolczewski Medifem

Piotr Kolczewski

więcej...

Pozostali lekarze