Punkt G (punkt Gräfenberga) uważany jest za jedną z najwrażliwszych stref erogennych u kobiet. Punkt ten znajduje się na przedniej ścianie pochwy (ok. 5 cm od jej wejścia). Większość badaczy uważa, iż jest to występujący u niektórych kobiet fragment ściany pochwy unerwiany przez nerw sromowy. Według innych jest to punkt, w którym nerw przechodzi bardzo blisko lub niemal na powierzchni ściany pochwy.

Przed zabiegiem należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia).

Powiększanie punktu G jest nowoczesną, niechirurgiczną metodą, której celem jest uwydatnienie i ujędrnienie punktu G. Zabieg polega na wstrzyknięciu tłuszczu własnego pacjentki (lub pochodnej kwasu hialuronowego) w odpowiednie miejsce na ścianie pochwy. Fachowe ostrzyknięcie wrażliwej na bodźce okolicy punktu G pozwala na okresowe zwiększenie doznań seksualnych. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 20 minut. Już po 4 godzinach od zabiegu kobieta może prowadzić normalną aktywność seksualną, a efekt powinien utrzymać się przez okres ok. 1 roku.

Po kilkugodzinnej hospitalizacji pacjentka zostaje wypisana do domu. Całkowita aktywność seksualna jest możliwa już po upływie ok. 4 godzin.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...
Piotr Kolczewski

Piotr Kolczewski

więcej...

Pozostali lekarze