Co zrobić, gdy sex po porodzie już nie jest taki sam.

Opublikowano: 18 lutego 2016, 22:44

Czy zastanawiałyście się nad tym czemu Wasze wrażenia ze współżycia nie są takie same jak przed porodem, szczególnie gdy rodziłyście więcej niż jedno dziecko? Są raczej stłumione i trudno osiągalne, mimo stosowania lubrykantów i suplementów.

Czynników wpływających na taki stan rzeczy jest kilka, przede wszystkim sama ciąża wpływa na zmiany w naszym ciele. Wraz z dzieckiem rośnie nie tylko brzuch, ale głównie macica naciskając na inne organy, tworząc im „nowe miejsce”. Przy porodzie, szczególnie przy długim porodzie drogami natury dochodzi do rozciągnięcia kanału rodnego, a niekiedy pęknięcia lub nacięcia krocza. Dziecko przychodząc na świat rozciąga i wygładza tkanki pochwy, przez co trudniej jest później o satysfakcję seksualną. Ponadto często po ciężkim porodzie bojąc się kolejnej ciąży szybko decydujemy się na antykoncepcję hormonalną, która może wpływać negatywnie na suchość pochwy, a tym samych  na bolesność podczas współżycia i podatność na infekcje. Istnieją również czynniki poza medyczne, takie jak chroniczny brak czasu i zmęczenie młodych mam, które cenią każdą chwilę , którą mogą wykorzystać na sen i regenerację. Udowodniono naukowo, że brak snu przekłada się na jakość życia seksualnego oraz układu hormonalnego kobiety. Ostatnimi czynnikami to poczucie bezpieczeństwa młodej mamy wynikające z zaangażowania taty w obowiązki i opiekę nad dzieckiem, stabilności finansowej. Staż związku to również czynnik, który wprowadza monotonię w życie seksualne, mimo iż znamy siebie nawzajem i oczekiwania partnera.

Z każdym z tych problemów można sobie poradzić w szybki i skuteczny sposób, odwracając niechciane zmiany. Nie każdy schemat postępowania jest jednakowy, tu ważna jest właściwa ocena sytuacji i plan leczenia. W dzisiejszej ginekologii estetycznej mamy do dyspozycji laseroterapię, radiofrekwencję, karboksyterapię oraz osocze bogatopłytkowe i wypełniacze. Wszystkie z tych zabiegów mają jeden wspólny mianownik, zmuszenie organizmu do autoregeneracji i odbudowy. Możne je porównać z zabiegami medycyny estetycznej, stosowanymi na inne partie ciała np. twarz. Między sobą różnią się techniczną zasadą działania i przebiegiem zabiegu, ale przynoszą porównywalne efekty, przy właściwej klasyfikacji pacjentek.

Co dają nam te zabiegi? Przywracają naturalne pofałdowanie tkanek pochwy, dostarczając bodźcy podczas penetracji, ponadto zacieśniają światło pochwy, obkurczając ją, co również wpływa na satysfakcję seksualną obydwojga partnerów. Zwiększa się również stopień nawilżenia i elastyczności przedsionka pochwy umożliwiając współżycie w dowolnych konfiguracjach. Przy pomocy kwasu hialorunowego możemy usunąć zrosty i zminimalizować blizny po cięciu krocza, wyrównać dysproporcje warg sromowych oraz uwydatnić okolice punktu”G”, ułatwiając stymulacje i osiągnięcie orgazmu. Ten ostatni zabieg jest szczególnie polecany parom z długim stażem, które mogą zacząć odkrywać siebie i swoje potrzeby na nowo.

Jak kosztowo wyglądają takie zabiegi?

Wiele zależy od miejsca w jakim są wykonywane i lokalizacji. W Warszawie cena pojedynczego zabiegu laseroterapii pochwy wacha się od 1400zł (w różnych promocjach) do 2500zł. G-shot czyli powiększenie punktu G to od 2500 do 3500zł.

O tym jaki zabieg będzie w konkretnym przypadku najlepszy i najskuteczniejszy decyduje lekarz podczas kwalifikacji. Ważne jest by zabiegi zawsze wykonywał lekarz ginekolog, ginekolog plastyk posiadający odpowiednie uprawnienia. Trzeba pamiętać, że zabiegami ginekologii estetycznej również można zaszkodzić, szczególnie w przypadku wad wrodzonych, wypadającej pochwy lub opuszczenia macicy.

W marcu w Klinice Kobiet Medifem obowiązuje akcja MARZEC MIESIĄCEM KOBIET w ramach której tylko w tym miesiącu można wykonać zabiegi ginekologii estetycznej z 30% rabatem  gwarancją ceny. Oszczędność w przypadku laseroterapii to nawet 900zł. Ponadto jeżeli będzie potrzebny kolejny zabieg z serii to cena zostaje utrzymana.

Czy warto? O tym trzeba się samodzielnie przekonać, ale czy przyjemności powinno się dozować, szczególnie te z ujemnymi kaloriami?

Umów się na wizytę

Kontakt

ul. Puławska 488
02-884 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 9:00 - 19:00.
Piątek: 9:00 - 15:00

W sprawach pilnych lub zagrożenia życia
prosimy o kontakt pod numerem tel. 698 399 999‬.

Umów się na konsultacje do dowolnego specjalisty online

Szybko, bez kolejek przez całą dobę!

Wybierz termin konsultacji