Waginoplastyka przed i po – poznaj efekty plastyki pochwy

Opublikowano: 16 marca 2020, 15:51

Plastyka pochwy, w terminologii medycznej określana również jako waginoplastyka, stanowi popularny zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Celem wdrożenia procedury chirurgicznej jest uzyskanie odpowiedniej szerokości wejścia do pochwy. Należy wskazać, że waginoplastyka zazwyczaj nie jest zabiegiem izolowanym. W tym znaczeniu oprócz plastyki pochwy nierzadko dokonywana jest także plastyka przedsionka pochwy i krocza. Rozszerzony zabieg obejmujący zarówno plastykę pochwy, jak i krocza określany jest jako waginoperineointroitoplastyka. Pojawiają się zatem pytania, jakie są efekty waginoplastyki? Czym różni się wagina przed i po operacji plastycznej pochwy?

Plastyka pochwy – przed i po

Aktualnie około 90% kobiet zmaga się z dyskomfortem poporodowym. Podczas naturalnego porodu kobiety nierzadko doznają bowiem pęknięcia i/lub rozciągnięcia pochwy oraz okolic krocza. Z tego względu pacjentki, które decydują się na operację plastyczną pochwy to zazwyczaj kobiety po więcej niż jednym porodzie. Ponadto do tego typu uszkodzeń stref intymnych może dojść również u kobiet, które doświadczyły napaści i gwałtu.

Warto wskazać, że stosunkowo często po licznych i ciężkich porodach dochodzi do nieodwracalnego pęknięcia bądź rozciągnięcia mięśni dna miednicy. Co ważne, są to te same mięśnie, które stymulowane są podczas ćwiczeń Kegla.

Mięśnie okrężne pochwy u pacjentek przed zabiegiem waginoplastyki zazwyczaj są rozciągnięte, a mięśnie dna miednicy uszkodzone. W wyniku tego nierzadko dochodzi do obniżenia się krocza, powiększenia przedsionka, a także rozluźnienia wejścia do pochwy. W niektórych przypadkach przed waginoplastyką można zdiagnozować obniżenie narządów rodnych, do którego dochodzi zazwyczaj w wyniku rozciągnięcia mięśni podtrzymujących pochwę, odbytnicę oraz pęcherz moczowy. W skrajnych przypadkach u kobiet z dużym problemem rozluźnienia pochwy może dojść nawet do wypadania macicy.

Waginoplastyka, czyli operacja plastyczna pochwy umożliwia uzyskanie zadowalających efektów. W tym znaczeniu po zabiegu wyeliminowany zostaje problem ginekologiczny, jakim jest wypadanie przedniej ściany pochwy. Dodatkowo mięśnie dna miednicy są do siebie zbliżane i dokonywana jest plastyka krocza wraz z odtworzeniem środka ścięgnistego. Po wdrożeniu leczenia w formie operacji plastycznej dochodzi do znacznej poprawy jakości życia pacjentki oraz funkcjonalności jej narządów płciowych. Efekty te przekładają się bezpośrednio na jakość życia seksualnego – doznań w trakcie zbliżenia i możliwość osiągania orgazmów. Po operacji plastycznej pochwy wyraźnie zauważalny jest znacznie mniejszy obwód przedsionka pochwy oraz uregulowanie jego kształtu.

Szczególnym przypadkiem będącym wskazaniem do waginoplastyki jest zespół Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera. Dla kobiet cierpiących na tę dolegliwość charakterystyczna jest szczątkowa pochwa lub całkowity jej brak. Rezultatem poddania się waginoplastyce w tym przypadku jest rekonstrukcja lub wytworzenie pochwy. Dlatego też efekt po operacji w każdym przypadku jest satysfakcjonujący dla kobiet.

Plastyka pochwy opinie

Bez względu na wybraną przez chirurga metodę – chirurgiczną z użyciem skalpela czy laserową przy pomocy wiązki lasera – kobiety po waginoplastyce odczuwają wyraźną różnicę. Po zabiegu waginoplastyki możliwe jest zintensyfikowane odczuwanie doznań podczas penetracji, co ma ogromny wpływ na poprawę jakości życia seksualnego. Poddanie się operacji plastycznej pochwy daje satysfakcjonujące rezultaty, o czym świadczą pozytywne opinie pacjentek, które zdecydowały się na leczenie chirurgiczne.

Na operację plastyczną pochwy i krocza decyduje się coraz więcej kobiet. Niemniej jednak niezwykle istotna jest wiedza na temat tego, co to w ogóle jest waginoplastyka? Jakie niesie ze sobą skutki uboczne? Podstawowa znajomość wskazań i przeciwwskazań wdrożenia procedury chirurgicznej plastyki pochwy i krocza umożliwia bowiem świadome i przemyślane poddanie się operacji z zakresu ginekologii estetycznej oraz minimalizuje obawy związane z podstawową nieznajomością tej metody leczenia.

 

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji