Liposukcja – odsysanie tłuszczu


Wiele pań boryka się z problemem, jakim jest występowanie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Czasem trudno się jej pozbyć poprzez dietę czy też regularne ćwiczenia. Zresztą, obecnie wiele osób oczekuje szybkich i natychmiastowych rezultatów, a je jest w stanie zapewnić odsysanie tłuszczu. Zdecydowanie liposukcja zadowoleni każdą kobietę, która chce mieć smukłe, idealnie wyprofilowane ciało, bez nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Dzięki temu, że liposukcja szkolenie zostanie przeprowadzone w profesjonalny sposób, pacjentki będą mogły korzystać z fachowej pomocy specjalistów, którzy dokładnie wiedzą, jak użyć urządzeń do odsysania tłuszczu. Patrząc na zdjęcia, które pokazują jak wyglądała liposukcja ud przed i po, można zaniemówić z wrażenia. Przede wszystkim dlatego, że efekty są naprawdę zachwycające i w zasadzie nie można narzekać na żadne skutki uboczne. Ciało wygląda wręcz idealnie po zabiegu. Warto więc zdecydować się na tego typu rozwiązanie, jeżeli borykamy się z problemem nadmiernego występowania tkanki tłuszczowej.

Liposukcja - odsysanie tłuszczu

Liposukcja jest procedurą potocznie nazywaną odsysaniem tłuszczu, mającą na celu wymodelowanie sylwetki.
Liposukcja nie jest metodą odchudzania a modelowania sylwetki. Nawet jeśli w miejscach operowanych usuwamy komórki tłuszczowe permanentnie istnieje ryzyko, że tkanka tłuszczowo zgromadzi się w innych miejscach. Tak więc zaleca się przestrzeganie zdrowego trybu życia i optymalnej diety.

Zobacz też:

liposukcja wzgórka łonowego, medifem, bellamama medifem, bellamama, liposukcja ud

 


Zalecenia przedoperacyne


Wszystkie badania jakie należy wykonać przed zabiegiem można wykonać w naszej Klinice.

Badania niezbędne do zabiegu to:

  • grupa krwi
  • morfologia
  • badanie ogólne moczu
  • koagulogram – APTT, INR, PT
  • EKG po 40 roku życia
  • antygen HBS
  • elektrolity
  • poziom cukru
  • USG jamy brzusznej oraz powłok brzucha ( w przypadku liposukcji tej okolicy)

 

Na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem pacjentka nie może zażywać leków tj. aspiryna lub jej pochodnych, Wit. E oraz wszelkich leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych, gdyż mogą one wpływać na przedłużające się krwawienie podczas operacji. Wskazane jest również znaczne ograniczenie palenia.

Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym.


Przebieg operacji/zabiegu


Operacja wykonywana jest w znieczuleniu przewodowym lub ogólnym czasem w niektóre okolice ciała można poddać zabiegowi w znieczuleniu miejscowym. W naszej klinice każdy zabieg liposukcji wykonuje się klasyczną metodą „mokrą” polegającą na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego płynu, który rozdziela tkankę tłuszczową co umożliwia łatwiejsze usunięcie jej unikając obfitego krwawienia. Podczas drugiej fazy zabiegu na skórze pacjentki zaznacza się obszary, które zostaną poddane odessaniu następnie wykonuje się niewielkie nacięcia skóry, które umożliwiają wprowadzenie kaniuli podłączonej do urządzenia ssącego. Urządzenie do liposukcji wytwarza ujemne podciśnienie, dzięki któremu lekarz może odessać rozbitą tkankę tłuszczową.


Okres pooperacyjny/pozabiegowy


Wizyta kontrolna powinna się odbyć w ciągu 10 dni od zabiegu.

Aby proces rekonwalescencji po tego typu zabiegach przebiegał sprawniej, po operacji pacjentka ubierana jest w specjalne ubranie uciskowe. Noszenie stroju uciskowego przez 6-8 tygodni minimalizuje zasinienia i obrzęki oraz przyspiesza proces obkurczania skóry w miejscu poddanym liposukcji.

Przez pierwsze dni po operacji zalecany jest oszczędzający tryb życia (zakaz dźwigania , uprawiania sportu), należy znacznie ograniczyć palenie papierosów.
Po zabiegu pacjent może odczuwać ból, często porównywany do mocnego stłuczenia. Do 7 dni po zabiegu z ran mogą się sączyć osocze i resztki roztworu jakim zostało ostrzyknięte miejsce operowane. Zasinienia i obrzęki mogą się pojawić już w drugiej dobie po zabiegu, obrzęk może wystąpić poniżej lub powyżej miejsca operowanego. Zasinienia jak i obrzęki powinny zejść po około 6 tygodniach od zabiegu, zalecane jest, aby poddać się przynajmniej 10 drenażom limfatycznym.

W okresie rekonwalescencji kluczową rolę odgrywają drenaże limfatyczne, które poprawiają wydolność limfatyczną organizmu, zmniejszają obrzęki i modelują ciało. Masaże całego ciała powodują rozbicie kuleczek tłuszczowych oraz ich naturalne spalanie przez organizm – JEDNYM Z WAŻMIEJSZYCH ZALECEŃ PO LIPOSUKCJI JEST WYKONYWANIE MASAŻY/ DRENAŻY LIMFATYCZNYCH

Odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja gwarantuje równe obkurczenie skóry oraz osiągnięcie najlepszych rezultatów. Nasze pacjentki mogą zasięgnąć porady fizjoterapeuty podczas porannego obchodu lekarskiego lub podczas wizyty kontrolnej.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...

Pozostali lekarze