Obrzezanie kobiet, a możliwość rekonstrucji

Opublikowany: 20 grudnia 2014, 22:10

O obrzezaniu (ekscyzji) mówi się często opisując kulturę i tradycję krajów afrykańskich, czy arabskich, podając jednocześnie informacje o ilości zgonów do których dochodzi w wyniku zakażenia lub wykrwawienia. Istnieją różne formy obrzezania w zależności od kultury i tradycji, częściowe polegające na częściowym usunięciu łechtaczki i wewnętrznych warg sromowych oraz pełne dodatkowo uzupełnione o szew, pozostawiając jedynie niewielki otwór, przez który uchodzi mocz i krew podczas menstruacji (ekscyzja faraońska).

W naszej klinice dr Andrzej Barwijuk wraz z dr Michałem Barwijukiem pomagają kobietom po obrzezaniu. Podczas skomplikowanej operacji rekonstrukcyjnej są w stanie odtworzyć wargi sromowe przywracając ich funkcjonalność. Dzięki osiągnięciom ginekologii plastycznej pacjentka może rozpocząć życie seksualne i zapomnieć o traumatycznych przeżyciach.

Coraz więcej Pań przychodzi do nas z prośbą o pomoc. O zabiegach rekonstrukcji dowiadują się najczęściej drogą pantoflową od koleżanek lub znajomych. Problemy ginekologii plastycznej wciąż należą do tematów tabu i nie są poruszane podczas wizyt lekarskich, ani nawet ginekologicznych. Pacjentki nie są świadome możliwości rekonstrukcji narządów rodnych oraz efektów takiego zabiegu. W Klinice Kobiet Medifem standardem jest konsultacja podczas której omawiamy wspólnie z pacjentką możliwości operacyjnego usuwania skutków obrzezania. Informujemy o sposobie przeprowadzania zabiegu, możliwościach znieczulenia, a przede wszystkim o efekcie końcowym. Pacjentki które do tej pory zdecydowały się na zabiegi rekonstrukcyjne cieszą się satysfakcją z życia codziennego i seksualnego. – opowiada dr Andrzej Barwijuk.

Polecamy uwadze materiał o obrzezaniu kobiet, który ukazał się dziś na Wirtualnej Polsce autorstwa Marty Legieć.

więcej…

 

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji