HIFU - laserowe leczenie nietrzymania moczu | Warszawa | Medifem

HIFU w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu


Zabieg pomagający przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu

Nietrzymanie moczu to zjawisko, podczas którego częściowo lub całkowicie w sposób samoistny i niekontrolowany opróżniany jest pęcherz moczowy. Najczęstszą odmianą nietrzymania moczu jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Powstaje w wyniku osłabienia mięśni dna miednicy. Dochodzi wtedy do niezaciskania się w prawidłowy sposób cewki moczowej. W takiej sytuacji powstaje wstydliwy i kłopotliwy problem, jakim jest nietrzymanie moczu Warszawa. Trzeba mieć świadomość, że gdy tylko pojawią się pierwsze objawy nietrzymania moczu, natychmiast należy udać się do lekarza, ponieważ nie jest to zjawisko normalne. Konieczne jest poddanie się leczeniu, aby nietrzymanie moczu Warszawa przestało nas dotyczyć.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu - kontakt z Medifem Warszawa

Na szczęście obecnie możliwe jest laserowe leczenie nietrzymania moczu, zabieg mało inwazyjny, a poprawiający jakość życia. Niezależnie od tego, jaki rodzaj nietrzymania moczu u nas występuje, czy jest to wysiłkowe nietrzymanie moczu, czy inne, aby zmniejszyć objawy, warto całkowicie zrezygnować z picia alkoholu oraz kofeiny, czyli napoi moczopędnych. Jeżeli cierpisz z powodu nadwagi, również warto pomyśleć o odpowiedniej diecie, aby zmniejszyć masę ciała. Warto także kontrolować ilość przyjmowanych płynów, szczególnie, gdy znajdujemy się poza domem. Wtedy laserowe leczenie nietrzymania moczu przyniesie spodziewane rezultaty.

Zogniskowane ultradźwięki to nowość na polskim rynku i prawdziwy przełom w rewitalizacji pochwy oraz metody odnosząca sukces w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Wskazaniem do zabiegu są dolegliwości związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu i jego odruchowym wydalaniem podczas wysiłku takiego jak kaszel, śmiech czy kichnięcie.
Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest również częstym wynikiem zmian hormonalnych, zaburzeń wchłaniania cukrów oraz wad wrodzonych tkanki łącznej.

Zabieg HIFU poprzedza wizyta konsultacyjna podczas której przeprowadzany jest dokładny wywiad, badanie ginekologiczne oraz zlecane i omawiane są wyniki badań.

Przeciwskazaniem do zabiegu są: pozytywny wynik cytologiczny oraz niektóre wady anatomiczne, a także: ciąża, miesiączka oraz infekcje miejsc intymnych.

Odmładzanie wnętrza pochwy i zewnętrznych okolic intymnych
Obkurczanie “ścian” pochwy
Suchość pochwy, atrofia pochwy lub hypermucorhea
Świąd, pieczenie, upławy
Wysiłkowe nietrzymanie moczu
Wybielanie okolic intymnych- rozjaśnianie skóry…

  • Ciąża
  • Rozrusznik serca
  • Epilepsja
  • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne
  • Zaburzenia krzepnięcia
  • Leki światło uczulające – retinoidy, tertacykliny
  • Silna opalenizna
  • Bielactwo

Zabieg nie wymaga przygotowań i trwa od 30-45 minut.

Przed samym zabiegiem przedsionek, wejście i kanał pochwy zostają dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane. Po osuszeniu za pomocą specjalnego wziernika wprowadzana jest głowica HIFU, która emituje zogniskowane utradźwięki na ściany pochwy.
W efekcie zabiegu dochodzi pobudzenia tkanki mięśniowej i do obkurczania tkanek poddanych zabiegowi, wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej i zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej przywracając jej normalną funkcjonalność.

Zbieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga hospitalizacji. Pacjentka bezpośrednio po zabiegu może opuścić klinikę.

Po zabiegu zaleca się wstrzemięźliwość seksualną przez okres 3-7 dni, unikanie gorących kąpieli i
oraz podnoszenia ciężarów. Ewentualny obrzęk i plamienie ustępuje po maksymalnie dwóch dniach.

W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu pełny efekt zabiegu osiągalny jest po upływie miesiąca od momentu jego wykonania. W niektórych przypadkach zachodzi potrzeba jego powtórzenia.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...
Piotr Kolczewski

Piotr Kolczewski

więcej...

Pozostali lekarze