Efekty po zabiegu HIFU. Czy warto się na niego zdecydować?

Opublikowano: 03 grudnia 2020, 11:59

Na zabiegi medycy estetycznej decyduje się coraz więcej osób. Przynoszą one spektakularne i nierzadko niemal natychmiastowe efekty. Zabiegiem, który zyskuje coraz większą popularność jest HIFU. Urządzenie to wykorzystywane jest nie tylko do odmłodzenia skóry i poprawy owalu twarzy, ale również do redukcji cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pojawia się jednak pytanie, czy warto wykonać zabieg HIFU? Po jakim czasie pojawiają się efekty?

HIFU: przed i po zabiegu

Co to jest HIFU? HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który pozwala osiągnąć zadowalające efekty odmłodzenia skóry. Technologia HIFU może być wykorzystana na twarz – policzki, oczy, podbródek, a także na ciało – brzuch, nogi (przede wszystkim uda) i pośladki. Dlatego zabieg określany jest jako lifting twarzy oraz metoda na modelowanie sylwetki. Na zabieg HIFU na twarz decydują się przede wszystkim pacjenci z widocznymi oznakami starzenia się skóry w postaci zmarszczek mimicznych, utratą owalu twarzy i wiotką skórą. Technologia HIFU wykorzystywana jest również w usuwaniu cellulitu, modelowaniu sylwetki oraz redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Po zabiegu widoczny jest efekt liftingu i remodelingu twarzy, a także rozpad komórek tłuszczowych na ciele, w zależności od okolicy, która była poddana zabiegowi. Dodatkowo urządzenie HIFU z powodzeniem wykorzystywane jest w małoinwazyjnej ginekologii plastycznej w przypadku wysiłkowego nietrzymanie moczu czy przy obkurczaniu pochwy po licznych, niekiedy ciężkich porodach.

Kiedy widoczne są efekty HIFU?

Zabieg z wykorzystaniem skupionych fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu daje niemal natychmiastowe rezultaty. Pierwsze efekty widoczne są już po 24-48 godzinach po HIFU. Co ważne jednak, efekt ten się nasila. Najlepsze rezultaty zabiegu widoczne są po upływie 4-6 tygodni a nawet 3 miesięcy od momentu wykonania HIFU.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu HIFU?

HIFU to zabieg, który umożliwia osiągnięcie zadowalających, lecz nietrwałych efektów. Rezultat zabiegu utrzymuje się zazwyczaj od 12 do 18 miesięcy, ale u niektórych pacjentów efekty widoczne są nawet do 24 miesięcy. Uzależnione jest to od wieku pacjenta, indywidualnych predyspozycji, stanu skóry czy tkanek okolic intymnych oraz miejsca poddawanego zabiegowi. Po tym czasie zabieg HIFU należy powtórzyć, by utrzymać trwałość osiągniętego efektu.

Jakie są opinie pacjentek, które zdecydowały się na HIFU?

Przede wszystkim takie że praktycznie każda pacjentka zauważa wyraźne obkurczenie pochwy a co za tym idzie zarówno ona jak i partner podczas współżycia potwierdzają że jest „ciaśniej”. Ponadto znacząco udaje się zredukować objawy a niekiedy wyleczyć z wysiłkowego nietrzymania moczu. Rozwiązanie to nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, dzięki czemu pacjentki niemal natychmiast mogą powrócić do codziennej aktywności. Co więcej, procedura jest bezpieczna i prawie bezbolesna, a dodatkowo HIFU można łączyć z innymi zabiegami z zakresu ginekologii czy medycyny estetycznej.

Czy metoda HIFU jest skuteczna?

HIFU to urządzenie, które jest bardzo skuteczne. Bezpośrednio po zabiegu za pomocą intymnych ultradźwięków widoczne jest obkurczenie ścian pochwy i w efekcie zmniejszenie jej średnicy Warto również wskazać, że mimo skuteczności zabiegu, HIFU należy powtarzać, by utrzymać osiągnięte rezultaty.

Czy warto wykonać zabieg HIFU?

Jak już wspomniano HIFU to zabieg o wysokiej skuteczności. Dlatego też procedurę warto wykonać w przypadku pojawienia się pierwszych objawów wysiłkowego nietrzymania moczu podczas takich czynności jak kaszel, kichanie czy np. podczas aktywności fizycznej. Jeżeli doznania w trakcie współżycia są słabsze niż kiedyś to również ten zabieg w tym wskazaniu jest polecany. Niemniej jednak po zabiegu mogą pojawić się powikłania. Decydując się zatem na zabieg należy liczyć się ze skutkami ubocznymi HIFU. Dlatego też należy mieć świadomość powikłań i komplikacji po HIFU. Z tego powodu HIFU powinien być przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę w wykonywaniu tego typu zabiegów, by zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań.

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji