Konsultacja wstępna

  • Podczas pierwszego spotkania dietetyk wykona Ci specjalistyczną analizę składu ciała (BIA) – jest to nieinwazyjne badanie za pomocą analizatora. Wyniki zostaną Ci szczegółowo opisane i objaśnione, dowiesz się min. jaka jest w Twoim organizmie zawartość tkanki tłuszczowej, masa mięśni, poziom nawodnienia, a także poznasz swoje zapotrzebowanie energetyczne i wiele innych wskaźników.
  • Dodatkowo dietetyk przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad żywieniowy, podczas którego omówicie wspólnie Twoje potrzeby oraz ustalicie realny cel i indywidualny plan działania. Taki wywiad pozwoli dietetykowi dopasować dietoterapię do Twojego stanu zdrowia, stylu życia, aktywności fizycznej oraz umiejętności kulinarnych.
  • Podczas pierwszej konsultacji dietetyk przeanalizuje także Twój dzienniczek żywieniowy oraz wyniki badań. Dzięki temu już wtedy otrzymasz wstępne zalecenia oraz plan dalszej indywidualnej dietoterapii.

 

Przygotowanie do konsultacji wstępnej:

pacjent na konsultację powinien przygotować 3-dniowy dzienniczek żywieniowy, w którym zapisze wszystkie spożywane posiłki w miarach domowych (łyżka, szklanka, sztuka itd.), napoje, przekąski wraz z godzinami ich spożywania – umożliwi to łatwiejszą współpracę i ustalenie wstępnych zaleceń, wskazane jest także posiadanie  aktualnych wyników badań (morfologia, lipidogram, profil tarczycowy) oraz innych adekwatnych do występujących chorób. Jeśli pacjent zanotuje sobie najważniejsze pytania jakie chce zadać dietetykowi również ułatwi to współpracę.

Plan indywidualnej dietoterapii (14 dni)

Jest to dopasowany do Twoich potrzeb specjalistyczny plan żywieniowy. Wraz z jadłospisem otrzymasz szczegółowe zalecenia i praktyczne wskazówki, a także proste przepisy i gotową listę zakupów.

Konsultacja kontrolna

  • Wizyta kontrolna wraz z analizą składu ciała ma na celu monitorowanie zmian zachodzących w Twoim organizmie i skuteczność zastosowanej dietoterapii.
  • Jest to czas na omówienie Twoich postępów oraz analizę problemów, dzięki czemu możliwe będzie wprowadzenie do planu ewentualnych zmian w zależności od Twoich efektów i potrzeb.
  • Na każdej z konsultacji kontrolnych dietetyk odpowie na Twoje pytania, wskaże odpowiednie rozwiązania i zmotywuje Cię do działania. Wspólnie ustalicie kolejne cele, do których chcesz dążyć.
  • Dodatkowym elementem konsultacji kontrolnych jest edukacja żywieniowa, dzięki której dietetyk przekaże Ci odpowiednią wiedzę, aby wcielenie w życie nawyków nie było chwilowe lecz długoterminowe.

Najlepsi specjaliści

Adrianna Bojarczuk Dietetyk kliniczny

Poznaj cennik naszych zabiegów

Sprawdź cennik
Zadzwoń teraz