Archiwum BellaMama | Medifem

Powiększanie i modelowanie piersi – metody

Kategorie:

Powiększanie i modelowanie piersi – metody

Jak to jest z tymi piersiami?

Zazwyczaj chcemy mieć wszystko mniejsze – uda, pośladki, ręce, brzuszki – serwujemy sobie restrykcyjne diety, ćwiczymy i ogólnie dążymy do zmniejszania się. Tymczasem jednocześnie większość z nas chciałaby sobie powiększyć biust. W latach międzywojennych próbowano powiększyć piersi z użyciem różnych materiałów: wosku pszczelego, kości słoniowej, szkła, chrząstki wołowej a nawet teflonu. Jak łatwo możemy się dziś domyślić – żadna z tych metod się nie sprawdziła. Dopiero w latach sześćdziesiątych do powiększenia piersi użyto po raz pierwszy implantów silikonowych. Dr Thomas Cronin w 1962 r. wszczepił implanty Timmy Jean Lindsay, trzydziestoletniej matce szóstki dzieci.

W naszej klinice pacjentki mogą skorzystać z dwóch metod powiększania i modelowania piersi. Metody rozdzielamy na naturalne, czyli zwiększanie objętość piersi własnym tłuszczem pobranym od pacjentki podczas liposukcji. Powiększanie polega na wstrzyknięciu tłuszczu do tkanki podskórnej piersi. Pacjentki na ogół decydują się na tą metodę, gdyż niesie ona za sobą mniej powikłań, a okres rekonwalescencji jest łatwiejszy. Natomiast ta metoda jest mniej trwała. Autologiczne powiększanie piersi jest polecane pacjentkom, które chcą rozszerzyć zabiegi modelowania sylwetki takie jak abdominoplastyka czy liposukcja w celu osiągnięcia jeszcze lepszego efektu.

Implanty – najpopularniejsza metoda powiększania piersi

Najpopularniejsza jednak metodą powiększania piersi jest metoda z wykorzystaniem implantu. Podczas operacji w znieczuleniu ogólnym chirurg umieszcza implanty pod mięśniem lub pod gruczołem piersi uzyskując w ten sposób trwały efekt powiększenia i podniesienia piersi. W naszej klinice do zabiegów wykorzystujemy implanty Mentor z wypełnieniem sylikonowym.

Do zabiegu pacjentka jest kwalifikowana podczas konsultacji, gdzie wybierana jest metoda powiększenia piersi, dobierane są odpowiednie implanty w zależności od pożądanego efektu i budowy fizycznej pacjentki. Na podstawie USG oceniany jest stan zdrowia naszych piersi oraz ich budowa w celu zakwalifikowania pacjentki do zabiegu i odpowiedniego doboru metody zabiegu.

Co po zabiegu?

Pacjentka po zabiegu zostaje u nas jedną dobę, w zależności od zaleceń ma założone opatrunki, dobierany jest również odpowiedni biustonosz pooperacyjny. Zaleca się również wdrożenie terapii obrzękowej, minimum 10 drenaży limfatycznych.

Zawsze trzeba mieć świadomość, że każdy taki zabieg niesie za sobą ryzyko powikłań i należy bezwzględnie stosować się do zaleceń pooperacyjnych, które pacjentka otrzymuje w klinice w raz z kartą informacyjną.

 

 

 

Liposukcja

Liposukcja jest procedurą potocznie nazywaną odsysaniem tłuszczu, mającą na celu wymodelowanie sylwetki. W naszej klinice każdy zabieg liposukcji wykonuje się klasyczną metodą „mokrą” polegającą na wstrzyknięciu pod skórą specjalnego płynu, który rozbija tkankę tłuszczową co umożliwia łatwiejsze usunięcie jej unikając obfitego krwawienia. Podczas drugiej fazy zabiegu na skórze pacjentki zaznacza się obszary, które zostaną poddane odsysaniu. Podczas operacji robi się niewielkie nacięcia skóry, które umożliwiają wprowadzenie kaniuli – urządzenia ssącego. Urządzenie do liposukcji wytwarza ujemne podciśnienie, dzięki któremu lekarz może odessać rozbitą tkankę tłuszczową.

Cena liposukcji jest uzależniona od obszaru na jakim wykonuje się zabieg oraz znieczuleniu w jakim jest przeprowadzany. (więcej…)

Plastyka brzucha – abdominoplastyka

Plastyka powłok brzusznych – abdominoplastyka to zabieg polegający na wycięciu nadmiaru skóry z okolic brzucha. Rozróżniamy pełną abdominoplastykę, a więc plastykę całej powierzchni brzucha, z przeszczepieniem pępka oraz mini abdominoplastykę polegającą na plastyce jedynie dolnej części brzucha, poniżej pępka. O zakresie operacji decyduje lekarz w porozumieniu z pacjentem podczas pierwszej konsultacji. W klinice Medifem dbamy, by efekt operacji był trwały i zadowalający dla pacjenta, dlatego proponujemy rozszerzenie operacji o liposukcję korygowanego obszaru. Połączenie liposukcji z plastyką pozwala uniknąć gromadzenia się tkanki tłuszczowej powyżej linii cięcia lub w górnej części brzucha, ponadto ogranicza krwawienie podczas trwania zabiegu do minimum i pozwala na wymodelowanie sylwetki .  Zabieg abdominoplastyki pozostawia po sobie bliznę usytuowaną pomiędzy kolcami biodrowymi, mieszczącą się pod bielizną.

Zabieg plastyki brzucha jest rekomendowany paniom, które zakończyły już prokreację i nie planują potomstwa. Abdominoplastyki nie można wykonać w przypadku dużej otyłości brzusznej. W pierwszej kolejności należy osiągnąć prawidłową wagę. Plastyka powłok brzusznych nie jest sposobem odchudzania, a modelowania sylwetki.

Rehabilitacja pozabiegowa

Podczas liposukcji usuwana jest tkanka tłuszczowa znajdująca się między mięśniami, a skórą w wybranym obszarze zabiegowym. W efekcie skóra i tkanka podskórna zostają odseparowane, co odczuwane jest przez pacjentów jako odrętwienie, a czasem również wrażenie „obcej skóry”. Po upływie około 3-6 tygodni następuje autoregeneracja i wraca wrażliwość na dotyk. W okresie rekonwalescencji kluczową rolę odgrywają drenaże limfatyczne, które poprawiają wydolność limfatyczną organizmu, zmniejszają obrzęki i modelują ciało. Masaże całego ciała powodują rozbicie kuleczek tłuszczowych oraz ich naturalne spalanie przez organizm. Jeżeli liposukcji został poddany duży obszar ciała, masaże zagwarantują równe przyleganie skóry, bez zgrubień i nierówności. Z uwagi na wiotkość skóry po liposukcji stosowanie mechanicznych drenaży może przynieść odwrotny skutek i zamiast pobudzić układ limfatyczny dodatkowo rozciągnąć i zdeformować skórę.

Pierwszy manualny drenaż limfatyczny można wykonać już 3 dni po zabiegu liposukcji i 5 dni po zabiegu abdominoplastyki (plastyki brzucha). Masaż nie wymaga wcześniejszego przygotowania i nie jest bolesny. Zalecana jest seria 10 drenaży wykonywanych 1-2 razy w tygodniu.

Plastyka blizny po cięciu cesarskim

Blizna po cesarskim cięciu to nie tylko defekt estetyczny, jest pamiątką porodu. Są metody aby zminimalizować taką bliznę tak aby była ona jasna i mało widoczna. Odpowiednia pielęgnacja czy interwencja terapeutyczna (praca z blizną) jest oczywiście pierwszym wyborem. Jeśli jednak zależy nam na lepszym i bardziej skutecznym sposobie warto jest zastosować laser frakcyjny lub poddać się chirurgicznemu uwalnianiu lub wycinaniu blizny.

 

Liposukcja ud

Liposukcja ud to usunięcie tkanki tłuszczowej metodą operacyjną, zwykle z wewnętrznej strony ud. Defekt ten powstaje często przy nagłym przyroście, a następnie spadku wagi w czasie ciąży i po porodzie. Skóra oraz tkanka tłuszczowa, na skutek nierównomiernej redukcji, migruje i kumuluje się w górnej części ud. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie uzyskać efekt odchudzonych i smukłych ud.

W naszej Klinice łączymy zabiegi z zakresu liposukcji, ten zabieg często wykonywany jest wraz z przeszczepem tłuszczu do piersi lub liposukcją wzgórka łonowego.

Liposukcja brzucha

Liposukcja brzucha to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z dolnej oraz górnej części brzucha. Dodatkowo zabieg rozszerzany jest o liposukcję „boczków”, w celu zaznaczenia talii i wymodelowania sylwetki. Otyłość brzuszna to częsty problem u pań po ciąży, leczących się hormonalnie, np. przy zespole PCOS – policystycznych jajników oraz przy problemach cukrzycy drugiego stopnia i insulinooporności. Defekt ten jest bardzo trudny do usunięcia nawet przy zastosowaniu odpowiedniej diety i ćwiczeń, zwłaszcza u Pań po cesarskim cięciu, u których dodatkowo występuje wklęśnięcie blizny.

Efektem zabiegu jest wymodelowanie powierzchni zabiegowej oraz trwałe usunięcie komórek tłuszczowych z tego obszaru.

Zabieg często wykonywany jest w połączeniu z plastyką brzucha lub przeszczepem tłuszczu do piersi.

Karboksyterapia

Popraw wygląd ciała za pomocą nowoczesnych technologii dostępnych w naszej Klinice. Wykonywane przez doświadczony personel zabiegi karboksyterapii i redukcji cellulitu z zastosowaniem radiofrekwencji na pewno pomogą Ci w uzyskaniu wymarzonej sylwetki.
Karboksyterapia jest zabiegiem kosmetycznym wykorzystującym dwutlenek węgla, który jest wprowadzany pod skórę przy użyciu małej igły. Zabieg wpływa na jędrność skóry i ogólną poprawę jej kondycji. Głównymi wskazaniami do zabiegu karboksyterapii jest cellulit, rozstępy lub gromadzenie się tkanki tłuszczowej w określonych miejscach ciała. Dwutlenek węgla skutecznie rozbija tkankę tłuszczową i degraduje komórki tłuszczowe, a także wspomaga procesy syntezy kolagenu.

Zabieg możemy wykonać na różne okolice w tym wzgórek łonowy.

Zabieg wykonujemy po ówczesnym posmarowaniu go maścią przeciwbólową, w warunkach ambulatoryjnych.

 

 

 

Modelowanie sylwetki – przeszczep tłuszczu

Przeszczep tkanki tłuszczowej to sprawdzona metoda powiększania piersi. Tkankę tłuszczową pobiera się z wybranej partii ciała i podaje do piersi modelując ich kształt i ujędrniając. Zabieg dzięki możliwości retranspozycji tkanki tłuszczowej daje szerokie możliwości modelowania sylwetki.  

Liposukcja wzgórka łonowego

Wzgórek łonowy jest położony w przedniej części spojenia łonowego i jest skupiającą tkanę tłuszczową wyniosłością skórną i jest również nazywany wzgórkiem Wenery.

medifem liposukcja wzgórka łonowego

Przebyte ciąże, otyłość czy również efekty starzenia się skóry mogą prowadzić do nienaturalnego i nieestetycznego wyglądu wzgórka co jest przyczyną kompleksów u wielu kobiet, może też zaburzać funkcje seksualne.

Liposukcja wzgórka łonowego jest procedurą chirurgiczną mającą na celu redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej w tej okolicy i uzyskanie łagodnego przejścia z obszaru brzusznego w łonowy.