Female Sexual Dysfunction, a osocze bogatopłytkowe (Badanie Kliniczne)

Opublikowano: 16 października 2018, 12:12

O!Shot to iniekcja osocza bogatopłytkowego 

Obecnie trwają badania nad zastrzykami z PRP u kobiet ze stwierdzonym FSD czyli Female Sexual Dysfunction. Stwierdza się, że nawet40% seksualnie aktywnych doświadcza zaburzeń seksualnych FSD obejmujących: zaburzenia pożądania (obniżenie lub brak libido), zaburzenia podniecenia, zaburzenia orgazmu i dyspareunia.

FSD można stwierdzić na podstawie kwestionariusza FSFI (female sexual function index), po wypełnieniu którego pacjentka uzyskuje określoną liczbę punktów.

Aktualnie leczenie pacjentek z FSD to : psychoterapia, leczenie behavioralne,hormonalne i psychofarmrakologiczne. Leczenie hormonalne zaakceptowane przez FDA to krótkie cykle terapii testosteronem a psychofarmakologiczne to stosowanie fibanseryny, która w atmosferze skandalu, dwukrotnie odrzucana jako terapia  FSD przez FDA z powodu niskiej skuteczności (niewielka poprawa u 50 %), pod naciskiem organizacji feministycznych została dopuszczona do leczenia FSD. Takie leczenie jest skuteczne tylko w 50% przypadków.

W 2014 roku Dr Charles Runnels przeprowadził badanie mające na celu ocenę wpływu iniekcji osocza bogatopłytkowego PRP w obrębie narządu płciowego zewnętrznego. A metodę swoją opatentował i nazwał O-Shot.

Terapia z osocza bogatopłytkowego jest od wielu lat wykorzystywana w leczeniu trudno gojących się ran, ortopedii, chirurgii stomatologicznej a przede wszystkim w medycynie estetycznej. Substancje zawarte w PRP po odpowiedniej aktywacji  aktywują komórki macierzyste w miejscu podania prowadząc do poprawy funkcji i struktury tkanki popularnie określanych jaki odmłodzenie. W ginekologii opisano zastosowanie PRP w leczeniu opornego na leczenie farmakologiczna liszaja twardzinowego, vulvodynii i vestibulodynii.

Możliwe wytłumaczenie tak wyraźnego efektu podania PRP to poprawa przepływu krwi przez kompleks łechtaczkowy –  jeden z czynników wzrostu uwalnianych z PRP to VEGF ( vascular growth factor) odpowiedzialny za tworzenie nowych naczyń. Również  możliwa jest poprawa w zakresie unerwienia tej okolicy  biorąc pod uwagę promujący wpływ PRP na wzrost aksonów w hodowlach in vitro.

Zapraszamy pacjentki ze stwierdzonym FSD oraz te pacjentki, które chcą wziąć udział w wypełnieniu kwestionariusza stwierdzającego tą przypadłość, do wzięcia udziału w badaniu.

 

 

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji