Laserowa rewitalizacja pochwy

- Obkurczanie i rewitalizacja pochwy

Kategorie:

Laserowa rewitalizacja pochwy

Zabieg rewitalizacji (odmłodzenia) pochwy rekomendowany jest kobietom po porodzie naturalnym, których drogi rodne nie odzyskały napięcia, struktury i parametrów sprzed ciąży oraz kobietom w okresie okołomenopauzalnym, u których wagina zmieniła swoją strukturę na skutek naturalnego procesu starzenia się.

 

Nadmierne rozluźnienie pochwy, spadek napięcia oraz wygładzenie tkanek ogranicza satysfakcję z życia seksualnego i jest najczęstszą przyczyną apatii seksualnej.

Zabiegi obkurczania, zmniejszanie światła pochwy polegają na naświetlaniu jej tkanek laserem CO2. Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej waginy i powięzi wewnątrzmiednicznej dzięki czemu tkanki stają się bardziej napięte i elastyczne. Obwód waginy się zmniejsza, a doznania seksualne i komfort życia ulegają poprawie. Efekt zabiegu odczuwalny jest po miesiącu od dnia wykonania zabiegu laserowej rewitalizacji.

Efektem zabiegu jest przywrócenie naturalnego ph okolic intymnych, usunięcie suchości i podatności na infekcje intymne. Ogranicza także ryzyko występowania zjawiska wysiłkowego nietrzymania moczu. Rewitalizacja pochwy rekomendowana jest wszystkim Paniom odczuwającym dyskomfort podczas współżycia lub cierpiącym na brak satysfakcji podczas zbliżenia.

Zabieg laserem CO2 jest bezbolesny, a jego efekt utrzymuje się do dwóch lat. Trwałość zabiegu możemy wydłużyć u Pań w wieku okołomenopauzalnym poprzez stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Wykonanie zabiegu odmłodzenia pochwy nie jest przeciwwskazaniem do macierzyństwa, ani porodu naturalnego, w niektórych przypadkach chroni przed jego następstwami.

 

Spodziewane efekty zabiegu:

 • zwiększenie elastyczności mięśni pochwy
 • nawilżenie błony śluzowej pochwy
 • wzrost napięcia błony śluzowej pochwy
 • zmniejszenie średnicy pochwy
 • regeneracja błony śluzowej pochwy
 • redukcja lub łagodzenie objawów WNM

Laseroterapia pochwy przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu

Objaw wysiłkowego nietrzymania moczu (WNM) to powszechny problem dotykający panie w wieku okołomenopauzalnym oraz po więcej niż jednym porodzie. Szacuje się, że co piąta kobieta boryka się z tym krępującym schorzeniem. W obu przypadkach jest to następstwo rozciągnięcia pochwy oraz osłabienia mięśni dna miednicy, wskutek czego zmienia się kąt nachylenia cewki. Wysiłkowe nietrzymanie moczu postępuje z wiekiem, a leczone we wczesnej fazie daje szanse na całkowite wyleczenie przy zastosowaniu nieinwazyjnych, laserowych technik. WNM objawia się odruchowym popuszczaniem moczu nawet podczas niewielkiego wysiłku takiego jak: kaszel, śmiech, kichanie lub podczas schylania się czy dźwigania.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu za pomocą lasera CO2 polega na odbudowaniu struktury tkanek łącznych zapewniając wzmocnienie powięzi wewnątrzmiedniczej i przywracając właściwy kąt nachylenia cewki i normalną funkcjonalność. W zależności od stopnia nasilenia objawów zaleca się wykonanie 1-2 zabiegów z miesięcznym odstępem pomiędzy nimi. Efekt zabiegu odczuwalny jest po upływie miesiąca od dnia jego wykonania. Dzięki naświetlaniom ścianek pochwy promieniami urządzenia NeoSkin i zainicjowaniu ich samoistnej regeneracji, przywrócone zostaje naturalnego ph pochwy, zwiększa się jej napięcie i poziom nawilżenia, co wpływa na polepszenie jakości życia codziennego i seksualnego.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest całkowicie bezbolesne i na dzień dzisiejszy jest najbezpieczniejszą i najmniej inwazyjną metodą leczenia. W przypadku Pań w zaawansowanej fazie WNM proponujemy zabiegi chirurgiczne OTVT, wykonywane w ramach chirurgii jednego dnia, dające natychmiastowy efekt i wysoką skuteczność. O możliwościach zastosowania konkretnej metody pacjentka jest informowana podczas wizyty konsultacyjnej, po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oraz badania ginekologicznego.

Zabiegi laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu powinny być wykonywany przez ginekologa, co gwarantuje bezpieczeństwo pacjentki oraz skuteczność leczenia.

Spodziewane efekty zabiegu:

 • Zwiększenie elastyczności mięśni pochwy
 • Nawilżenie błony śluzowej pochwy
 • Wzrost napięcia błony śluzowej pochwy
 • Zmniejszenie średnicy pochwy
 • Regeneracja błony śluzowej pochwy
 • Redukcja lub łagodzenie objawów WNM poprzez zmianę kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywrócenie warunków fizjologicznych pochwy

HIFU w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu

Zogniskowane ultradźwięki to nowość na polskim rynku i prawdziwy przełom w rewitalizacji pochwy oraz metody odnosząca sukces w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

HIFU stref intymnych

Moc ultradźwięków ogniskowanych w rewitalizacji!

To co wyróżnia zabieg HIFU od innych z grupy nieinwazyjnych zabiegów ginekologii plastycznej to jego wielokrotnie wyższa skuteczność udowodniona m.in. w radioterapii. Fale ultradźwiękowe oddziaływują głęboko aż na tkankę mięśniową wymuszając jej regenerację nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Skuteczność tego zabiegu jest zauważalna zarówno w terapii prewencyjnej, jak i w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu i problemu luźnej pochwy, wyraźnie zmniejszając jej średnicę. Zabieg trwa 20 min i nie wymaga hospitalizacji czy wyłączenia z życia zawodowego.

HIFU to obecnie niekwestionowany lider w terapii nieinwazyjnej miejsc intymnych.

O!shot

O!shot to zabieg poprawiający jakość i komfort życia intymnego intensyfikując doznania. Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego  okolice łechtaczki staja się wrażliwsze i podatniejsze na stymulację.

G-Shot

Punkt G (punkt Gräfenberga) uważany jest za jedną z najwrażliwszych stref erogennych u kobiet. Punkt ten znajduje się na przedniej ścianie pochwy (ok. 5 cm od jej wejścia). Większość badaczy uważa, iż jest to występujący u niektórych kobiet fragment ściany pochwy unerwiany przez nerw sromowy. Według innych jest to punkt, w którym nerw przechodzi bardzo blisko lub niemal na powierzchni ściany pochwy.

Wybielanie warg sromowych i okolic odbytu

Okolice intymne, takie jak wargi sromowe czy odbyt, chociaż nie są bezpośrednio narażone na promieniowanie słoneczne, są obszarami podatnymi na powstawanie przebarwień.

 

Problem zaciemnienia okolic intymnych jest defektem estetycznym, wynikającym z nadmiernego zgromadzenie się melaniny w tej okolicy i może być krępujący dla kobiety. Najczęściej jest to skłonność dziedziczna, może być też efektem przyjmowania niektórych leków lub następstwem ciąży i porodu.

Wybielanie warg sromowych lub okolic odbytu to zabieg polegający na naświetlaniu powierzchni zabiegowej promieniami lasera frakcyjnego, powodując jej rozjaśnienie i ujędrnienie. Zabieg wykonuje się w gabinecie lekarskim w znieczuleniu miejscowym (maść znieczulająca). Zabieg nie wymaga hospitalizacji, jednak skóra po nim jest podrażniona i może sprawiać dyskomfort.