HIFU stref intymnych | Medifem

HIFU stref intymnych

Moc ultradźwięków ogniskowanych w rewitalizacji!

To co wyróżnia zabieg HIFU od innych z grupy nieinwazyjnych zabiegów ginekologii plastycznej to jego wielokrotnie wyższa skuteczność udowodniona m.in. w radioterapii. Fale ultradźwiękowe oddziaływują głęboko aż na tkankę mięśniową wymuszając jej regenerację nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Skuteczność tego zabiegu jest zauważalna zarówno w terapii prewencyjnej, jak i w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu i problemu luźnej pochwy, wyraźnie zmniejszając jej średnicę. Zabieg trwa 20 min i nie wymaga hospitalizacji czy wyłączenia z życia zawodowego.

HIFU to obecnie niekwestionowany lider w terapii nieinwazyjnej miejsc intymnych.

 

Wskazaniem do zabiegu jest nadmierne rozluźnienie pochwy, wygładzenie naturalnych pofałdowań oraz brak satysfakcji z życia seksualnego. Najczęstsze objawy zespołu rozluźnienia pochwy to dyspareunia, spadek libido, problemy z osiąganiem orgazmu, suchość, atrofia pochwy.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są infekcje intymne, zmiany anatomiczne pochwy.
Zabieg HIFU w miejscach intymnych jako jedyny można wykonywać w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna podczas której przeprowadzany jest dokładny wywiad, badanie ginekologiczne oraz zlecane i omawiane są wyniki badań w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są infekcje intymne, zmiany anatomiczne pochwy.
Zabiegu nie można wykonać w trakcie miesiączki.

Do pochwy wprowadzany jest specjalna głowica emitująca ultradźwięki oddziałujące na tkankę mięśniową, zwężając pochwę już po jednym zabiegu. Zabieg nie uszkadza śluzówki pochwy dzięki czemu, nie towarzyszy mu krwawienie.

Zabieg trwa 30 min i nie wymaga hospitalizacji. Pacjentka bezpośrednio po zabiegu może opuścić klinikę i wrócić do aktywności zawodowej.

Efekt zabiegu pojawia się już po 2 tygodniach od dnia zabiegu. Jest doskonałą terapią poporodową pozwalającą przywrócić satysfakcję seksualną i komfort życia codziennego.

W nielicznych przypadkach dużego rozluźnienia pochwy zalecane jest powtórzenie zabiegu.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...
Piotr Kolczewski

Piotr Kolczewski

więcej...

Pozostali lekarze