Laserowa rewitalizacja pochwy

- Obkurczanie i rewitalizacja pochwy

Zabieg rewitalizacji (odmłodzenia) pochwy rekomendowany jest kobietom po porodzie naturalnym, których drogi rodne nie odzyskały napięcia, struktury i parametrów sprzed ciąży oraz kobietom w okresie okołomenopauzalnym, u których wagina zmieniła swoją strukturę na skutek naturalnego procesu starzenia się.

 

Nadmierne rozluźnienie pochwy, spadek napięcia oraz wygładzenie tkanek ogranicza satysfakcję z życia seksualnego i jest najczęstszą przyczyną apatii seksualnej.

Zabiegi obkurczania, zmniejszanie światła pochwy polegają na naświetlaniu jej tkanek laserem CO2. Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej waginy i powięzi wewnątrzmiednicznej dzięki czemu tkanki stają się bardziej napięte i elastyczne. Obwód waginy się zmniejsza, a doznania seksualne i komfort życia ulegają poprawie. Efekt zabiegu odczuwalny jest po miesiącu od dnia wykonania zabiegu laserowej rewitalizacji.

Efektem zabiegu jest przywrócenie naturalnego ph okolic intymnych, usunięcie suchości i podatności na infekcje intymne. Ogranicza także ryzyko występowania zjawiska wysiłkowego nietrzymania moczu. Rewitalizacja pochwy rekomendowana jest wszystkim Paniom odczuwającym dyskomfort podczas współżycia lub cierpiącym na brak satysfakcji podczas zbliżenia.

Zabieg laserem CO2 jest bezbolesny, a jego efekt utrzymuje się do dwóch lat. Trwałość zabiegu możemy wydłużyć u Pań w wieku okołomenopauzalnym poprzez stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Wykonanie zabiegu odmłodzenia pochwy nie jest przeciwwskazaniem do macierzyństwa, ani porodu naturalnego, w niektórych przypadkach chroni przed jego następstwami.

 

Spodziewane efekty zabiegu:

 • zwiększenie elastyczności mięśni pochwy
 • nawilżenie błony śluzowej pochwy
 • wzrost napięcia błony śluzowej pochwy
 • zmniejszenie średnicy pochwy
 • regeneracja błony śluzowej pochwy
 • redukcja lub łagodzenie objawów WNM

Wskazaniem do zabiegu jest nadmierne rozluźnienie pochwy, wygładzenie naturalnych pofałdowań oraz brak satysfakcji z życia seksualnego. Najczęstsze objawy zespołu rozluźnienia waginy to dyspareunia, spadek libido, problemy z osiąganiem orgazmu, suchość, atrofia pochwy.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są infekcje intymne, zmiany anatomiczne waginy oraz planowana ciąża w okresie najbliższych dwóch lat od wykonania zabiegu.

Odmładzanie pochwy laserem EdgeOne poprzedza wizyta konsultacyjna podczas której przeprowadzany jest dokładny wywiad, badanie ginekologiczne oraz zlecane i omawiane są wyniki badań w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

 • Odmładzanie wnętrza pochwy i zewnętrznych okolic intymnych
 • Obkurczanie “ścian” pochwy
 • Suchość pochwy, atrofia pochwy lub hypermucorhea
 • Świąd, pieczenie, upławy
 • Wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • Wybielanie okolic intymnych- rozjaśnianie skóry…
 • Ciąża
 • Rozrusznik serca
 • Epilepsja
 • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne
 • Zaburzenia krzepnięcia
 • Leki światło uczulające – retinoidy, tertacykliny
 • Silna opalenizna
 • Bielactwo

Do pochwy wprowadzany jest specjalny wziernik laserowy ustawiający głowicę lasera EdgeOne w odpowiedniej pozycji. Energia lasera odkładana jest wzdłuż kanału waginy podczas kilku przejść, ogrzewając tkanki i zawarty w nich kolagen. Włókna stają się krótsze i grubsze, a błona śluzowa ulega obkurczeniu. Następnie jest wzbogacona o nowy kolagen w wyniku neokolagenezy dzięki czemu wydaje się młodsza, bardziej napięta i elastyczna, a skutki zespołu rozluźnienia okolic intymnych są zniwelowane.

Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Pacjentka bezpośrednio po zabiegu może opuścić klinikę. Zaleca się jednak wstrzemięźliwość seksualną przez okres 3-7 dni po zabiegu.

Efekt zabiegu pojawia się po 4 tygodniach od dnia zabiegu. U kobiet w wieku rozrodczym najczęściej do czasu kolejnego porodu. U kobiet w okresie menopauzalnym najtrwalsze rezultaty daje w połączeniu z hormonalną terapią zastępczą.

W nielicznych przypadkach dużego rozluźnienia pochwy zalecane jest powtórzenie zabiegu.

 1. Czy laseroterapia boli?
  Laseroterapia pochwy jest bezbolesnym zabiegiem i nie wymaga znieczulenia. Odczucia pacjentki określają jako dyskomfort i niekiedy lekkie uczucie pieczenia.
 2. Jak długo trwa zabieg?
  Laseroterapia pochwy trwa około 10-15 minut
 3. Czy bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pracy?
  Zabieg laseroterapii pochwy nie wymaga hospitalizacji, bezpośrednio po zabiegu można prowadzić samochód i wrócić do aktywności zawodowej.
 4. Czego nie należy robić po zabiegu laseroterapii?
  Zabieg rewitalizacji pochwy z użyciem lasera frakcyjnego powoduje drobne nakłucia w obrębie śluzówki pochwy. Po zabiegu należy się powstrzymać się od współżycia przez 3 dni oraz unikać kapieli w wannie i basenie do 7 dni.
 5. Czy zabieg laseroterapii można łączyć z innymi technikami?
  Zabieg laseroterapii można łączyć z rewitalizacją osoczem bogatopłytkowym, w celu wzmożonej regeneracji i odbudowy.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...
Piotr Kolczewski

Piotr Kolczewski

więcej...

Pozostali lekarze