W tym roku zatroszczę się o siebie i swoje zdrowie

Opublikowano: 24 maja 2018, 12:39

Źródło:Świat-zdrowia.pl ::: Link do źródła

Zdrowie to wartość, o której musi pamiętać każdy bez względu na wiek, status społeczny, zajmowane stanowisko. W dzisiejszym świecie z powszechnym dostępem do usług medycznych wciąż słabym ogniwem jest diagnostyka i profilaktyka. Co rok tysiące kobiet umiera na raka szyjki macicy, chorobę, którą można pokonać we wczesnym stadium zaawansowania.

Pisemne zaproszenia, bezpłatne cytologie mają znikomą skuteczność, mimo że samo badanie jest całkowicie bezbolesne. Kobiety zgłaszające się do ginekologa to albo te systematycznie badające się, albo te, dla których jest to ostatni dzwonek na pomoc, często jednak dla wielu jest już za późno. Zostawiają rodzinę, dzieci, którym ciężko jest zrozumieć czemu te 5-minutowe badanie nie jest obowiązkowe, jak karta szczepień. W zabieganym świecie nie troszczymy się o siebie „na zaś”, a jedynie ratujemy się z opresji, licząc na życzliwość losu. Świadomość u kobiet w tym zakresie ciągle jest niewystarczająca. To właśnie o nią walczy fundacja Kwiat Kobiecości z Idą Karpińską na czele.

Prośba do nas wszystkich

Drogie Panie akcja „Piękna, bo Zdrowa” to prośba do każdej kobiety, tej młodej i dojrzałej, wysokiej i niskiej, po prostu każdej, a komunikat „Weź się zbadaj!” powinien trafić do wszystkich i pozostawić przypominajkę w każdym kalendarzu.

Wspólnie z Kwiatem Kobiecości wspieramy przede wszystkim profilaktykę i diagnostykę, jednak nie wolno nam zapomnieć o tych, które tej pomocy już potrzebują. Kobiety po przejściu raka szyjki macicy mijacie codziennie na ulicy, przechodzą niezauważone. Nikt nie widzi bólu jaki w sobie noszą, radości z wygranej zmieszanej ze strachem o lepsze jutro. Często kobiety te nie mogą wrócić do pełni sprawności intymnej. Choroba pozostawia ślady i ból, skazując na samotność i wyobcowanie intymne. Jednak są zabiegi i rekonstrukcje, które są w stanie to zmienić. Pozwolić żyć na nowo.

Laseroterapia pochwy

Suchość pochwy to typowa dolegliwość powodująca ból i krwawienie przy próbie współżycia, sprzyjająca nawracającym infekcjom intymnym. Kuracje hormonalne regulujące ten problem często wykluczają się z leczeniem onkologicznym. Laseroterapia pochwy może w tym wypadku okazać się najlepszym dedykowanym rozwiązaniem. Wiązka lasera CO2 wnika głęboko w tkanki pochwy, przebudowując i regenerując je, przywracając właściwe nawilżenie i komfort podczas zbliżeń intymnych oraz życia codziennego. Jest to też zabieg powszechnie stosowany przy wysiłkowym nieotrzymaniu moczu, problemie dotykającym wszystkie kobiety w różnym wieku, wykluczając z aktywności fizycznej, powodując skrępowanie i ogólne wycofanie. Najlepiej jednak działa w połączeniu z Hifu, a więc jedynym działaniem zogniskowaną wiązką ultradźwięków, zbliżonych jak przy badaniu USG jednak mocno skoncentrowaną, działającą przezpochwowo na tkankę mięśniową okalającą pochwę. Efektem połączonej terapii, złotego standardu w nieinwazyjnej ginekologii plastycznej jest reakcja mięśniowa, jej przebudowa i wzmocnienie, a w konsekwencji obkurczenie i zwężenie pochwy. Jednak ważna jest właściwa kwalifikacja i dobór parametrów zabiegu.

Chirurgiczna rekonstrukcja

Trudniejszym zagadnieniem jest chirurgiczna rekonstrukcja, która często jest koniecznym elementem, by powrócić do zdrowia i życia codziennego. Tu kluczowe jest doświadczenie i szeroka wiedza. Taką pacjentkę trzeba otoczyć holistyczną opieką onkologiczno-ginekologiczno-endokrynologiczną. Pamiętając, by w pierwszej kolejności nie szkodzić, a następnie pomagać. Moim marzeniem jest, by wśród moich kolegów lekarzy wypracować takie rozwiązania i standardy, które pozwolą na przepływ pełnej dokumentacji medycznej i świadome prowadzenie pacjenta – twierdzi ginekolog plastyk Andrzej Barwijuk.

Drogie Panie, jednej rzeczy nikt nie jest w stanie za was zrobić, zgłosić się na badanie. Kochając swoich najbliższych, zatroszczenie się o siebie. Poświęćcie te kilka minut na badanie, na zdobycie pewności, że jesteście bezpieczne i zdrowe. Nie czekajcie na ból i łzy, pamiętajcie o profilaktyce.

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji