Implanty piersi – przed i po zabiegu. Sprawdź, jakich efektów możesz się spodziewać.

Opublikowano: 03 kwietnia 2020, 15:42

Powiększanie piersi implantami silikonowymi jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Kobiety decydują się na operację ze względów estetycznych, wynikających z niezadowolenia z wielkości czy kształtu biustu. Nierzadko jednak decyzja o poddaniu się operacji plastycznej z implantami piersiowymi podyktowana jest znaczną asymetrią czy przebytą mastektomią – w takim przypadku dla wielu pacjentek efekt powiększania biustu wykracza daleko poza wymiar kosmetyczny. Z tego względu należy docenić psychologiczny aspekt interwencji chirurgicznej, będący nierzadko szansą na podwyższenie samooceny i wyeliminowanie kompleksów. Wiele kobiet rozważających decyzję o powiększeniu piersi implantami zastanawia się, jakie są efekty zabiegu? Jak wygląda biust przed zabiegiem, a jak po wszczepieniu implantów silikonowych anatomicznych lub okrągłych?

Implanty piersiowe anatomiczne – efekty przed i po zabiegu

Powiększanie piersi to zabieg, który pozwala na poprawę wyglądu biustu, który utracił jędrność i sprężystość. Niemniej jednak kobiety najczęściej decydują się na operację plastyczną w celu uniesienia i widocznego powiększenia piersi bądź redukcji asymetrii biustu. Wyróżnić można dwa rodzaje implantów piersiowych, które pozwalają na osiągnięcie innego efektu powiększania biustu.

Implanty anatomiczne to protezy piersi wybierane przez kobiety, które oczekują naturalnego efektu powiększenia piersi. Ten rodzaj implantów silikonowych pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu biustu, zachowując lekką linię opadania piersi. Implanty anatomiczne mają kształt łzy, dzięki czemu przypominają naturalny kształt gruczołu sutkowego. Wybór tych protez gwarantuje dyskretny efekt powiększenia, wypełnienia i uniesienia biustu. Warto wskazać, że implanty anatomiczne doskonale sprawdzą się przy zabiegach korekcyjnych piersi, które utraciły jędrność i sprężystość, przez co stały się obwisłe. Ponadto protezy anatomiczne warto wybrać w przypadku, kiedy celem zabiegu jest zniwelowanie asymetrii lub deformacji biustu. Z tego względu implanty anatomiczne polecane są dla kobiet, których biust utracił jędrność i „pełność” w wyniku na przykład karmienia piersią. Należy podkreślić, że protezy anatomiczne doskonale sprawdzają się przy operacjach, których celem jest rekonstrukcja piersi po zabiegu mastektomii.

Wybór implantów anatomicznych do powiększania piersi pozwala na osiągnięcie naturalnego efektu po zabiegu. Piersi są widocznie uniesione i wypełnione, przy jednoczesnym zachowaniu ich naturalnego kształtu i linii opadania. Warto jednak wskazać, że powiększenie biustu implantem anatomicznym nadaje piersiom sprężystość i sztywność, dlatego w pozycji leżącej piersi nie zmieniają swojego kształtu, co w tej pozycji wygląda mało naturalnie.

Implanty piersiowe okrągłe – efekty przed i po operacji powiększania biustu

Implanty okrągłe cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, które oczekują bardziej spektakularnego, widocznego efektu powiększenia piersi. Takie protezy mają kształt półkuli o różnych profilach – niskim, średnim, wysokim i bardzo wysokim. Wybór profilu uzależniony jest nie tylko od preferencji kobiety, ale również od warunków anatomicznych pacjentki. Implanty okrągłe doskonale sprawdzają się w przypadku chęci poprawy kształtu biustu, a także uzupełnienia objętości małych piersi. Powiększenie biustu implantami okrągłymi daje wyraźniejszy efekt ingerencji chirurgicznej – piersi są bowiem idealnie symetryczne, podniesione i jędrne bez zachowania naturalnej linii opadania gruczołu sutkowego. Należy jednak zauważyć, że dla wielu kobiet zaskakującym faktem jest to, że biust powiększony implantem okrągłym wygląda bardziej naturalnie w pozycji leżącej, aniżeli implanty anatomiczne.

Jakie są implanty piersiowe w dotyku?

Popularność operacji plastycznej powiększania piersi wiąże się nieodłącznie z wieloma pytaniami kobiet. Dylematy w tym zakresie dotyczą nie tylko efektów przed i po zabiegu, ale również samych implantów. Pacjentki stosunkowo często zastanawiają się, czy implanty piersi są wyczuwalne. Biust wypełniony implantami silikonowymi staje się wyraźnie uniesiony, podniesiony i bardziej jędrny. Kobiety wyczuwają zdecydowaną poprawę napięcia gruczołu sutkowego i jego uniesienie. Implanty silikonowe po operacji powiększania biustu są niemal niewyczuwalne. Po zabiegu rozpoczyna się naturalny proces otaczania protez tkanką, dzięki czemu implant niejako staje się częścią piersi, a jego brzegi są niewyczuwalne. Dlatego operacja powiększania biustu cieszy się dobrymi opiniami, gdyż w zależności od wybranego kształtu, wielkości i profilu można stopniować uzyskiwany efekt podniesienia i wypełnienia.

Zabieg powiększenia biustu implantami piersi wiąże się ze zmianą nie tylko wyglądu gruczołu sutkowego, ale również w dotyku piersi. Po operacji biust jest namacalnie twardszy i bardziej sprężysty, co zazwyczaj pokrywa się z oczekiwaniami kobiet. Należy jednak wskazać, że osiągnięty efekt zbliżony jest do naturalnej elastyczności młodego, jędrnego biustu. Równie istotnym pytaniem jest to, dotyczące konieczności wymiany implantów piersi. Producenci implantów silikonowych dają dożywotnią gwarancję ich użytkowania. Niemniej jednak w niekiedy może zajść potrzeba wymiany protezy, z czym należy się liczyć.

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji