Archiwum Ginekologia estetyczna | Medifem

Laserowa rewitalizacja pochwy

- Rewitalizacja pochwy

Kategorie:

Laserowa rewitalizacja pochwy

Zabieg rewitalizacji (odmłodzenia) pochwy rekomendowany jest kobietom po porodzie naturalnym, których drogi rodne nie odzyskały napięcia, struktury i parametrów sprzed ciąży oraz kobietom w okresie okołomenopauzalnym, u których wagina zmieniła swoją strukturę na skutek naturalnego procesu starzenia się.

Efektem zabiegu jest przywrócenie naturalnego ph okolic intymnych, usunięcie suchości i podatności na infekcje intymne. Ogranicza także ryzyko występowania zjawiska wysiłkowego nietrzymania moczu. Rewitalizacja pochwy rekomendowana jest wszystkim Paniom odczuwającym dyskomfort podczas współżycia lub cierpiącym na brak satysfakcji podczas zbliżenia.

Zabieg laserem CO2 jest bezbolesny, a jego efekt utrzymuje się do dwóch lat. Trwałość zabiegu możemy wydłużyć u Pań w wieku okołomenopauzalnym poprzez stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Wykonanie zabiegu odmłodzenia pochwy nie jest przeciwwskazaniem do macierzyństwa, ani porodu naturalnego, w niektórych przypadkach chroni przed jego następstwami.

Spodziewane efekty zabiegu:

  • nawilżenie błony śluzowej pochwy
  • wzrost napięcia błony śluzowej pochwy
  • regeneracja błony śluzowej pochwy

HIFU w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu

Zogniskowane ultradźwięki to nowość na polskim rynku i prawdziwy przełom w rewitalizacji pochwy oraz metody odnosząca sukces w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

HIFU stref intymnych

Moc ultradźwięków ogniskowanych w rewitalizacji!

To co wyróżnia zabieg HIFU od innych z grupy nieinwazyjnych zabiegów ginekologii plastycznej to jego wielokrotnie wyższa skuteczność udowodniona m.in. w radioterapii. Fale ultradźwiękowe oddziaływują głęboko aż na tkankę mięśniową wymuszając jej regenerację nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Skuteczność tego zabiegu jest zauważalna zarówno w terapii prewencyjnej, jak i w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu i problemu luźnej pochwy, wyraźnie zmniejszając jej średnicę. Zabieg trwa 20 min i nie wymaga hospitalizacji czy wyłączenia z życia zawodowego.

HIFU to obecnie niekwestionowany lider w terapii nieinwazyjnej miejsc intymnych.

 

O!shot

O!shot to zabieg poprawiający jakość i komfort życia intymnego intensyfikując doznania. Dzięki zastosowaniu osocza bogato-płytkowego  okolice łechtaczki staja się wrażliwsze i podatniejsze na stymulację.

O-shot to zabieg który polega na podaniu specjalnie przygotowane z krwi pacjentki osocze bogatopłytkowe, w okolice łechtaczki oraz przedniej ściany pochwy, które ma za zadanie odbudowę naczyń krwionośnych oraz połączeń nerwowych, dzięki czemu wzrasta intensywność doznań czuciowych. Zasadne jest również podanie osocza w okolice atroficznej tkanki.

Przed zabiegiem

  • Zalecane jest aby pacjentka na godzinę przed zabiegiem wypiła ok 1,5 l wody;
  • Następnie pobierane jest ok 8 ml krwi z której  przygotowywane jest osocze poprzez odwirowanie;
  • Okolica zabiegowa jest znieczulana specjalną maścią.

Przeciwskazania

  • miesiączka;
  • ciąża;
  • choroba nowotworowa;
  • zaburzenia krzepliwości krwi.

Wybielanie warg sromowych i okolic odbytu

Okolice intymne, takie jak wargi sromowe czy odbyt, chociaż nie są bezpośrednio narażone na promieniowanie słoneczne, są obszarami podatnymi na powstawanie przebarwień.

 

Problem zaciemnienia okolic intymnych jest defektem estetycznym, wynikającym z nadmiernego zgromadzenie się melaniny w tej okolicy i może być krępujący dla kobiety. Najczęściej jest to skłonność dziedziczna, może być też efektem przyjmowania niektórych leków lub następstwem ciąży i porodu.

Wybielanie warg sromowych lub okolic odbytu to zabieg polegający na naświetlaniu powierzchni zabiegowej promieniami lasera frakcyjnego, powodując jej rozjaśnienie i ujędrnienie. Zabieg wykonuje się w gabinecie lekarskim w znieczuleniu miejscowym (maść znieczulająca). Zabieg nie wymaga hospitalizacji, jednak skóra po nim jest podrażniona i może sprawiać dyskomfort.