Liposukcja wzgórka łonowego

- Liporedukcja stref intymnych

Wzgórek łonowy jest położony w przedniej części spojenia łonowego i jest skupiającą tkanę tłuszczową wyniosłością skórną i jest również nazywany wzgórkiem Wenery.

medifem liposukcja wzgórka łonowego

Przebyte ciąże, otyłość czy również efekty starzenia się skóry mogą prowadzić do nienaturalnego i nieestetycznego wyglądu wzgórka co jest przyczyną kompleksów u wielu kobiet, może też zaburzać funkcje seksualne.

Liposukcja wzgórka łonowego jest procedurą chirurgiczną mającą na celu redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej w tej okolicy i uzyskanie łagodnego przejścia z obszaru brzusznego w łonowy.

 


Wskazania


Zabieg liposukcji wzgórka łonowego jest polecany paniom, których wzgórek łonowy z różnych przychyn tj. porody, ciąża, otyłość jest powiększony. Często pacjentki po przebytej abdominoplastyce lub liposukcji brzucha odkrywają, że ich wzgórek łonowy jest nienaturalnie duży. Nie tylko względy estetyczne są wskazaniami do tej procedury. Pacjentka z przerośniętym wzgórkiem łonowym może mieć problemy z utrzymaniem higieny, być narażona na podrażnienia okolic intymnych lub drożdzakowe zapalenie skóry.

Przerosinięty wzgórek łonowy może mieć wpływ na funkcje seksualne.


Przeciwwskazania


Przeciwwskazaniami do procedury liposukcji wzgórka łonowego są m.in. problemy kardiologiczne i zaburzenia krzepliwości, ciąża i karmienie piersią, infekcje ropne skóry, cukrzyca czy zaburzenia krzepliwości. Lekarz kwalifikujący do zabiegu oceni stan zdrowia pacjentki i podejmie decyzję o podjęciu się zabiegu.


Zalecenia przedoperacyne


Przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja podczas której pacjenta odtrzyma informacje na temat zabiegu a lekarz zbierze odpowiedni wywiad.

Wszystkie badania jakie należy wykonać przed zabiegiem pacjentka może wykonać w naszej Klinice. Badania, które są niezbędne do zabiegu to:

– grupa krwi
– morfologia
– badanie ogólne moczu
– koagulogram – APTT, INR, PT
– EKG po 40 roku życia
– antygen HBS
– elektrolity
– poziom cukru.

Na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem pacjentka nie może zażywać leków tj. aspiryna lub jej pochodnych,  Wit. E oraz wszelkich leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych, gdyż mogą one wpływać na przedłużające się krwawienie podczas operacji. Wzkazane jest również ograniczenie palenia.

Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym.

 


Przebieg operacji/zabiegu


Nierzadko zabieg jest łączony z zabiegiem abdominoplastyki lub labiomajoroplastyki, ale może być oddzielną procedurą i zazwyczaj wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym natomiast o wyborze formy znieczulenia zawsze decyduje lekarz anestezjolog w porozumieniu z pacjentem, po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i analizie aktualnych wyników badań. W klinice Medifem wszytkie zabiegi liposukcji odbywają się  na sali operacyjnej.

Zabieg jest często połączony z tzn. podwieszeniem wzgórka łonowego.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

Sprawdź cennik

Najlepsi specjaliści

Michał Barwijuk

Michał Barwijuk

więcej...
Andrzej Barwijuk

Andrzej Barwijuk

więcej...

Pozostali lekarze