Laserowa terapia pochwy

- Rewitalizacja okolic intymnych


Rewitalizacja warg sromowych - Jak przywrócić dawny wygląd pochwy?

Jak każdy organ w naszym ciele, tak samo pochwa starzeje się i z biegiem czasu zmienia swój wygląd. Ponadto, jej wygląd zmienia się również po naturalnym porodzie, który jest bardzo obciążający zarówno z punktu widzenia fizycznego, jak i psychicznego dla kobiety. Na szczęście, dzięki temu, że dostępna jest rewitalizacja warg sromowych, u pacjentki może zostać przeprowadzone zmniejszanie warg sromowych, jeżeli wystąpił u niej przerost warg sromowych.

Operacja plastyczna warg sromowych, czyli zabieg odmładzający

Tego typu operacja plastyczna warg sromowych pomoże poprawić zarówno komfort pacjentki, jak i zmniejszy jej kompleksy. W końcu zmniejszanie warg sromowych chirurgicznie pomaga odblokować kobietę w sferach seksualnych. Nie będzie bała się zaprezentować ukochanemu w seksownej bieliźnie lub bez niej. Dzięki temu, że obecnie dostępne są tak nowatorskie metody leczenia, leczeniu można poddać zarówno zanik warg sromowych, jak i można wykonać zmniejszanie warg sromowych Kraków. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Warto również dodać, że plastyka warg sromowych cieszy się coraz większą popularnością i jest dziedziną bardzo szybko rozwijającą się. Dzięki temu pacjentowi mogą liczyć na to, że korekcja warg sromowych zostanie u nich przeprowadzona szybki, sprawnie i bez niepotrzebnych błędów.

Plastyka warg sromowych Kraków, Poznań

Wiele pań zastanawia się, czego mogą spodziewać się, gdy zostanie u nich wykonana plastyka warg sromowych Poznań. Przede wszystkim efektem zabiegu, jakim jest operacja warg sromowych może być zwiększenie elastyczności mięśni pochwy, a także nawilżenie błony śluzowej pochwy, jeżeli w tym obrębie występowała suchość.

Plastyka warg sromowych NFZ Warszawa, Gdynia

Plastyka warg sromowych NFZ pomaga zwiększyć napięcie błon śluzowych pochwy, a także możliwe jest zmniejszenie warg sromowych Warszawa, jak i samej średnicy pochwy.

Popularnym efektem jest także regeneracja błony śluzowej pochwy, a także redukcja objawów WNM. Jak widać, plastyka warg sromowych Warszawa przynosi kobiecie bardzo wiele korzyści i pozwala na pozbycie się wielu dolegliwości występujących w obrębie pochwy. Wystarczy więc zdecydować się na zabieg, jakim jest zmniejszanie warg sromowych Gdynia, aby cieszyć się z cudownych rezultatów. Na pewno będziemy dzięki temu zadowoleni z efektów, jakie uda się w takiej sytuacji uzyskać.

Jaka jest na zmniejszanie warg sromowych cena ?

Warto dodać, że zmniejszenie warg sromowych cena jest zabiegiem, który należy przeprowadzić w profesjonalnej klinice, u chirurga plastycznego dla którego zmniejszanie warg sromowych Warszawa jest specjalnością. Dzięki temu można będzie uzyskać pewność, że prawidłowy wygląd warg sromowych będzie możliwy do uzyskania.

Zabieg laserowy pochwy rekomendowany jest kobietom z nawracającymi infekcjami pochwowymi oraz kobietom w okresie okołomenopauzalnym, u których pochwa zmieniła swoją strukturę na skutek naturalnego procesu starzenia się – spadku poziomu estrogenów i uwodnienia.

Efektem zabiegu jest przywrócenie naturalnego ph okolic intymnych, usunięcie suchości i podatności na infekcje intymne. W połączeniu z HIFU – łagodzi a niekiedy redukuje wczesne stadium wysiłkowego nietrzymania moczu. Rewitalizacja pochwy rekomendowana jest wszystkim Paniom jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, odczuwającym dyskomfort podczas współżycia lub cierpiącym na brak satysfakcji podczas zbliżenia.

