Intymne ultradźwięki – laser HIFU


Zabieg pomagający przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu

Nietrzymanie moczu to zjawisko, podczas którego częściowo lub całkowicie w sposób samoistny i niekontrolowany opróżniany jest pęcherz moczowy. Najczęstszą odmianą nietrzymania moczu jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Powstaje w wyniku osłabienia mięśni dna miednicy. Dochodzi wtedy do niezaciskania się w prawidłowy sposób cewki moczowej. W takiej sytuacji powstaje wstydliwy i kłopotliwy problem, jakim jest nietrzymanie moczu Warszawa. Trzeba mieć świadomość, że gdy tylko pojawią się pierwsze objawy nietrzymania moczu, natychmiast należy udać się do lekarza, ponieważ nie jest to zjawisko normalne. Konieczne jest poddanie się leczeniu, aby nietrzymanie moczu Warszawa przestało nas dotyczyć.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu - kontakt z Medifem Warszawa

Na szczęście obecnie możliwe jest laserowe leczenie nietrzymania moczu, zabieg mało inwazyjny, a poprawiający jakość życia. Niezależnie od tego, jaki rodzaj nietrzymania moczu u nas występuje, czy jest to wysiłkowe nietrzymanie moczu, czy inne, aby zmniejszyć objawy, warto całkowicie zrezygnować z picia alkoholu oraz kofeiny, czyli napoi moczopędnych. Jeżeli cierpisz z powodu nadwagi, również warto pomyśleć o odpowiedniej diecie, aby zmniejszyć masę ciała. Warto także kontrolować ilość przyjmowanych płynów, szczególnie, gdy znajdujemy się poza domem. Wtedy laserowe leczenie nietrzymania moczu przyniesie spodziewane rezultaty.

HIFU W LECZENIU WYSIŁKOWEGO NIETRZYMANIA MOCZU( WNM) i ZESPOŁU LUŹNEJ POCHWY

Zogniskowane ultradźwięki to nowość na polskim rynku i prawdziwy przełom w rewitalizacji pochwy oraz metoda odnosząca sukces w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

To co wyróżnia zabieg HIFU od innych z grupy nieinwazyjnych zabiegów ginekologii plastycznej to jego wielokrotnie wyższa skuteczność udowodniona m.in. w radioterapii. Fale ultradźwiękowe oddziaływują głęboko aż na tkankę mięśniową wymuszając jej regenerację nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Skuteczność tego zabiegu jest zauważalna zarówno w terapii prewencyjnej, jak i w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu i problemu luźnej pochwy, wyraźnie zmniejszając jej średnicę. Jest doskonałą terapią poporodową pozwalającą przywrócić satysfakcję seksualną i komfort życia codziennego. Zabieg trwa 20-30 min i nie wymaga hospitalizacji czy wyłączenia z życia zawodowego.

HIFU to obecnie niekwestionowany lider w terapii nieinwazyjnej miejsc intymnych.


Wskazania


Wskazaniem do zabiegu są dolegliwości związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu i jego odruchowym wydalaniem podczas takich czynności jak kaszel, śmiech czy kichanie.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest również częstym wynikiem zmian hormonalnych, zaburzeń wchłaniania cukrów oraz wad wrodzonych tkanki łącznej.

Zabieg HIFU poprzedza wizyta konsultacyjna podczas której przeprowadzany jest dokładny wywiad, badanie ginekologiczne oraz zlecane i omawiane są wyniki badań.

Przeciwskazaniem do zabiegu są:

 • nieprawidłowy wynik cytologiczny
 • niektóre wady anatomiczne
 • ciąża
 • miesiączka
 • infekcje okolic intymnych

Przeciwwskazania


 • Ciąża
 • Rozrusznik serca
 • Epilepsja
 • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne
 • Zaburzenia krzepnięcia
 • Leki światło uczulające – retinoidy, tertacykliny
 • Silna opalenizna
 • Bielactwo

Przebieg operacji/zabiegu


Zabieg nie wymaga przygotowań i trwa od 30-45 minut.

Przed samym zabiegiem przedsionek, wejście i kanał pochwy zostają dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane. Po osuszeniu za pomocą specjalnego wziernika wprowadzana jest głowica HIFU, która emituje zogniskowane utradźwięki na ściany pochwy.
W efekcie zabiegu dochodzi pobudzenia tkanki mięśniowej i do obkurczania tkanek poddanych zabiegowi, wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej i zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej przywracając jej normalną funkcjonalność.

Zbieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga hospitalizacji. Pacjentka bezpośrednio po zabiegu może opuścić klinikę.


Okres pooperacyjny/pozabiegowy


Po zabiegu nie ma przeciwskazania, jak w przypadku lasera CO2 do współżycia. Można współżyć nawet po zabiegu a dyskomfort wynikać może z pobudzenia mięśni manifestując się „zakwasami”. Pierwotny efekt obkurczenia będzie odczuwalny tuż po zabiegu a końcowy po 4-6 tyg.

W niektórych przypadkach zachodzi potrzeba powtórzenia zabiegu HIFU.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...

Pozostali lekarze