Liposukcja brzucha przed i po. Sprawdź, jakich efektów się spodziewać!

Opublikowano: 23 września 2020, 11:01, Czas czytania: lipo

Liposukcja brzucha to inwazyjny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który potocznie określany jest jako odsysanie tłuszczu. Celem procedury usuwania tkanki tłuszczowej jest wymodelowanie brzucha i zaznaczenie talii. Kobiety coraz częściej decydują się na liposukcję brzucha, która pozwala na osiągnięcie zadowalających rezultatów w krótkim czasie. Niemniej jednak należy podkreślić, że liposukcja nie jest metodą odchudzania, lecz usuwania depozytu tkanki tłuszczowej z brzucha, której trudno się pozbyć stosowaniem zdrowej diety i aktywnością fizyczną. Z tego względu kobiety często zastanawiają się, kiedy warto zdecydować się na zabieg liposukcji brzucha? Jakich efektów można się spodziewać po odsysaniu tłuszczu, który jest trudny do usunięcia tradycyjnymi metodami? Ile litrów (kg) tłuszczu można usunąć dzięki liposukcji?

Przed zabiegiem liposukcji brzucha. Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na zabieg usuwania tłuszczu?

Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu nie zawsze jest wynikiem niezdrowej diety i siedzącego trybu życia. Niekiedy otyłość brzuszna może być wynikiem ciąży, leczenia hormonalnego (jak przy zespole PCOS, czyli policystycznych jajników), a także u osób z problemami z cukrzycą drugiego stopnia i insulinooporności. Otyłość brzuszna to defekt, który trudno zlikwidować – nawet przy zachowaniu odpowiedniej diety i aktywności fizycznej, szczególnie u kobiet po cesarskim cięciu, u których dodatkowo występuje zaciągnięta blizna. Nadmiar tkanki tłuszczowej nie tylko wygląda nieestetycznie, ale wpływa również na obniżenie samooceny i pewności siebie. Warto wówczas zastanowić się nad metodami wyeliminowania problemu.

Usuwanie tłuszczu z brzucha tradycyjnymi sposobami – zdrową dietą i aktywnością fizyczną – jest bardzo trudne, a niekiedy niemal niemożliwe. Podejmowanie prób zlikwidowania depozytu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i talii przy braku efektów jest deprymujące i przyczynia się do osłabienia motywacji w drodze do celu. Rozwiązaniem problemu i szansą na osiągnięcie zadowalających rezultatów w takich sytuacjach jest liposukcja brzucha, czyli odsysanie tłuszczu z dolnej, środkowej oraz bocznej jego partii.

Efekty liposukcji brzucha. Jakich rezultatów spodziewać się po odsysaniu tłuszczu z brzucha?

Liposukcja brzucha to inwazyjny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który pozwala na osiągnięcie zadowalających rezultatów już po pierwszym zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej. Należy podkreślić, że podczas jednej procedury chirurgicznej można usunąć – odessać – nie więcej niż 3 litry tłuszczu. Z tego powodu u kobiet, które zmagają się ze znacznym depozytem tkanki tłuszczowej, niekiedy konieczne może się okazać powtórne wykonanie zabiegu, celem osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Niemniej jednak już jedna liposukcja zauważalnie poprawia wygląd brzucha i pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki. W praktyce oznacza to, że liposukcja brzucha pozwala na zmniejszenie obwodu brzucha o kilka centymetrów. Dzięki temu brzuch po liposukcji jest wygładzony, napięty i płaski. Co ważne, zabieg odsysania tkanki tłuszczowej zazwyczaj poszerzony jest o liposukcję „boczków”, celem zaznaczenia talii i osiągnięcia efektu wymodelowania sylwetki. Warto wskazać, że liposukcja pozwala nie tylko na usunięcie depozytu tłuszczu na brzuchu i bokach, ale również na korektę nierówności na skórze, które są wynikiem nagromadzonej w nadmiarze tkanki tłuszczowej. Efektem zabiegu jest wymodelowanie powierzchni zabiegowej – dolnej, górnej, środkowej i bocznej partii brzucha, a także trwałe usunięcie komórek tłuszczowych z tego obszaru. Niemniej jednak dla zachowania rezultatów liposukcji brzucha niezwykle ważne jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywność fizyczna.

Liposukcja brzucha a opinie i samopoczucie po zabiegu

Liposukcja brzucha to jeden z częściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Dążenie do szczupłej sylwetki i chęć osiągnięcia celu wpływa na fakt, że coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg. Związane jest to niewątpliwie z faktem, że brzuch jest partią ciała, którą trudno samodzielnie wymodelować, a na rezultaty zazwyczaj trzeba stosunkowo długo czekać. Liposukcja brzucha jest rozwiązaniem dla kobiet, które oczekują niemal natychmiastowych rezultatów. Dlatego też odsysanie tłuszczu to zabieg, który cieszy się dobrymi opiniami wśród pacjentek. Pozwala bowiem nie tylko na osiągnięcie zadowalających rezultatów wymodelowania sylwetki, ale pozytywnie wpływa również na samopoczucie i pewność siebie – niezależnie od wybranej techniki usuwania tłuszczu: liposukcji iniekcyjnej, laserowej czy ultradźwiękowej.

Należy podkreślić, że odsysanie tłuszczu – choć pozwala na osiągnięcie zadowalających rezultatów wymodelowania brzucha – stanowi inwazyjny zabieg. Z tego względu warto wiedzieć, na czym polega liposukcja brzucha, z jakimi powikłaniami się wiąże i czy warto ją wykonać. Znajomość procedury odsysania tłuszczu pozwala na lepsze przygotowanie się do zabiegu.

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji