Powiększanie i modelowanie piersi - metody | Medifem

Powiększanie i modelowanie piersi – metody

Jak to jest z tymi piersiami?

Zazwyczaj chcemy mieć wszystko mniejsze – uda, pośladki, ręce, brzuszki – serwujemy sobie restrykcyjne diety, ćwiczymy i ogólnie dążymy do zmniejszania się. Tymczasem jednocześnie większość z nas chciałaby sobie powiększyć biust. W latach międzywojennych próbowano powiększyć piersi z użyciem różnych materiałów: wosku pszczelego, kości słoniowej, szkła, chrząstki wołowej a nawet teflonu. Jak łatwo możemy się dziś domyślić – żadna z tych metod się nie sprawdziła. Dopiero w latach sześćdziesiątych do powiększenia piersi użyto po raz pierwszy implantów silikonowych. Dr Thomas Cronin w 1962 r. wszczepił implanty Timmy Jean Lindsay, trzydziestoletniej matce szóstki dzieci.

W naszej klinice pacjentki mogą skorzystać z dwóch metod powiększania i modelowania piersi. Metody rozdzielamy na naturalne, czyli zwiększanie objętość piersi własnym tłuszczem pobranym od pacjentki podczas liposukcji. Powiększanie polega na wstrzyknięciu tłuszczu do tkanki podskórnej piersi. Pacjentki na ogół decydują się na tą metodę, gdyż niesie ona za sobą mniej powikłań, a okres rekonwalescencji jest łatwiejszy. Natomiast ta metoda jest mniej trwała. Autologiczne powiększanie piersi jest polecane pacjentkom, które chcą rozszerzyć zabiegi modelowania sylwetki takie jak abdominoplastyka czy liposukcja w celu osiągnięcia jeszcze lepszego efektu.

Implanty – najpopularniejsza metoda powiększania piersi

Najpopularniejsza jednak metodą powiększania piersi jest metoda z wykorzystaniem implantu. Podczas operacji w znieczuleniu ogólnym chirurg umieszcza implanty pod mięśniem lub pod gruczołem piersi uzyskując w ten sposób trwały efekt powiększenia i podniesienia piersi. W naszej klinice do zabiegów wykorzystujemy implanty Mentor z wypełnieniem sylikonowym.

Do zabiegu pacjentka jest kwalifikowana podczas konsultacji, gdzie wybierana jest metoda powiększenia piersi, dobierane są odpowiednie implanty w zależności od pożądanego efektu i budowy fizycznej pacjentki. Na podstawie USG oceniany jest stan zdrowia naszych piersi oraz ich budowa w celu zakwalifikowania pacjentki do zabiegu i odpowiedniego doboru metody zabiegu.

Co po zabiegu?

Pacjentka po zabiegu zostaje u nas jedną dobę, w zależności od zaleceń ma założone opatrunki, dobierany jest również odpowiedni biustonosz pooperacyjny. Zaleca się również wdrożenie terapii obrzękowej, minimum 10 drenaży limfatycznych.

Zawsze trzeba mieć świadomość, że każdy taki zabieg niesie za sobą ryzyko powikłań i należy bezwzględnie stosować się do zaleceń pooperacyjnych, które pacjentka otrzymuje w klinice w raz z kartą informacyjną.

 

 

 

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...
Piotr Kolczewski

Piotr Kolczewski

więcej...

Pozostali lekarze