Liposukcja ud przed i po zabiegu. Sprawdź, jakich efektów się spodziewać!

Opublikowano: 23 września 2020, 12:52

Niektóre partie ciała bardzo trudno wysmuklić. Stosowanie nawet restrykcyjnej diety i regularnej aktywności fizycznej nierzadko przynosi znikome rezultaty, a na jakiekolwiek efekty trzeba długo czekać, co działa demotywująco. Miejscem, z którego niewątpliwie najtrudniej pozbyć się tkanki tłuszczowej, są uda. Rozwiązaniem problemu jest poddanie się zabiegowi liposukcji ud. Odsysanie tłuszczu nie jest jednak sposobem odchudzania, a zabiegiem polegającym na wymodelowaniu problematycznej partii ciała, którą są uda. Utrata kilogramów w tym przypadku jest pośrednim rezultatem zabiegu. Z tego powodu wiele kobiet zastanawia się, jakie są efekty liposukcji ud? Czy zabieg odsysania tłuszczu przynosi zadowalające rezultaty? Czy warto poddać się liposukcji i usunąć tkankę tłuszczową z ud?

Przed zabiegiem liposukcji ud. Kiedy i dlaczego zdecydować się na zbieg?

Uda, a szczególnie ich wewnętrzna strona, to partia ciała, którą niezwykle trudno wymodelować poprzez stosowanie diety i ćwiczenia fizyczne. Dodatkowo, wiele kobiet zmaga się z defektem estetycznym w postaci cellulitu w tej okolicy, co przyczynia się do pojawienia się dyskomfortu. Szansą na uzyskanie zadowalającego efektu wyszczuplenia ud jest zabieg liposukcji. Należy jednak jednoznacznie podkreślić, że liposukcja potocznie określana jako odsysanie tłuszczu, nie jest metodą odchudzania, a inwazyjnym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej, którego celem jest wymodelowanie problematycznej partii ciała – w tym przypadku ud. Z tego względu na usuwanie tłuszczu z ud powinny się zdecydować osoby, które posiadają stabilną masę ciała, mają napiętą i elastyczną skórę, a tkanka tłuszczowa zlokalizowana jest miejscowo, np. w zewnętrznej lub wewnętrznej partii ud. Defekt, w postaci nagromadzonej w nadmiarze tkanki tłuszczowej, powstaje zazwyczaj w wyniku nagłego przyrostu, a następnie spadku wagi ciała (zazwyczaj w czasie ciąży i po porodzie). W konsekwencji tego tkanka tłuszczowa migruje i kumuluje się zazwyczaj w górnej partii ud, co jest konsekwencją nierównomiernej redukcji. Rozwiązaniem dla kobiet, które chcą zredukować depozyt tkanki tłuszczowej, jest liposukcja ud, która może być wykonana wraz z liftingiem ud, czyli metodą usunięcia nadmiaru skóry i wiotkiej tkanki.

Efekty liposukcji ud – rezultat po zabiegu

Liposukcja ud to inwazyjny zabieg, który pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów wysmuklenia górnej partii nóg. Należy jednak wskazać, że w pierwszych dobach po operacji efekt nie jest zauważalny ze względu na obrzęk tkanek i opuchliznę. Zmniejszenie obwodu w operowanej okolicy zauważalne jest zwykle po 2-3 tygodniach i wówczas można ocenić wstępne efekty zabiegu. Na efekt końcowy niekiedy trzeba czekać do trzech miesięcy Zazwyczaj wystarczający jest jeden zabieg, który pozwala na osiągniecie zadowalających rezultatów. Niekiedy jednak konieczna może okazać się kolejna liposukcja w celu uzyskania efektu, do jakiego dąży pacjentka. Poddanie się zabiegowi wiąże się z uzyskaniem szczupłych, wymodelowanych ud. Co ważne, najlepsze efekty uzyskuje się u kobiet z elastyczną skórą. Warto również wskazać, że usuwanie tkanki tłuszczowej – niezależnie od tego, czy przeprowadzane jest metodą liposukcji iniekcyjnej, kawitacyjnej, laserowej czy ultradźwiękowej – poza pozbyciem się złogów tłuszczu, przynosi również pozytywne efekty w postaci redukcji cellulitu. Co ważne, osiągnięcie zadowalających rezultatów związane jest zazwyczaj z samym zabiegiem liposukcji ud, nie oznacza to jednak, że na efekt końcowy nie ma wpływu dieta i aktywność fizyczna.

Liposukcja ud a opinie i samopoczucie u pacjentek

Liposukcja ud to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej. Wpływ na to ma niewątpliwie fakt, że uda stanowią partię ciała, z której bardzo trudno pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą diety i ćwiczeń. Z tego powodu wiele kobiet zmagających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w górnej partii nóg, zastanawia się, czy warto wykonać zabieg liposukcji ud i jakie są opinie dotyczące odsysania tłuszczu? Należy zatem wskazać, że kobiety, które zdecydowały się na odsysanie tłuszczu z ud, są zazwyczaj zadowolone z efektów. Osiągnięcie szczupłych ud wpływa pozytywnie na samopoczucie kobiet, które często zmagały się z depozytem tkanki tłuszczowej przez dłuższy czas. Z tego względu należy wskazać, że liposukcja ud ma na celu nie tylko poprawę względów estetycznych, ale również podniesienie pewności siebie u kobiet.

Warto podkreślić, że liposukcja ud to droga na skróty w osiągnięciu szczupłych ud. Zabieg odsysania tłuszczu bowiem pozwala na uzyskanie efektu odchudzonych i smukłych nóg. Dodatkową zaletą liposukcji jest fakt, że przyczynia się on do redukcji cellulitu.

Należy jednak wskazać, że liposukcja nie jest metodą odchudzania, ale sposobem na pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Dlatego też kobiety chcące poddać się zabiegowi powinny zadbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną, a w sytuacji, kiedy nie przyniosą one pożądanych rezultatów, warto zastanowić się nad zabiegiem, by móc osiągnąć cel – szczupłe nogi.

Liposukcja ud to nowoczesny i skuteczny zabieg usuwania tłuszczu z problematycznej partii ciała. Niemniej jednak należy pamiętać, że jest to inwazyjna metoda, z którą zawsze wiąże się ryzyko powikłań pooperacyjnych. Z tego względu warto wiedzieć, jak wygląda liposukcja ud i na czym polega zabieg. Wiedza na ten temat pozwoli na podjęcie przemyślanej decyzji i lepsze przygotowanie się do zabiegu.

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji