Ten zabieg to innowacyjne połączenie kosmetyków i technologii. Dzięki użyciu lasera tulowego, który delikatnie uszkadza naskórek jednocześnie tworząc pod nim puste mikro obszary wykorzystanie kosmetyków wreszcie jest efektywne. Substancje czynne kosmetyków często ulega rozkładowi jeszcze przed wniknięciem w skórę co finalnie nie daje efektu. Bez wspomagania laserem zostają nam jedynie kosmetyki z dużą ilością dodatków stabilizujących, których użycie często prowadzi do reakcji alergicznych,

Idea terapii LaseMDTM to połączenie bardzo łagodnego zabiegu laserowej punktowej fototermolizy skóry z działaniem specjalnie opracowanych kosmeceutyków, zawierających tylko aktywne molekuły opakowane w kilka warstw liposomów.

Połączenie działania impulsów laserowych i kosmeceutyków uwalania efekt synergii, dając potężny impuls rozjaśnienia, odnowy i odmłodzenia skóry. Zastosowanie lasera Tulowego w mezoterapii i odnowie skóry jest bardziej uzasadnione niż np. lasera CO2 biorąc pod uwagę zasadę działania lasera Tulowego opartą na wyznaczaniu miejscowej zawartości wody w skórze. Suchy naskórek wiązka lasera prześwietla, nie powodując jego odparowania i działa jak laser nieablacyjny. Głębiej położone warstwy skóry, bardziej wilgotne, ulegają gwałtownemu odparowaniu, czyli ablacji. W ten sposób tworzy się struktura nienaruszonej macierzy naskórka z położonymi pod nią licznymi małymi kawernami. Powstają idealne warunki do absorpcji nałożonego później kosmeceutyku.

Do aplikacji kosmeceutyku wystarczy jego delikatne wmasowanie w obszar poddany wcześniej działaniu lasera, gdyż całkowite wniknięcie rozprowadzonego serum następuje już po 3-4 minutach! Po 3-4 godzinach warstwa naskórka ulega regeneracji, a wprowadzone molekuły zostają na stałe wbudowane w głębi skóry. Rozpoczyna się „leczenie skóry od środka” składnikami czynnymi, którym stworzono warunki stuprocentowej biodostępności.

Zadaniem światłowodowego lasera Tulowego 1927nm jest przygotowanie skóry do przyjęcia kosmeceutyków. W ciągu sześciominutowego zabiegu generuje on tysiące mikro impulsów, kierowanych skanerem na skórę. Jego efektem jest otwarcie bariery naskórkowej. Zabieg jest tak delikatny, że nie wymaga stosowania żadnego znieczulenia i nie towarzyszy mu gojenie. Jednak możliwości lasera są szersze. Przy wyższych parametrach (i niezbędnym już znieczuleniu ) może on służyć do „normalnych” zabiegów ablacyjnej odnowy skóry na całym ciele. Można po nim także zastosować dostarczone ampułki, jednak zabieg ten jest bardziej agresywny i obarczony 2-4 dniowym okresem gojenia.

Generalną zaletą terapii LaseMDTM jest bardzo krótki czas gojenia. Po 5 godzinach od zabiegu nie ma śladu obrzęku czy zaczerwienienia na powierzchni skóry. Jest to kolejny w naszej ofercie zabieg typu „Lunch-time” po którym bez problemu wracamy do codziennych obowiązków.

Podstawowe wskazania to:

  • nierówny koloryt skóry
  • pierwsze oznaki starzenia i wiotkości skóry
  • blizny potrądzikowe
  • drobne zmarszczki.

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk Ginekolog plastyczny, specjalista położnictwa i ginekologii, szkoleniowiec i wykładowca

Tadeusz Issat Specjalista położnictwa i ginekologii, szkoleniowiec i wykładowca

Marta Andziak Specjalista położnictwa i ginekologii

Ewa Juchnicka Specjalista położnictwa i ginekologii, endokrynolog

Anna Kasielska-Trojan Specjalista chirurgii plastycznej

Tomasz Zawadzki Chirurg plastyczny

Antonina Lisowska Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej

Maciej Łapoć Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

Monika Jusińska Fizjoterapeutka

Dr hab. n. med. Piotr Dobroński Specjalista urologii i andrologii. Szkoleniowiec i wykładowca.

Łukasz Kupis Specjalista urologii i andrologii. Szkoleniowiec i wykładowca.

Adrianna Bojarczuk Dietetyk kliniczny

Karolina Kowalczyk Pielęgniarka położna

Katarzyna Kornet Pielęgniarka położna

Małgorzata Nowicka Specjalista ginekologii i położnictwa, endokrynologii, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Tomasz Oleksik Specjalizant położnictwa i ginekologii

Magdalena Cubała- Kucharska Specjalista medycyny rodzinnej

Poznaj cennik naszych zabiegów

Sprawdź cennik
Zadzwoń teraz