Zabieg laserem CO2 jest praktycznie bezbolesny (między 0-2 w 10-stopniowej skali VAS), a jego efekt utrzymuje się do około roku – czas ten jest uwarunkowany osobniczo i zależny od wielu składowych oraz stopnia dysfunkcji. Trwałość zabiegu możemy wydłużyć u Pań w wieku okołomenopauzalnym poprzez stosowanie hormonalnej terapii zastępczej lub stosując osocze bogatopłytkowe (PRP) w połączeniu z fibryną lub bez. Istnieją też nowatorskie, eksperymentalne terapie za pomocą płynu owodniowego w maści. Wykonanie zabiegu odmłodzenia pochwy nie jest przeciwwskazaniem do bycia w ciąży ani porodu naturalnego, w niektórych przypadkach chroni przed jego konsekwencjami.

Spodziewane efekty zabiegu:

 • nawilżenie błony śluzowej pochwy i przedsionka pochwy
 • zmniejszenie częstości infekcji pochwowych
 • regeneracja błony śluzowej pochwy
 • zmniejszenie bólu podczas współżycia

Wskazania


 • Odmładzanie wnętrza pochwy i zewnętrznych okolic intymnych
 • Suchość pochwy, atrofia pochwy lub hypermucorhea ( nadmierna wilgotność pochwy )
 • Dyspareunia, vulvodynia, vestibulodynia
 • Świąd, pieczenie, upławy
 • Wybielanie/ rozjaśnienie skóry okolic intymnych

Przeciwwskazania


 • Ciąża
 • Rozrusznik serca
 • Epilepsja
 • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne
 • Zaburzenia krzepnięcia
 • Leki światło uczulające – retinoidy, tertacykliny – przeciwskazanie nie dotyczy terapii pochwy
 • Silna opalenizna – przeciwskazanie nie dotyczy terapii pochwy
 • Bielactwo – przeciwskazanie nie dotyczy terapii pochwy

Przebieg operacji/zabiegu


Do pochwy wprowadzany jest specjalny wziernik laserowy ustawiający głowicę lasera EdgeOne w odpowiedniej pozycji. Energia lasera odkładana jest wzdłuż kanału waginy podczas kilku przejść, ogrzewając tkanki i zawarty w nich kolagen. Włókna stają się krótsze i grubsze, a błona śluzowa ulega obkurczeniu. Następnie jest wzbogacona o nowy kolagen w wyniku neokolagenezy dzięki czemu wydaje się młodsza, bardziej napięta i elastyczna, a skutki zespołu rozluźnienia okolic intymnych są zniwelowane.


Okres pozabiegowy


Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Pacjentka bezpośrednio po zabiegu może opuścić Klinikę. Zaleca się jednak wstrzemięźliwość seksualną przez okres 3-7 dni po zabiegu.

Efekt zabiegu pojawia się po 4-6 tygodniach od dnia zabiegu. W większości sytuacji wymagane jest powtórzenie procedury po minimum 4 tygodniach od pierwszego zabiegu. Zgodnie z doniesieniami naukowymi z 2019r. „jeden zabieg wydaje się skuteczny u młodych kobiet z niewielką dysfunkcją, dwa do trzech zabiegów dają optymalny, zadowalający wynik u pozostałej grupy pacjentek’’. U kobiet w okresie menopauzalnym najtrwalsze rezultaty daje połączenie terapii laserowej z hormonalną terapią zastępczą, fibryną lub osoczem bogatopłytkowym i/lub kwasem hialuronowym.


Najczęście zadawane pytania


Czy laseroterapia boli?
Laseroterapia pochwy jest praktycznie bezbolesnym zabiegiem i nie wymaga znieczulenia. Odczucia pacjentki określają jako dyskomfort i niekiedy lekkie uczucie pieczenia. Dotyczy to wyłącznie przedsionka pochwy a lekki ból trwa kilkanaście sekund w odstępach sekundowych.

Jak długo trwa zabieg?
Laseroterapia pochwy trwa około 5-10 minut

Czy bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pracy?
Zabieg laseroterapii pochwy nie wymaga hospitalizacji, bezpośrednio po zabiegu można prowadzić samochód i wrócić do aktywności zawodowej.

Czego nie należy robić po zabiegu laseroterapii?
Zabieg rewitalizacji pochwy z użyciem lasera frakcyjnego powoduje drobne nakłucia w obrębie błony śluzowej pochwy. Po zabiegu należy się powstrzymać się od współżycia przez 3 dni oraz unikać kąpieli w wannie i basenie do 7 dni.

Czy zabieg laseroterapii można łączyć z innymi technikami?
Zabieg laseroterapii można łączyć z rewitalizacją osoczem bogatopłytkowym lub fibryną, w celu wzmożonej regeneracji i odbudowy lub z HIFU – przy terapii wysiłkowego nietrzymania moczu i obkurczenia ścian pochwy.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...

Pozostali lekarze